Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: Сом на тролинг

Мнение от io6kata »

Айде бе качете некоя риба от тая година всеки се спотайва ... :D
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от bobir »

Всички са в фейса.Тея форуми дали ги посещава някой вече!?
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

bobir написа:Всички са в фейса.Тея форуми дали ги посещава някой вече!?
Да не ти пука,кой-къде пише!Форума има предимство пред Фейса,та не го мисли. :drinkers:
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от bobir »

Troli Rapala написа:
bobir написа:Всички са в фейса.Тея форуми дали ги посещава някой вече!?
Да не ти пука,кой-къде пише!Форума има предимство пред Фейса,та не го мисли. :drinkers:
И аз така мисля :drinkers:
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на тролинг

Мнение от beis »

Привет младежи.Аз все още няма с какво да се похваля този сезон.
Единствено мога да споделя,че преди забраната тази година,бях на ивито.
Там изкарахме страхотно с много стари приятели.
Имах един истински удар и то докато пръчкага ми беше в ръка.
Взех тояга да проверя дали воблера играе.Леко придърпах и в този момент страшен удар в ръката.За момент се стреснах и след 2-3секунди вече се смеех на глас.Рибата първоначално ми взе някъде към 40- 50м аванс.Аз бях убеден,че съм закачил амур,шаран или някаква риба на дарак/търмък/.Рибата ту взимаше як аванс ту си почиваше далече от лодката.Ръновете бяха по 30-40м няколко пъти.Аз бях откачил от кеф вече.Бях в лодката на Илиян Илиев и нямахме кеп.Казвам кеп защото до последно знаехме,че не беше от рибите които търсихме на тролинг.И така времето си летеше,борбата също продължаваше повече от 20мин.Звъннахме на приятели от бивака да докарат кеп и да кепчосаме мирната риба.Която изобщо не се даваше.След 25мин борба рибата вече беше под лодката.Тук вече започна да се държи като сом.Бавно тромаво си правеше обиколки около лодката.Лежеше на дъното и след потропване по конеца рибата се раздвижваше.Няколко лодки се събраха около нас.Това продължи още 20мин.Бавно и спокойно си взимаше аванс.Спираше да си почива и пак отново.Доста пъти се опигах да го напъна докато плуваше и да ми е по лесно да го кача над водата но уви.Много тежка и голяма риба беше.Нямах никакъв шанс да е повдигна.Рибата беше постоянно под напрежение с цел да не се откачи.Но след 40мин борба изведнъж както беше под напрежение,въдицата олекна и воблера се откачи.Изкарах воблера и всичко беше в слуз.Направи ми впечатление,че и по куките имаше доста слуз.Явно не е бил в устата воблера.Поне така аз мисля,но каквато и голяма риба да е била.Явно не е била моята.Това беше последтата ми случка от ивито.
Хванахме няколко други черни риби но не бяха интересни.
Другият път ще ти разкажа как се лови сом с пъстървови такъми.Конец 0.10, повод корда 0,28мм пъстървов воблер 7см рапала къндаун цвят Хот стийл.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:
bobir написа:Всички са в фейса.Тея форуми дали ги посещава някой вече!?
Да не ти пука,кой-къде пише!Форума има предимство пред Фейса,та не го мисли. :drinkers:
Дойдох да те видя Саше, но прочетох разказа на Бейса.Сега ще погледна,дали имаш нещо култово,че ми домиле от Фейса за теб. Бъдете здрави,всичките.
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от ЖАБИ-2 »

И аз имах една случка на язовира за който е писал beis...по времето когато той е писал поста си. Обикновено троля само сутрин и като ме непече си се прибирам на сянка. В този ден обаче излязохме с жените и децата да ги разходим и да им покажем "плажа". Навръщане пуснах 2 въдици зад нас колкото да им покажем как се лови риба. Залеза беше много красив - голямо снимане беше... Прибрах едната въдица и докато посягах за другата, тя се сгъна пред очите ми. Не взе много аванс и сравнително бързо дойде под лодката..направих го на сом към 10 кг. Но явно сгреших...след половин час в който си набиваше към дъното и успявах да я вдигна докъм 5-6 метра стана ясно че няма да е лесно.. Обадихме се на приятели които бяха на язовира да дойдат да приберат жените и децата - стъмни се и не беше ясно колко ще продължи...и продължи - до 4.30 на другата сутрин. Навъртяхме доста километри из язовира и в никой момент рибата не позволи да я вдигна на по малко от 2 метра под повърхноста. Такъма ми е здрав - въдица с акция 100-200 гр, плетено 40 либри и флуоро 0.5. Напъвах с доста усилие, но рибата просто си тежеше... Вадили сме сомове и друг път...от опит знам че 50-60 кг риба се поизмара и излиза на повърхноста за час-два.... Тази и след 8 часа борба си правеше рънове и дърпаше лодката (тежаща 800 кг) неудържимо. Просто беше прекалено голяма за такъмите....когато зависваше под лодката да си почива се опитвах да надигам с въдицата но бе прекалено тежка. Успях да и зърна главата само веднъж когато я понадигнах до около метър и половина под лодката и на светлината на прожектора видях че е захапала воблера добре. Преди разсъмване успя да намери подводни дървета и легна в тях. Успях няккси д я извадя оттам но направи рън и отново заби в тях. Накрая сряза конеца - дърветата предполагам са обрасли с миди. Преживяването беше прекрасно и пожелавам на всеки истински риболовец подобно. След случката съм сигурен че има огромни сомове по нашите язовири..и те не могат да се извадят със слаби такъми!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Здраве пожелавам на всеки, другото е Суета! :drinkers:
Жаби, просто ме уби брутално с тази 8-часова Битка, явно си яко бичме? :shock: Моите уважения и респект към Случката и за това, че не си егоист и водиш близките си с теб На риба и На сом! :drinkers: Евала! :drinkers: Майната му на крайния резултат, емоцията ти е незабравима! :drinkers:
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от ЖАБИ-2 »

Така е Троли - спомените от емоциите при битка остават завинаги. Пожелавам ти скоро среща с подобна риба! Това лято е много подходящо за риболов на сом - имахме удари при посещенията и на Жребчево и Цонево. Не бяха огромни риби - мнежду 5 и 20 кг, но в сравнение с други години в този сезон е доста активен. През Август ще трябва да побачкам, на от 1 Септ атакувм отново!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Август ми е най-каръшкия месец за сом на тролинг, та добре си решил да го пропуснеш! :drinkers:
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от ЖАБИ-2 »

Август си отиде...утре атакуваме :)
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Днес ще хвана 60-ка,ако е дал Господ! :roll: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Доста досадници и разбирачи се разкараха от Форума и скоро почвам пак с подвизите! :wink: Риболова на сом ,на Тролинг в България започна от мен и още няколко човека,набрахме огромно предимство с годините и има с какво да се похвалим!Направих пълна ревизия през годините и ще ви покажа на кои воблери идват големите сомове!От 2004-та година до сега тролинга се промени в посока много тролингисти,баяти воблери и дребни сомчета!Всеки вече голем специалист и Големата игра му е ясна с няколко дребни сомчета!Хора,които много след мен извадиха по-големи сомове са до там,една случайна риба и после само дребосък!Е сега ще си разкрия картите за онези които ми вярват,а за останалите не ми пука! :wink: :drinkers: Хубавото на Форума,е че можеш да погледнеш какво си писал преди 15години,но за съжаление много от снимките са прецакани и не се виждат воблерите и сомовете.Старите биячи все още дават страхотни риби,но повечето хора по язовирите не ги знаят и влачат боклуци ,голем смех!И естествено нищо не хващат или са все дребни риби!От всички които пишеха в тази тема,само Старчето и Юли продължиха да хващат големи риби!Само те знаеха,че големите риби си падат по дребни воблери!Това е тайната която дълги години ми даваше успех,а никой не вярваше!Повечето биячи които имам и правя фурор в риболова на сом ги няма никъде и затова съм спокоен,че само печените стари тролингисти ги имат!
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от complast »

Тони,
покажи някой бияч на нас дето сме от провинцията.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”