Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli

Сом на тролинг!

Мнение от Troli »

Това е нов за България риболов за,който малко се знае!Ето една класация,за да стане ясно,че тролингът е доста ефективен по отношение на сома!1-1.70см!2-1.65см!3-1.55см!4-1.52см!Знам имената на риболовците,водоемите и килограмите на рибите!Година,месец и вида на воблера! :wink: Моля,някой ако знае за други трофеи да каже! :roll:
Troli

Мнение от Troli »

Дай инфо!Искам да ме боли,но да знам къде се намирам!Метрите са по-ценни от килограмите,защото нема лъжа,нема измама!Мериш,снимаш и нема спекула!Два метра са си,два метра!Докато два метра могат да станат,40-50-60кг.! :wink: :D :D :D
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Миналата седмица бях пак до Ивайловград и поговорих със доста от виладжийте там,стари и нови.Старите виладжий са там от минимум 15 години и са виждали доста сомаджий и сомове,но нямат интернет и някой дори неса виждали и компютър.Природата си знае работата и нито човека измислил формулата нито някой друг може да твърди каквото и да е по този въпрос със пълна сигурност.Снимките лъжат и ако малко се замисли човек и погледне по-трезво без предразсъдаци ще види че е така.Ето ви едно доказателство и повече няма да говоря.

Това е един и същи сом сниман от различна дистанция :idea: :idea: :idea:



Изображение




Изображение
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Troli

Мнение от Troli »

Ами,ако има хранилка в хрилете е възможно!Правилата винаги си имат изключения!Лъжите лесно могат да спрат!Приемаме правилата на ИГФА,и при улавянето на трофеен сом играем по тези правила и имаме редовен,световно признат рекорд.Всички останали си остават хитреци на местно ниво,които нека си лаят,пулят,злобеят или лъжат!Правилата струват пари,но за чест и слава си заслужава!Риболова нали е спорт!А в спорта винаги има победител,рекордьор или краен резултат! :wink: В,България всички рекорди в риболова са неофициални,нерегистрирани и за това са нищожни.Все едно са слухове! :roll: :D :wink:
Troli

Мнение от Troli »

Защо да няма?Дори и Български официално регистриран,нямаме!Кой е националния рекорд на сом и къде и кога е признат от легитимна организация?Всичко е легенди и митове от уста на ухо!Жалко! :roll:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

От кога говоря че всеки може да си пише каквото си иска,но никой не слуша.Аз също мисля че трябва всеки рекорд да бъде регистриран,но дори незнам тук в България кой и коя е организацията която се разправя със РИБИТЕ :lol: :lol: :lol: Згомняса се пак темата и Телето се расърди и си изтри постовете.Теле,стига се сърди като някое малко дете на което са му взели играчката.Големи хора сме и трябва да си изказваме мнението иначе няма да сме хора а ще бъдем по клоните като маймуните.Вземи се в ръце и нито някой те е обидил нито смята да те обижда.Не е задължително да приемаш писаното от нас.Карай си я както си знаеш и приемай нещата спокойно и със усмивка :smt023
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Щото сомаджийте сме по сърцати и адреналина ни е в повече.Трябва доста лудост за да ходиш основно и само за сом и то да го правиш целенасочено и по цял ден а дори и седмица без да се откажеш.А такива тук сме много малко :lol: :lol: :lol: Обърни внимание че сомаджийте много рядко пишат за други риби :shock: :shock: :shock: Това е така защото още със първия уловен голям сом нещата и мераците за друг риболов се изпаряват и умовете ни денонощно са заети със мисълта кога,къде и как ще бъде търсен и хванат другия сом и дали ще имаме повече слука от предишния излет.За да ме разбереш ще ти преведа един пресен случай.На скоро се запознах с един човек който от много години ходи всеки ден на марица за всякакви риби,но никога не беше хващал сом до миналата.Знаеш ли какво се случи :?: :idea: :?: :idea: Човека от този ден насам,никога не е хвърлил повече старите си въдици и постоянно си върви със спининга и гони сомове. :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

А дано :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

А бе тва не са кавги,а спорове.Просто за него се знае най-малко и всеки има различно мнение.Кой му дреме за някакви каракуди и костури,като ги слагаме за стръв.Може и да са полувин килограмови.Тия около мен са били щекари блеснари и всякакви други.И сега ходят за подобни риби.Но започне ли сома всичко друго им става безмислен риболов точка ком.Аз обичам да ходя за шаран и съм ходил само за това.Но сега сома е приоритет и нямам време за друго.Просто е друго да те влачи товарния влак.
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Мнение от oldman »

Моят най-голям на тролинг е този:
Изображение
Последно промяна от oldman на Вто Юни 12, 2007 12:57 pm, променено общо 1 път.
Troli

Мнение от Troli »

Евала,"старче"!Гледах ти клипа и имам забележки!Говори ми в сантиметри за твоя сом на тролинг!Аз знам,че най-големият е 1.70см!Някой,ако е чувал или видял за по-дълъг сом уловен с воблер на тролинг,да каже!За сега 1.70см. е шампиона! :wink: :? :?:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Аз пък пожелавам на всеки да си хване тази година не по един а по няколко рекорда.Кой на гъз,кой на ръце,кай на тролинг ,кой на кльонк и ли с блеснарката,но всички да сте щастливи и да дойде времето да спорите за гаджето след уловения сом :lol: :lol: :lol: И Телето,много си прав че след първия сом уловен и изваден на лодката или брега,свършва риболова на други риби.Тамън ще остане повече шаран за шаранджийте :wink: :lol: :wink: :lol: Айде истрайте се още десетина дни де ,маскари недни,само се джафкате ли джафкате :shock: :shock: :shock: Аз си ловя риба всеки ден и като падне забраната,тръгвам да видя какво ще става тази година.Хайде със здраве и по-спокойно че ще вземете да получите някое сърцебиене :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Troli

Мнение от Troli »

Получих информация,че тази неделя на яз.Искър са уловили сом на тролинг!Някой ако има по-точно инфо нека сподели!Сома е ударил в Щипочанския залив на рапалка,на 0.25 моно и е изваден от начинаещи за 3 часа!Около 1.20см.,към 15кг.!Честито на печелившите,знам как се чувстват. :wink: :D :D :D Инфото е от трето лице и ме извинете,ако съм объркал нещо! :wink: :roll:
ricicarp
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:12 am
Местоположение: Cofia

Мнение от ricicarp »

Аз съм шаранджия но познавам начинаещият :D :D :D ,инфото е че сома е хванат на03.06.07г. в Шипоченския залив на 22 метра от брега пред залятите борчета.Пръчката е 2 70см акция 40-60гр.влакно 0.25 монофил Фокус Кристал ,вирбела е Балцер с тест 12 кг воблера е с цвят лилав :D :D :D.Рибата е била 15кг преди около 5 години :D :D :D изваден е точно за 2.30мин.пред 3 лодки и един джет а на брега имаше 50 човека свидетели :D :D.След качването на рибата в лодката последваха бурни аплодисманти и викове о страна на пресъстващите. :D :D :D
Troli

Мнение от Troli »

:D Чудесно! :D Браво! :D Ричи,не е зле да кажеш дължината на сома за да го включа към останалите трофеи уловени на тролинг във България! :wink: Дано да сте направили хубави снимки и да го покажат пичовете,да се изкефиме!Трофейните сомове на тролинг са все още рядкост у нас,но това положение ще се промени в най-скоро време! :wink: Поздрави ги от мен,моля! :wink: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”