Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Филии се влачат от края на август.....................
formatC
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 7:37 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от formatC »

Грешка,що се отнася до Пясъка...Половината лято буквално живях там.
Имам една теория относно така наречените биячи,или поне част от тях.Да речем купувам си едно Салмо и почвам да влача с него.Също така имам теория относно дълбочината, и тя е че част от воблерите ми трябва да чукат по дъното.Уточнявам че става въпрос за сутрин и привечер,денем ясно къде го търсим.
Познавам язовира виждам че рибата се държи да речем на 3-4 метра и влача на места със приблизителна дълбочина
Та слагам новия воблер и почвам да влача.Харесва си го случайна риба и аз решавам че тоя е панацеята на деня и следва зверското търкаляне цял ден по камънака.И на следващите излети го слагам при подобни обстоятелства,надеждата умира последна знаете.На следващата година установявам че воблера лови всичко навсякъде по всяко време.Може да имам един удар за деня,но ще е на него.Имам няколко такива екземпляри,които при определени обстоятелства присъстват винаги на линиите ми.Уточнявам че не става при всички така,но процента клони към 80-90.
Та сега да ви питам...Какво се случва с лопатката на воблера като е суркан с дни по дъното ?
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Лопатката на воблера е хубаво да е изпилена от долу. Има такъв тунинг на фабрични воблери!
Основното е да вярваш в един воблер и тогава той хваща! Но човек има логическо мислене и не хвърля вярата си на сляпо......също избира на кое да вярва! ;)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

formatC написа:И на мен Пясъчник е любимият ми язовир.Имам около 40 дни там миналата година.
Е как да не ви завиди човек? :shock: Вие мяра нямате ли по 40 дена да се мотате без работа? :mrgreen: :drinkers: Кажи сега каква е статистиката,колко дена сте тролил и колко сома ви удариха? :roll: Това ми е най-интересно защото за 40дена тролинг не мога и да си мечтая! :cry: :drinkers: Все пак не съм космонавт да се пенсионирам на 40! :mrgreen: Аз бих хванал около 26броя сома от които 5-6броя по 20-40кила! :oops: :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Emo-83 написа:Основното е да вярваш в един воблер и тогава той хваща! Но човек има логическо мислене и не хвърля вярата си на сляпо......също избира на кое да вярва! ;)
Вярвам в Господ и каквото ми даде,това ще е! :idea: На дървени или пластмасови дранкулки не вярвам грам,това са неудушевени предмети!Както е речено, :drinkers: вяра на жена и часовник-никаква! :mrgreen:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

[quote="Troli
Вярвам в Господ и каквото ми даде,това ще е! :idea: [/quote]
Дано Господ ни помага в нашата вяра,която при всеки е индивидуална.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

ДАНО
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

bai mile1- не си много прав за воблерите рапала на Тича,има определени воблери от тази марка които работят мн здраво на Тича.Имам воблер на тази марка -с който почти е невъзможно да завършиш тигела без удър ,въпроса е че не лови само сом а всичко-сом бяла и кефал :fishing1: но пък знам по кое време на деня кое от трите ще удари :wink: За Пясъчник искам също да добавя няколко думи,всяка година си изкарвам едни 20 дена задължителни там,от Пазарджик съм и там съм си израстнал :D сега живея далече.Тая година също си изкарах една 20 -дни хващаха се много сомчета от тея дето ги зарибяваха,но не си струва.Целогодишно троля и кльонкам -денонощно,на Пясъчник се отдавам на старата ми тръпка-шараните :D
Спесиално за Троли,знам че му е любим Пясъка....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

Здрасти Тоци :D и аз всяко лято стоя по 20 дена ама на Тича,но туй дето мина бях на Цонево и съм по доволен,стори ми се че те мернах ама догодина живот и зграве ако се видим ще ти се обадя :D ,шараните ги оставих,то голям зор :lol: :lol: :lol: :lol: докат чакаш да ти удари и :drinkers: :lol: :lol: :lol: Кой тоз воблер ако не е тайна?За рапалите са закачам с Тролката :D то ясно че хващат ама обичам да го дразня :lol: :lol: :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

bai mile1 написа:Здрасти Тоци :D и аз всяко лято стоя по 20 дена ама на Тича,но туй дето мина бях на Цонево и съм по доволен,стори ми се че те мернах ама догодина живот и зграве ако се видим ще ти се обадя :D ,шараните ги оставих,то голям зор :lol: :lol: :lol: :lol: докат чакаш да ти удари и :drinkers: :lol: :lol: :lol: Кой тоз воблер ако не е тайна?За рапалите са закачам с Тролката :D то ясно че хващат ама обичам да го дразня :lol: :lol: :lol:
Аз съм или на Цонево или на Тича-почти постоянно,но понеже Тича е забранен тая година смених с Жребчево,то мн ми хареса там :D нема празно от към сом -ако ти каже некой тигелче (правилно).На кльонк също се накефих на Жребеца.Тича е един от най-хубавите и дашни яз. в Бг :D (столичани в повече) не верват-като има казвам че ловим бели риби цяло лято :lol: и то по над 10 бр на ден,ама кво да се прави забраниха го.Цонево си е изцяло кльонкаджийски язовир -не знам дали си имал хубава слука от към сом на тролинг,надявам се да споделиш :wink: но е тегав на тролинг-говоря за над 10кг. сомчета на тролингВиж кльонка си е друга бира- в годината поне веднъж ме грабва некой 2+ метра на мойто киснене денонощно :lol: нооо за сега смо снимки със счупени въдици и макари.Обади се като наминаваш :wink:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
bai mile1
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2707
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 11:13 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от bai mile1 »

Абе недей тъй пред целия форум да обясняваш :lol: :lol: :lol: ,после що имало от тук и там хора :lol: :lol: :lol: ,по миналата година на Тича беше :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: то лодки то джетове абе лудница,добре че го забраниха сега си ходя сам :lol: :lol: :lol: ,ама търговишките и те лисици надушиха ма и юруш :lol: .Бели на Цонево до Октомври там до Джамията :D ,сом на трол на Кз Рк много доволно,на една рапала и са изпрайха тройките :lol: :lol: при удъра още а пък Тролката ми ги хвали :lol: :lol: :lol: след туй на друга ама 14см са хващаха ама дребни и на хамерикански воблери също дава.Хъски джерк двуделното цвят лимон с червена глава белите го съдраха горкото :lol:Чух аз че ти казват тигелите и воблерите на лични ама подсказвача мий сърдит и каза само2а воблера и те стари :lol: :lol:
Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

toci23 написа:от Пазарджик съм и там съм си израстнал на Пясъчник се отдавам на старата ми тръпка-шараните :D
Спесиално за Троли,знам че му е любим Пясъка....
Мерси,за такива шарани мога само да си мечтая,а колко са вкусни.....! :wink: Щом си от Пазарджик,това обяснява колко бързо напредваш в тролинга! :wink: Местната школа е най-добрата във България!Бил съм близо до тях-страшна сила са,всичко знаят и как да го направят!Нещо ми се губят напоследък,явно са задобрели още повече и немат време да се отчетат! :roll: :drinkers:Троли не спи,видях че знаеш някои неща за Пясъчник и това дава резултат!Нищо не е случайно на този свят!
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

bai mile1 написа:Чух аз че ти казват тигелите и воблерите на лични ама подсказвача мий сърдит и каза само2а воблера и те стари :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: Не знам какво си чул-но да,казвали са ми и воблери и тигели-всеки е тръгнал от некаде :D :wink:
Да сме живи и здрави да имаме време и възможности да ходим,ходим ли редовно сомове ще ловим.Пълни глупости са-че са ни обезрибени язовирите-риби има много и то големи :lol: иска ходене.....
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: Сом на тролинг

Мнение от io6kata »

Здравейте , съвсем пресен съм в тролинга (от 3 месеца) . Трудно ми е да се ориентирам по кое време на какви дълбочини да пускам воблери . Доста се рових в темите за тролинг на сом ,но никъде не открих точни отговори само някой загатва до някъде... Ше съм благодарен , а не само аз но и всички които сега започват с този риболов да опишете в различните ситуаций как подхождате от към дълбочината на газене на воблерите. Примерно пролетта на каква дълбочина ги търсите сутрин , по обяд и привечер , лятото и есента. Както и при влошаване на времето и в жегите .
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Сом на тролинг

Мнение от bobo_33333 »

Харесал съм си въдица за тролинг Okuma Classic Trolling
ама акцията не моа си избера

Okuma Classic Trolling 8" 240cm 10-20lbs
или
Okuma Classic UFR Trolling 8' 240cm 12-25lbs -2sec
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”