Тролинг по Дунав

Модератор: bobopeli

Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Тролинг по Дунав

Мнение от GODzillata »

Проблемът при Дунава за бялата е, че е малко "мисията невъзможна" да се троли там, където са.
Вече затрих 10-на примамки, рибите ги знам къде са, но дъното е отвратително и щом го докоснеш с примамка - там си остава. :evil:

Много е гадно, виждам ги накацали по терасата на едното място, а на другото са около едно потопено дърво /сигурно са им зимни стоянки/ - и умирам от яд :oops: , че не мога да ги хвана. :evil:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от stich »

Кире пробвай с по-тънък повод с тежест под примамката.Не знам как точно се казваше монтажа.Та ако закачиш да скъсаш тежеста. :smt102
Изображение
ilian_y
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 10:53 am

Re: Любимия воблер!

Мнение от ilian_y »

явно там с параван няма да се получи нищо, само ще се късат промамки :) а в кой участък от дунава сте тролили?
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Troli Rapala написа:
toyo1 написа:Като не иска НА КАКВОТО И ДА ГИ ТЪРСИШ РЕЗУЛТАТА ЩЕ Е ЕДИН .....КАПО :idea:

Не съм съгласен и мога да обясня,защо! :wink: На тролинг ВИНАГИ кълве,но при капо заслугата е на риболовецът! :idea:
ЕЕЕЕЕЕееееее колега аз със СВЕТИЛА не мога да се мера (признавам си че често се връщам без риба на тролинг нищо че ми се намират подходящи воблери от известни фирми)Щом не ти се е случвало значи другата година (на състезанието) мотора 15кс ти е вързян в кърпа :wink: Налягането,земетресенията и посоката на вятъра щом не те бъркат значи си си ПРОФИ от всякъде даже ако съм на твое място ще издам и книга по темата за да могат и другите да се радват на СЛУКА всеки път :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Troli Rapala »

Няма как да съм профи,като одя от дъжд на ветър,но съм добър в анализите! :wink: Налягането,ниско-високо действа на рибите да са пасивни или активни,но нищо повече!Това,че са пасивни не значи,че няма да удари на тролинг! :idea: Земетресенията не пречат на кълването,това е стар мит и много хора си ловят успешно преди-по време и след такъв катаклизъм!А вятърът е най-големият помощник на тролингиста и това не е мое откритие,често когато водата е джам и е пълно мъртвило от към риболов!Като тръгна на 500-1000километра през уикенда,не ми дреме ква е лунната фаза или други физични условия,просто отивам на риболов!Аз не съм хванал,ма други по язовира са фанали!Значи са уцелили ваксата и за капото съм си виновен само яз! :D Кажи,не съм ли прав? :drinkers:
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Troli Rapala написа:Няма как да съм профи,като одя от дъжд на ветър,но съм добър в анализите! :wink: Налягането,ниско-високо действа на рибите да са пасивни или активни,но нищо повече!Това,че са пасивни не значи,че няма да удари на тролинг! :idea: Земетресенията не пречат на кълването,това е стар мит и много хора си ловят успешно преди-по време и след такъв катаклизъм!А вятърът е най-големият помощник на тролингиста и това не е мое откритие,често когато водата е джам и е пълно мъртвило от към риболов!Като тръгна на 500-1000километра през уикенда,не ми дреме ква е лунната фаза или други физични условия,просто отивам на риболов!Аз не съм хванал,ма други по язовира са фанали!Значи са уцелили ваксата и за капото съм си виновен само яз! :D Кажи,не съм ли прав? :drinkers:
Като неделята с костурите :wink:
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Всеки ден ако се хващаше .....(отдавна да не съм риболовец) На язовира се познаваме повечето (местни) да не казвам че някои са шест пъти СЕДМИЧНО с лодките на вода :?: и те се оплакват .С тая сеч от бракониерите (специално там) скора и на костурЧЕТА ще се радваме .А пастата и ваксата е заместена от АМПЕРАЖ + мрежи със всякакво око .Миналата седмица ИАРА пак са вадили мрежи от Шипочане и Щъркела :oops:
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Troli Rapala написа:Да,познавам двама Никовци,дет винаги фащат! :wink: Проблемът с любимият воблер обаче е следният!Колкото повече имаш,толко по-трудно ще уцелиш бияча за деня!Имам над 300воблера,ходех с по 200 на риболов и ползвах максимум 10 за уикенд! :oops: Вече се осъзнах и слагам в една кутия 30-40 воблера,които смятам,че ще дадат или са подходящи за сезона и така си улеснявам задачата при избора на бияч!Като се самоограничавам,все едно е криза! :D Или многото имане на воблери,води до малкото имане на риби.Това е полезен опит за други,които са в същото положение! :D :drinkers:
НА ТЕОРИЯ Е ТАКА :wink:
Аватар
beis
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1806
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 7:50 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Любимия воблер!

Мнение от beis »

Troli Rapala написа:многото имане на воблери,води до малкото имане на риби.Това е полезен опит за други,които са в същото положение! :D :drinkers:
Напьлно сьм сьгласен сьс Сашето. :wink:
Изображение Изображение Изображение Изображение
ULDO1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 3:04 pm

Re: Любимия воблер!

Мнение от ULDO1 »

================
Последно промяна от ULDO1 на Вто Ное 09, 2010 5:51 pm, променено общо 1 път.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Любимия воблер!

Мнение от xoxo »

GODzillata написа:Проблемът при Дунава за бялата е, че е малко "мисията невъзможна" да се троли там, където са.
Вече затрих 10-на примамки, рибите ги знам къде са, но дъното е отвратително и щом го докоснеш с примамка - там си остава. :evil:

Много е гадно, виждам ги накацали по терасата на едното място, а на другото са около едно потопено дърво /сигурно са им зимни стоянки/ - и умирам от яд :oops: , че не мога да ги хвана. :evil:
колега така както го описваш тролинга при риби които са по дъното и в укрития тролинга е безмислен - само ще спонсорираш производителите на воблери и силикони :D . тролинга иска сравнително чисто и по активна риба. и аз често ловя риби които се са сврели в разни укрития и закачки но не на тролинг. шом ги знаеш каде са - закотви се наблизо и пробваи на спининг - така имаш по голям контрол на линията и движението на воблера. другото е да пробваш с жива риба и малко олово/само колкото да потопи рибето в зависимост от течението/. другото - ако е достатъчно дълбоко - поне 8-10м пробваи с вертикален джиг с силикони или металните железа за вертикален джиг. и последното - ако искаш да упорстваш на тролинг - сложи оловото на по слаб конец 0.5-1м от силикона или воблера с троен вирбел - така ще посяваш по често само оловото /по евтино e :D /

http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1

все пак тролинга е пасивен и мързелив спининг нали? :D :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

xoxo написа:все пак тролинга е пасивен и мързелив спининг нали? :D :D
:lol: Tака е! :D

А на рисунката....две рибки ли са? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Любимия воблер!

Мнение от xoxo »

GODzillata написа:
xoxo написа:все пак тролинга е пасивен и мързелив спининг нали? :D :D
:lol: Tака е! :D

А на рисунката....две рибки ли са? :roll:
:shock: :shock: могат и 2 и 3 и 4 риби да се закачват една след друга - аз нарисувах 2 ама маи в БГ е разрешено само 1 ???? :shock:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Troli Rapala »

Дунава ми изглежда много труден за тролинг! :oops: Всичко тече и се променя постоянно!Рибите има накъде да ходят,докато по язовирите са затворени и можеш да им набараш навиците! :wink: Това е основното за успеха,да ги познаваш-тогава и дълбочината и цветът са ти ясни!Героят от случката по-горе,бе същият Синкав-Рапалец,който ти препоръчвах! :wink: :drinkers:
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Има и много други работещи воблери освен Рапала с които имам успех ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”