Тролинг по Дунав

Модератор: bobopeli

Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Troli Rapala написа:Дунава ми изглежда много труден за тролинг! :oops: Всичко тече и се променя постоянно!...
Акцентът трябва да е върху тече и то яко.
При скорост от 5-6-7-8 км./ч. на течението, за да го пребориш, трябва да си с малко над него, но това "малко" ти идва вече нещо от порядъка на над 10 км./ч., което пък си е множко за тролинг.
Абе, две добри има само в спортния бридж! :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

GODzillata написа:
Troli Rapala написа:Дунава ми изглежда много труден за тролинг! :oops: Всичко тече и се променя постоянно!...
Акцентът трябва да е върху тече и то яко.
При скорост от 5-6-7-8 км./ч. на течението, за да го пребориш, трябва да си с малко над него, но това "малко" ти идва вече нещо от порядъка на над 10 км./ч., което пък си е множко за тролинг.
Абе, две добри има само в спортния бридж! :wink:
Колега само срещу течението и то на наи-ниските обороти (700) на 50кс четритектов като се налагаше на места да стига до (1200об.мин) за да не стоя на едно мясно :wink: Руснаците си влачат отдавна по реките (като Дунава) Сонара е задължителен а въдицата за предпочитане е да се държи в ръка защото ако има плитчини ще ти е по-лесно да раегираш (а там плитчини да искаш) :idea:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Ivak »

Че какво лошо има да се заседиш на едно място и воблера да играе, нали като завиваме като гламави за удър по язовирите ефекта е същия.
Потенциал голям има Дунав почвам го напролет, ако не ме накълне някой ще им скъсам трътките.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Ivak написа:Че какво лошо има да се заседиш на едно място и воблера да играе,...
Ми тогава по-добре да се закотвиш и да го оставиш да си вибрира от течението. :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Andrey_76 »

Ivak написа:Че какво лошо има да се заседиш на едно място и воблера да играе, нали като завиваме като гламави за удър по язовирите ефекта е същия.
Потенциал голям има Дунав почвам го напролет, ако не ме накълне някой ще им скъсам трътките.
При завой в язовир воблера пропада а на дунава течението си го държи играещ и на една дълбочина. За там GPS-а е задължителен.
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

През Септември си отделих една седмица специално за тролинг по Дунав. Времето беше уникално, а аз трябваше да проверя дали тролинга по голямата река има сми :)
Започнах плахо, но постепенно набирах увереност, увереност подкрепена с риби :wink: :wink: :wink: В допълнение мога да кажа, че тролинга по Дунав има бъдеще за мен. Може би и за вас! Реката е голямо предизвикателство, но в същото време крие и неограничени възможности. Силното течение, дълбоките прагове, каменистите брегове, потопените дървета не са пречки както някои си мислят :x , всичко това са само и единствено opportunitys :idea: които можеш да превърнеш в дивиденти (риби).
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Иво Ломски написа:...Силното течение, дълбоките прагове, каменистите брегове, потопените дървета не са пречки както някои си мислят :x , всичко това са само и единствено opportunitys :idea: които можеш да превърнеш в дивиденти (риби).
Няк'ви камъни в моята градина или по принцип говориш? :roll:
И се пише opportunities. :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

Киро, не е камък в никоя градина! И преди сме писали по въпроса, но тогава не изказах мнение, защото не бях пробвал. Сега обаче мога да кажа че има начин да избегнеш силата на течението, има начин и как да облавяш конкретно място, педя по педя :idea: А ти вместо да ми коригираш правописа, бегай за риба! Реката малко по малко се прибра в коритото, а температурата на водата падна. Времето го дават идеално за следващите дни, така че в неделя вечер ще чаквам репортаж от теб (с много риби)!
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Troli Rapala »

Андро,пропада ако е каунт-даун/потъващ/ воблера!Ако е плуващ се вдига нагоре,а неутралния си задържа дълбочината! :wink: Иво просто доказва предположението,че Дунава е "неразорана нива"-"златоносна жилка" за тролинг!Та пионерите по Дунава,само ще спечелят! :idea: :D
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Troli Rapala написа:Андро,пропада ако е каунт-даун/потъващ/ воблера!Ако е плуващ се вдига нагоре,а неутралния си задържа дълбочината! :wink: Иво просто доказва предположението,че Дунава е "неразорана нива"-"златоносна жилка" за тролинг!Та пионерите по Дунава,само ще спечелят! :idea: :D
И КОМСОМОЛЦИТЕ евентуално НО ПРИ ПРАВИЛНА ТАКТИКА :idea: и слагаите метални поводи че мене ме мързеше и една щука си замина с Рапалата (но не казвам къде че някои заради воблера ще опоска всичко :wink: )
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Любимия воблер!

Мнение от горан »

Все си мисля,че за Дунава плуващите воблери ще са по-подходящи,в случай че сонара покаже препядствие, при спиране на лодката по-лесно ще се спаси примамката.Щербаков как хубаво си лови и на по-малки реки от Дунав на тролинг и какви хубави риби вади,чак ме е яд че шест години изкарах в Русе студент, пък не се занимавах с такъв риболов тогава.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Иво Ломски написа:...Сега обаче мога да кажа че има начин да избегнеш силата на течението, има начин и как да облавяш конкретно място, педя по педя...
Е, кажи де? :roll:

Кеф ти тук, в групата или на лс. ;)

...иначе как да пусна репортаж с много риби в неделя? :D
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

Нека да ви попитам нещо! Защо си мислите че течението пречи? По язовирите колегите се опитват да забавят скоростта си по всякакъв начин :idea:, защо?
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Andrey_76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 488
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 5:03 am
Местоположение: ТРОЯН
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Andrey_76 »

Добре де. Малко се отклонихме от темата , но искам да попитам мога ли с моята лодка, без регистрация да плавам по Дунава. Лодката ми е надуваема 3,60 и мотор 15 нр?????
Нямам и капитанско.
Любопитно ми е защото всеки тълкува закона различно. И между другото какво значи opportunities :oops: :?: :?: :?:
Кажи на някой,че има 300 милиарда звезди във Вселената и той ще ти повярва.Кажи му ,обаче че пейката е с неизсъхнала боя и той ще я пипне,за да се убеди,че е така.
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Иво Ломски написа:Нека да ви попитам нещо! Защо си мислите че течението пречи? По язовирите колегите се опитват да забавят скоростта си по всякакъв начин :idea:, защо?
Колега за нашите уславия от 3 до 6км става като при ниската скорост сома (от личен опит го казвам) е по-активен докато бялата не я бърка високата скорост.Имал съм удар на дълбоко газещ воблер които докато вада хванала се риба на другата въдица беше стигнал до дъното и като започнах да навивам .........(стана работата) :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”