Тролинг по Дунав

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Troli Rapala »

Щуката и костура,а и расперът искат бърза скорост,от 5к/ч. нагоре!Би трябвало по посоката на течението да имате повече удари,дори и с 10к/ч! :roll:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Troli Rapala написа:Щуката и костура,а и расперът искат бърза скорост,от 5к/ч. нагоре!Би трябвало по посоката на течението да имате повече удари,дори и с 10к/ч! :roll:
Така де, ама когато е активна....иначе и идва некФо бързичко.
От моя скромен опит установих, че в силно течение е направо невъзможно да се троли....е, троли се де, ама резултат никакъв.
Та зат'ва ми е интересно как така "има начин да избегнеш силата на течението, има начин и как да облавяш конкретно място, педя по педя..." :roll: С котвене ли? :roll:


@Андрю, opportunities = възможности (подходящи/благоприятни), удобни случаи/моменти.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

Troli Rapala написа: Би трябвало по посоката на течението да имате повече удари,дори и с 10к/ч! :roll:
Тролка, имаш усет :idea:, та дори и да си "блатен" лъв!
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от Troli Rapala »

Минаваш например по диагонал! :wink: :drinkers:
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

toyo1 написа:
Иво Ломски написа:Нека да ви попитам нещо! Защо си мислите че течението пречи? По язовирите колегите се опитват да забавят скоростта си по всякакъв начин :idea:, защо?
Колега за нашите уславия от 3 до 6км става като при ниската скорост сома (от личен опит го казвам) е по-активен докато бялата не я бърка високата скорост.Имал съм удар на дълбоко газещ воблер които докато вада хванала се риба на другата въдица беше стигнал до дъното и като започнах да навивам .........(стана работата) :idea:
Съгласен съм с теб, но имай предвид че средната скорост на течението по Дунав е към 5-6 км.ч.. Прибави към това и хода на лодката и ще видиш че примамката трябва да се води със скорост над 8-10 км.ч. т.е. трябва да избереш подходяща тактика или поне подходяща примамка :idea:
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Иво Ломски написа:[...със скорост над 8-10 км.ч. т.е. трябва да избереш подходяща тактика или поне подходяща примамка :idea:
И най-вече подходящото време. :idea: :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Troli Rapala написа:Минаваш например по диагонал! :wink: :drinkers:
Между ПАСАЖЕРИТЕ :lol: и използваш направената вълна за по-голям ефект :idea: :wink:
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от iogo »

Иво Ломски написа:
Troli Rapala написа: Би трябвало по посоката на течението да имате повече удари,дори и с 10к/ч! :roll:
Тролка, имаш усет :idea:, та дори и да си "блатен" лъв!
Е то по-естесвено нещо от това рибата в течащи води да е застанала срещу течението и в повечето случай да очаква храната си носена от течението няма.Всеки грамотен спинингист би трябвало да го знае това. Същото се отнася и за тролинга.Такова е поведението и на пъстървата и на кефала в малките реки, така и на бялката риба и на распера а предполагам и на сома в река Дунав!
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Любимия воблер!

Мнение от stich »

Това за по течението е абсолютно вярно.Не троля,но на спининг слуката с проводка по течението е повече от двойна в сравнение с тази срещу.Или поне такива са моите наблюдения.Отдавна ми е направило впечатление.
Изображение
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

toyo1 написа:
Troli Rapala написа:Минаваш например по диагонал! :wink: :drinkers:
Между ПАСАЖЕРИТЕ :lol: и използваш направената вълна за по-голям ефект :idea: :wink:
На реката има доста места с относително еднакво дъно/дълбочина :!: На повечето от тези места течението е стабилно (силно). Помислете сега, че на линията си имате един ДТД на Рапала (11 см.). Течението направо го убива. Примамката работи на границата на възможностите си! Какво ще стане ако в този момент го засилите допълнително придвижвайки се срещу течението? Еми разваляте играта :!: Затова както Троли каза, започвате да движите по диагонала :idea:

ПП: При нас Дунав е широк около 1,2 км., така че няма да се пуашите от пасажерите :wink:
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

Andrey_76 написа:Добре де. Малко се отклонихме от темата , но искам да попитам мога ли с моята лодка, без регистрация да плавам по Дунава. Лодката ми е надуваема 3,60 и мотор 15 нр?????
Нямам и капитанско.
Любопитно ми е защото всеки тълкува закона различно. И между другото какво значи opportunities :oops: :?: :?: :?:
Ако те хванат нашите ще ти напишат акт, а ако те хванат "къдравите" отиваш в Калафат :!: После се връщаш гол голеничък :o :( :( :(
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Иво Ломски написа:
toyo1 написа:
Troli Rapala написа:Минаваш например по диагонал! :wink: :drinkers:
Между ПАСАЖЕРИТЕ :lol: и използваш направената вълна за по-голям ефект :idea: :wink:
На реката има доста места с относително еднакво дъно/дълбочина :!: На повечето от тези места течението е стабилно (силно). Помислете сега, че на линията си имате един ДТД на Рапала (11 см.). Течението направо го убива. Примамката работи на границата на възможностите си! Какво ще стане ако в този момент го засилите допълнително придвижвайки се срещу течението? Еми разваляте играта :!: Затова както Троли каза, започвате да движите по диагонала :idea:

ПП: При нас Дунав е широк около 1,2 км., така че няма да се пуашите от пасажерите :wink:
Колега ,пак обяснявам ВЛАЧИ СЕ С МИНИМАЛНАТА СКОРОСТ СРЕЩУ ТЕЧЕНИЕТО (така че лодката ПОЧТИ стои на едно място )Наи простия начин да видиш играта на воблера е като го пуснеш на метър до лодката.И понеже ТЕОРЕТИЦИТЕ СМЕ ПОВЕЧЕ ОТ ОСТАНАЛИТЕ да си каже кои кога и какво хвана на ТРОЛИНГ от р.Дунава ? :idea: Аз имам малък распер и късане на щука от тая година и хубав удар но ГЕЛЕ на сливър :wink:
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Любимия воблер!

Мнение от Иво Ломски »

Тойо, хванал съм малко повече от теб, но тово не е важното в случая :wink: Реших да споделя нещо по тема! Нещо, което никои до сега не се реши да направи, поне що се отнася до р. Дунав. Другото което искам да ти кажа, е че пиша за нещо, което съм установил лично на реката :wink:. Прав си обаче за едно, а то е че теоретиците (+ песимистите) са повече от практиците.
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Любимия воблер!

Мнение от GODzillata »

Иво Ломски написа:...Реших да споделя нещо по тема! Нещо, което никои до сега не се реши да направи, поне що се отнася до р. Дунав. Другото което искам да ти кажа, е че пиша за нещо, което съм установил лично на реката :wink:. Прав си обаче за едно, а то е че теоретиците (+ песимистите) са повече от практиците.
Aaaaaa, пак ще те коригирам! :wink:
Преди месец и половина се реших да го направя и си има тема за тролинг по Дунава - та ако искате да не спамим "Любимия воблер", можем да прехвърлим дискусиите за Дунава в темата?
Освен това, Ивчо, много-много не споделяш, а само загатваш... :roll:

И мен ме беше шубе целия форум като види, че може да се троли по реката - да не налятят с лодките догодина, ама така или иначе ще им отнеме време да се ориентират за местата, а пък и Дунава е голям, вода бол за всички. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
toyo1

Re: Любимия воблер!

Мнение от toyo1 »

Иво Ломски написа:Тойо, хванал съм малко повече от теб, но тово не е важното в случая :wink: Реших да споделя нещо по тема! Нещо, което никои до сега не се реши да направи, поне що се отнася до р. Дунав. Другото което искам да ти кажа, е че пиша за нещо, което съм установил лично на реката :wink:. Прав си обаче за едно, а то е че теоретиците (+ песимистите) са повече от практиците.
Колега ако бях песимист нямаше да си правя разходки до Дунава а щях като другите да си влача на сигурно- (Иваиловград) :wink: А кои колко е хванал НЕ МЕ БЪРКА (похвали се КОЛКО СИ ПУСНАЛ) :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”