Тролинг на яз.СОПОТ

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от яз,Сопот »

Е,колеги не искам да се драчите просто исках мнение,ми сега започвам с този риболов,купил съм си 6 воблера на Rapala и Salmo ще си купя и други но бях се спрял точно на тези цветове,който ги показа Троли,благодаря ВИ :drinkers:
Риба къща няма.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

яз,Сопот написа:Е,колеги не искам да се драчите просто исках мнение,ми сега започвам с този риболов,купил съм си 6 воблера на Rapala и Salmo ще си купя и други но бях се спрял точно на тези цветове,който ги показа Троли,благодаря ВИ :drinkers:
Чакай бе човек.Цветовете,които ти е постнал Троли са хубави но не бързай със соловите акции и покупки.Казах ти нещо.Намери си човек на който да се довериш и гледай той да е от региона.Троли влачи на Жребеца и не значи,че може да те насочи абсолютно точно.Все пак може да ти помогне много.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от яз,Сопот »

Емо тез който съм купил е след консулт с колеги,който влачат там и имат успехи,заради това питам и тук,немога да купя наведнъж всичко,аз основно съм си за мирния риболов,но заради сина като се возим слодката да разхождаме и воблера,а той се е въодошевил много дори сабира пари за сипикони :D :D
Риба къща няма.
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

А за жребчево кой цветове на рапала ще препоръчате че и аз сега се оборудвам
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

Some написа:А за жребчево кой цветове на рапала ще препоръчате че и аз сега се оборудвам
Ма как такива въпроси задавате,направо ви си чудя. :roll:
На Жребчево обича по естествените цветове.За там бих си взел бяло със синьо гръбче,свят СФ,ФТ и ред-хед например....костур също може.
За бялата и сома е различно.Бялата харесва жълтичкото,но то зависи от дълбочини и хиляди други неща.Не случайно цветовете са толкова много.
Ето ви цветове,които ползвам и ще са удачни.Ако ме питате за воблери,няма да ми стигнат дни за да има направя селекция по дълбочини,цветове и риби.
Работя най-често с тези ф-ми Рапала,Ю-зури,Нилс Мастер,Салмо,Френдзи,Бомбер,Басдрим,Лъки Крафт,Сторм и др..
Използвам различните модели по-различно време.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Както виждате,въртя се около 4 цвята,но при възможност и доказан модел бих искал да си взема поне 6 цвята.Колкото и да не се вярва на някой.....оказват голямо влияние.
Иначе всяка примамка ще ви хване риба.Но е добре да хващате 1 към 10 спрямо останалите колеги.А за това си иска опит,знание,трасета и много четене.Останалото не е тролинг,а както казваше един познат Такси....кво се качи.
Преди 3г. почти нищо не знаех.Ползвах това което ми кажат и хващах по някоя риба,някой път.Риболова на тролинг по онова време ми беше доста скучен,смятайки го за случайност.Бях с празна глава,без идея и мисъл какво трябва да сложа.Закачах си ги ей така или,ако някой хване и ми каже на това го дублирах.
Но нашия колега Троли ме амбицира....щото се прави на велик и неповторим,та вземах да се уча с много четене и ровичкане.Естественно лампата ти палят опитни колеги.Имам такива с които мога да разговарям часове,правейки различни тактики.От тъп и безмислен риболов,влаченето се превърна в интересна дисциплина.Сега няма скука и вечно съм във някой филм.Постоянно откривам нови неща с викове Еврика.После разбирам от чужди материали,че Америка отдавна е открита,но аз не съм знаял този факт плувайки сам в нищото.
На вас,които не вярвам,че ще отделите толкова време ви препоръчвам следното.Хващата си един наистина опитен колега с риби и стаж.После копувате точните примамки според сезона и се научавате да слушате какво ви говори и защо.
Лампи в Б-я трудно се палят,защото много от ловящите колеги не знаят,защо са хванали тази риба.Те ползват само опита от времето и удърите които са имали на определен водоем.
Това не е грешно и не е срамно.Според мен само 10-15% от тролингистите знаят какво и защо го правят.Останалите са с празни глави също,като мен преди 3 години.
Четете форумите и отсявайте плявата от полезното.Водете си бележки на това кой и какво е казал и показал.След време ще ви потрябва и ще ви е помагало за риболова.
Доста е сложно и не търсете неща,които не знаете как изглеждат.
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

Първо мерси за отговора ще ги имам в предвид .Просто исках да се насоча към определени цветове и размери и горе доло съм ги нацелил тези където ги показа. Размерите където ги взимам са 11см Магнуми и 9см от другите модели.А и да ти кажа че така съм се запалил че сигорно вече съм прочел 1000 страници обаче в главата ми почва да става пълна каша.Но какво да се прави ще исчакам още малко да почне сезона и тогава ще почна да се уча и от практика че Mercury open наближава :lol: :lol: :lol:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

Some написа:Първо мерси за отговора ще ги имам в предвид .Просто исках да се насоча към определени цветове и размери и горе доло съм ги нацелил тези където ги показа. Размерите където ги взимам са 11см Магнуми и 9см от другите модели.А и да ти кажа че така съм се запалил че сигорно вече съм прочел 1000 страници обаче в главата ми почва да става пълна каша.Но какво да се прави ще исчакам още малко да почне сезона и тогава ще почна да се уча и от практика че Mercury open наближава :lol: :lol: :lol:
Най-гадно е това със кашата.Изпитвал съм това чувство,а то се получава точно след много четене и объркващо инфо.После изведнъж ти просветва и ненужните неща се изчистват.Когато някой ти го обясни с 3-4 прости изречения целия тоя болумач от главата се изпарява.
Остави меркюри Оупън на страна.Там нищо не се решава и не е реално при 200 лодки и стресирана риба.
Мисли как да си правиш кефа и да си доволен от себе си и излетите без да ти е каша в главата,а с уловени риби.
Бих разказал всичко,което зная,но е много дълго с това писане.На живо са ми достатъчни 15мин. за да обясня на колега.После той сам се доразвива,но му е дадена вече посоката.Тогава е без значение след колко точно време ще стигне до целта.Но няма лутането в съвсем различна посока.
За сомовете търси воблери с контрасти.Фай-тайгър,Ред-хед,Синьо-с бяло,някой естествен цвят и подобни.При тях може да се ограничиш в 4 цвята и ще ловиш винаги.Там е важен модела на примамката и играта му.И не подценявай тези неща.Магнумите са за след края на юли и август.Мисли за пролетта....тя е на дневен ред.
При белите е по проблемно,защото те виждат по-цветно от нас и е лъжа за тях,че на 15м. дълбочина е пълен мрак.
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

Хаха за Меркюри оупън се бъзикам иначе за другите неща си много прав.Ще се радвам ако се за сечеме някаде по язовирите.Като неможах да дойда на новогодишния банкет да се запознаеме.Иначе участвам в тото сома нема да се плашиш :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Some на Чет Яну 10, 2013 7:45 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
yankosan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 777
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 2:29 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от yankosan »

Some написа:Иначе участвам в тото сома нема да се плашиш :lol: :lol: :lol:
Тъй ли :shock: гледам нямате в списъка :roll: :wink:
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

yankosan написа:
Some написа:Иначе участвам в тото сома нема да се плашиш :lol: :lol: :lol:
Тъй ли :shock: гледам нямате в списъка :roll: :wink:
Има ме обаче там съм Someto :D :wink:
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

Здравейте колеги :wink: Началото на май мисля да отида до Яз Сопот обаче до сега не съм ходил. Някой би ли споделил,като идвам от софия от каде ще е по удобно да слезна към самия язовир да търса место за бивак,като се има в предвит,че все пак съм с лека кола.Благодаря предварително :wink:
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от BIGVAS13 »

Здравей колега Some
Целия северен бряг ще ти е удобен.Но при условие че не вали.Завали ли язовира става почти непристъпен.В смисъл че са само черни пътища и то под наклон към язовира.Ако влезеш няма излизане без трактор.Ако си с голяма лодка най удобното място за пускане на лодката е в началото на стената.Там може да я пуснеш а бивака да направиш другаде.
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

BIGVAS13 написа:Здравей колега Some
Целия северен бряг ще ти е удобен.Но при условие че не вали.Завали ли язовира става почти непристъпен.В смисъл че са само черни пътища и то под наклон към язовира.Ако влезеш няма излизане без трактор.Ако си с голяма лодка най удобното място за пускане на лодката е в началото на стената.Там може да я пуснеш а бивака да направиш другаде.
Балагодаря за отговора и аз си мислех да зарежа колата някаде обаче незнам дали после ще я намеря така както съм я оставил :wink:
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Some »

Гола вода е тоя Сопот :oops:
Аватар
petro_op
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 8:52 am
Местоположение: sofia

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от petro_op »

Some написа:Гола вода е тоя Сопот :oops:
Не е ама иска познаване :wink: :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”