Тролинг на яз.Цонево

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от didooo »

Вложи реализъм колегата
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от luka »

didooo написа:Вложи реализъм колегата
и си купи пушка.... :lol: :lol:
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги!

Да "възкресим" малко темата, някаква информация какво, кога, къде? Скоро ще правя първи опити в тролинга, та и ако дадете някой съвет за конкретния язовир, ще съм много благодарен!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Ribolubitel »

От 08 до 10.07 тролинг на Цонево, покрай Дебелец, само два кустура. Рибата е на дълбоко 10-12 метра и е абсолютно апатична към изкуствени примамки.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Troli Rapala »

Ribolubitel написа:От 08 до 10.07 тролинг на Цонево, покрай Дебелец, само два кустура. Рибата е на дълбоко 10-12 метра и е абсолютно апатична към изкуствени примамки.
Абсурд!Вземи си смени сонара.Сега рибите са луди по изкуствените примамки Воблери,Блесни или Кастмастери и държат на 3-5метра при хранене.Виж как е при другите,за да не се окаже,че грешката е в твоя телевизор.Освен това България е пича въшка,като километри и за 2-3часа си на другия край където дават рибите.Ако те мързи да караш-риболовци с мерак-бол. :drinkers:
Аватар
Georgi Duchev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 1:47 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Georgi Duchev »

Днес на тролинг две сулки от които едната дребна а другата около 1.5 кг.Удариха около стария язовир посока стената.И това беше за 5 ,6 часа влачене.После пробвах на попери в плитчините.Костури следваха примамките но не последва удар.На малки воблерчета излязоха 5 костурчета прилични.Времето хубаво лодки други нямаше риба малко ама по добре от нищо
Аватар
Georgi Duchev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 1:47 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Georgi Duchev »

Днес едно костурче.Голямо обикаляне никакви риби .Къде е рибата не знам
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

Georgi Duchev написа:Днес едно костурче.Голямо обикаляне никакви риби .Къде е рибата не знам
Рибата е от замъка на горе към мостовете колега,има удари на хубави сомета 5+ :fishing6:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
zliaster

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от zliaster »

ей браво бе .. аз още не съм ходил .. покрай това море .. завиждам ви благородно ;щ Дучев по шкарпа ли дърпа ? пред поляната преди малкото язовирче ? .. или по-нататък към стената ? аз бих пробвал над коритото за сулка .. бих настоявал с най-дълбоките воблери пред тач бурун и гулево .. там дава едро ама трябва да хванеш деня ..
nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от nas »

Малко да я съживим темата, че направо е умряла вече цяла година. Рибката е от събота. Един удар и една риба на дълбочина 9 м.
Рано сутринта разбрах за извадена 8 килограмова на спининг от лодка, но не можах да я видя.
Поздрави и пазете този хубав и любим язовир.
Изображение
Последно промяна от nas на Сря Авг 23, 2017 3:09 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Fed
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 4:40 pm
Местоположение: Бургаская обл.

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Fed »

Браво!!!
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от ЖАБИ-2 »

Хубава рибка колега nas ... дано и подобна на тази 8 килограмовата за която пишеш се закачи на въдицата ти... И на мен Цонево ми е любимия язовир и ми е жал че все по-рядко се виждат подобни риби....а и сома съвсем оредя. За пазенето – пазим... връщаме рибите в язовира, но не са само мрежарите които описва tomahawk - ония идиоти с тока вадят по 10-на сома на излет...че и доколкото разбрах са с модерни сонари и избират предимно едрите - селективен риболов практикуват .... да има как някой тях да изпържи с ток! Рибата си се храни и до края на Октомври има шанс за трофеи... но за да ги има и след години трябва да спрем бракониерите - на ИАРА явно не може да се разчита - гражданско сдружение ли, какво ли... трябва да се четат законите и да направим наистина нещо за да спасим този язовир!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от nas »

С пожелание за същото, че и повече Жаби-2.
Иначе за опазване на язовира, за мен варианта е само сдружение от риболовци и охрана на язожира от ИАРА. Примерно, зарибяването, почистването и подръжката от сдружението, т.е. от нас риболовците, но да се охранява и контролира от ИАРА. Съответно да има и членски внос, който да се внася в ИАРА.
За мен както са организирани ловните дружинки е примера за такова нещо.
Така ми изглеждат на мен нещата, въпреки, че граничат с научната фантастика. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”