Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Тролингис

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Тролингис

Мнение от Ashmodean8004 »

Emo-83 написа:
Emo-83 написа:А бе те приемат вече забраната от 15 февруари за бялата....ние сега ще правим сдружения.
Ето ви де Факто и де Юре.....щото аз все глупости говоря.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 76#p789876
Подписано от министъра на Земеделието Мирослав Найденов.
Винаги ще има заповеди, наредби, закони нали това е целта, като направиме здружението да можем да изготвиме някакви стойностни предложения и като здружение ппримерно ако се реши да е такова да ни изслушат, обединението прави силата :), иначе какво става отивам сам дда се срещна примернос Мирослав Найденов и първо не ме приемат една седмица, второ ми се присмиват, а като здружение вътре ще има капацитети, отива председателя на здружението или федерацията по тролинг както предложи Троли лигитимира се и иска работна среща, нашите капацитети се срещат на такава с министъра и неговия екип и се стига до съгласия и решения на проблеми! Като ни откажат такава правим подписка, чупим въдици пред министерството и това е вариант. Повече хора и то практикуващи, повече идеи!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Малко се позабавих със становището, днес ми го изпратиха и ще го постна!

Сдружение с нестопанска цел.
Сдружението с нестопанска цел се регистрира съгласно Закона за Юридически-те лица с нестопанска цел. То може да бъде в обществено полезна дейност или в частна полза. Важното е да се знае, че Сдруженията в обществено полезна дейност имат право на общински и държавни субсидии, стига това де е предвидено в държавният и общинските бюджети.При регистрацията на Сдружението трябва да се има предвид:
Чл. 19. (1) Сдружението се учредява от три или повече лица, които се обединяват за осъществяване на дейност с нестопанска цел.
(2) Сдружение, което е определено за извършване на общественополезна дейност, се учредява от най-малко 7 дееспособни физически лица или 3 юридически лица.

Важните неща при учредяването и създаването на Сдружение са следните:
1.Трябва да се измисли и запази име, което да бъде уникално и да не се ползва от други сдружения във България. Пример: Национално Сдружение на Тролингистите в България.

2.Трябва да се определи къде ще е седалището на Сдружението, като това е важно дотолкова, че по седалището на сдружението ще пристига всякаква кореспонденция включително и от държавни и общински институции.

3.Трябва да се определят целите на Сдружението, Средствата за тяхното постигане, предмета на дейност на Сдружението и дали то ще осъществява стопанска дейност и ако да в какво ще се изразява. Важното е да се знае, че Сдруженията с нестопанска цел не разпределят печалба, и ако има приходи от извършвана стопанска дейност те трябва да отиват за постигане на целите на Сдружението.

4.Трябва да се изберат органи на сдружението и да се определят техните правомощия.(Председател, Управителен съвет, евентуално Контролен съвет и др.) Важно е да се знае, че в органите на Сдружението не могат да участват лица имащи роднински връзки както и осъждани лица.

5.За да се извърши регистрацията на Сдружението трябва да се изготви учредителен протокол, Устав и други документи изискващи се по закон, като регистрацията се извършва в Окръжен съд по место седалището на Сдружението в специални регистри.След като се регистрира Сдружението в Окръжен съд, трябва да се регистрира в регистър Булстат, за да получи Булстат номер. Ако сдружението е в обществено полезна дейност, то трябва и да се регистрира в централният регистър на юридическите лица с нестопанска цел който се води към министерството на правосъдието.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Ашмодин,аз ще участвам в сдружение на тролингистите активно и може да се разчита на мен за всичко свързано с тролинга!Вече сме двама,които търсят още тролингисти от цялата страна за учредяване на Сдружението на тролингистите!Насрочваме някаква дата и място на която да се съберем,най-добре в центъра на България за да е удобно за всички и нещата ще тръгнат в правилна посока! :drinkers:
dimitarnikodimov
фен клуб-скобар
Мнения: 495
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 4:49 pm
Местоположение: София - Рударци

Re: Сом на тролинг

Мнение от dimitarnikodimov »

..
Troli Rapala написа:Ашмодин,аз ще участвам в сдружение на тролингистите активно и може да се разчита на мен за всичко свързано с тролинга!Вече сме двама,които търсят още тролингисти от цялата страна за учредяване на Сдружението на тролингистите!Насрочваме някаква дата и място на която да се съберем,най-добре в центъра на България за да е удобно за всички и нещата ще тръгнат в правилна посока! :drinkers:
+1
sestrata казва; По форумите всеки си казва мнението, а то е като задника - всеки го има... :lol:
gecata641
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:45 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от gecata641 »

Участвам!
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от Станимир Бегов »

:smt023 +1
tania22
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 2:31 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от tania22 »

И аз ще участвам и ще привлека поне още 10 човека.
stisho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 2:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от stisho »

Бройте ме и мен.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от Д.Граховски »

браво поздравления,н се питам аз вместо толингисти,спинингисти, фидеристи и т.н. , няма ли да е по-добре да се направи национално сдружение на рибарите за да можем да влезем повече народ и да се борим за опазването на рибите и др каузи?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от undergrounder »

И аз пректикувам предимно тролинг.Бройте и мен и ще помагам с каквото мога.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от dedeff »

На разположение +1
Без жени можем,без риболов не можем!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Набираме сили колеги, аз за учредяването ще доведа и един приятел адвокат да дава насоки, също и 4 лодки или 8 човека сме сигурни по принцип Смолянската и Чепеларската група сме повече лодки, но за по горните съм сигурен. Остава въпроса кога да се съберем и къде. Според мен най - добре ще е на Жребеца. Остава въпроса и кои хора ще изберем в управата, според мен трябва да са колеги с опит и знания и разтропани хора, давайте предложения колеги, пишете кой какво мисли. Аз примерно мисля че в управата трябва да влезне примерно Троли - Сашо и Емо ама така мисля аз по принцип ще е вот така че Демокрацията ще реши :). Другото което си мисля е че трябва да има и членски внос, с който примерно ще се поемат разходите на сдружението по мероприятия, от които едното задължително зарибяване, другото някоя и друга камера за наблюдение н водоеми срещу бракониерите и т.н. то идеи много, за сега е това, но ще има и още, давайте и вие идеи! Ще добавя, че трябвя да се помисли и за устав или правила.
Последно промяна от Ashmodean8004 на Чет Фев 14, 2013 11:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Д.Граховски написа:браво поздравления,н се питам аз вместо толингисти,спинингисти, фидеристи и т.н. , няма ли да е по-добре да се направи национално сдружение на рибарите за да можем да влезем повече народ и да се борим за опазването на рибите и др каузи?
Спинингистите, фидеристите - колегите също може да си учредят сдружения и после всички можем да мислим за федерация :).
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от valen1234 »

+1
Мисля че началото трябва да стане на състезанието по тролинг тази година (ако се организира естественно) До тогава устави предложения и там каквото требе.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално здружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

valen1234 написа:+1
Мисля че началото трябва да стане на състезанието по тролинг тази година (ако се организира естественно) До тогава устави предложения и там каквото требе.
Това ми изглежда най-разумно,щот тогава се събираме най-много тролингисти на куп! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”