Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Тролингис

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

ГЛАВА II

ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ

Чл. 10.Сдружението си поставят следните цели:
-работят за опазване и обогатяване биологичното разнообразие;
-полагат целогодишни грижи за опазване, видово обогатяване и увеличаване на
рибните запаси и опазване на видовото разнообразие;
-грижат се за поддържането, размножаването на рибната фауна;
-създават условия за упражняването и развитието на риболовния спорт;
-възпитават своите членове в към опазване на околната среда и създаване на
услвоия за устойчивото й развитие;
-популяризират природозащитните и демократични идеи и принципи на организацията;
-отстояват независимостта на Сдружението и развиват отношения на другарство, взаимопомощ, уважение и етичност между членовете си; -сигнализират държавните институции за необходимостта от решаване на неотложни екологически проблеми, имащи пряко или косвено отношение към риболовното дело и опазването на водните ресурси от замърсяване; -защитават интересите на членовете си.
Чл. 11 .Сдружението изпълнява следните основни задачи като СРЕДСТВА ЗА ПОСТИГАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИТЕ ЦЕЛИ:
-организира, ръководи и контролира цялостната дейност на
включени в състава му, съобразно законите и Устава на Сдружението;
-оказва помощ при изпълнение на рибоустройствените проекти и годишни
планове;
-създава рибовъдни стопанства и бази за спортен риболов;
-изработва и представя за утвърждаване от компетентните органи плановете за ползване на рибните запаси;
-съгласува графици ползване на обектите,включени в списъка приложение по чл. 11 от Закона за водите;
-упражнява действен контрол при ползването на рибните запаси и спазването на законоустановения ред риболов;
-организира охраната на рибата във водоемите,предоставени му за охрана съгласно разпоредбите на Закона за водите и сигнализира за нарушенията на нормативните разпоредби;
-извършва дейности по организирането на национални и международни състезания по риболов;
-организира риболов на чуждестранни и български риболовци в съответствие с изискванията на нормативните разпоредби, като средствата изцяло се използват за възстановяване в природата на рибните запаси съгласно чл.З, ал.З от ЗЮЛНЦ;
-използва законовите възможности за организиране на мероприятия по зарибяване и отглеждане на риба за развъдни цели;-развива необходимите дейности в съответствие с нормативните разпоредби за осигуряване издръжката на Сдружението и разширяване на материалната му база;
-организира системна и възпитателна дейност за популяризиране на целите и задачите на Сдружението;
-подготвя документите на своите членове при заверка и издаване на риболовните билети;
-развива спортносъстезателна и учебно-спортна дейност;
-изисква от членовете си да спазват нормативните разпоредби,касаещи оапзването на водните обекти и рибните запаси в страната, -осъществява необходимите дейности в страната и чужбина с оглед осигуряване на средства за финансиране на целите и задачите си;
-работи във взаимодействие с общините и с местни органи на държавната власт, обществени и други организации, с фирми и лица по въпросите на ловното и рибното стопанство и опазването на природната среда;
-за осъществяване на природозащитните и спортните цели и задачи на Сдружението към него могата да се създават Клубове, комисии и др.; -сдружението може да участва в други сдружения и форми на дейност, свързани с предмета и целите на организацията;
-отглежда зарибителен материал с цел извършване на кампании по зарибяване;

Той kroki го е заложил в Устава какво искате друго пишете.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

03.08.2012 – за изменение и допълнение на Закона за ри- барството и аквакултурите (обн., ДВ, бр. 41 от 2001 г.; изм., бр. 88, 94 и 105 от 2005 г., бр.
Държавен вестник :shock: :cry:
Емо,докато ние тролингистите сме били на риба през Август,некой си е променял Закона,както му изнася! :cry: Състезанието беше през Септември и не си спомням новият шеф на ИАРА,да е споменал пред нас,че по негова/и на още двама-трима/ инициатива са променили Закона в наш ущърб!Така,че не вярвам в този "новичък" шеф на ИАРА,грам!На директор Рибни ресурси,пък съвсем му нямам доверие,щот се направи на ударен по телефона,все едно не знае по чии предложения са изменили Закона! :evil: :twisted: Какво ви е мнението,НИЕ да изберем представител от Риболовните среди,който да е вътре в ИАРА и да знае по всяко време,кви гадории вършат и да ни казва на време,за да можем да реагираме веднага? :wink: Защото бате Емо,доста ме заболя когато видях ква гадна постановка са спретнали на твоя приятел сомаджия-Тарзан,който поработи сериозно,но за малко време в ИАРА-изритаха го като куче! :evil: :twisted: Имам списания в които съм чел за Тарзан и съм му виждал сомовете там,а от ИАРА го наритаха,щот е ЧЕСТЕН и успя да прецака един мрежар на Искъро! :idea:
Когато зад хора,като Тарзан стои едно Сдружение от 100-1000риболовеца,няма как да го наритат,а като е сам е лесна плячка за мрежари и ИАРА! :idea: :idea: :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

Емо,ако утре се организираме на протест пред ИАРА,против Забраната знаеш ли как ще се измъкнат? :wink: Цитирам:"Момчета тази Забрана беше предложена от ваш представител и ние само я приехме с изменение в Закона"! :shock: :shock: Нека да направим тема-"Съгласни ли сте с новата Забрана за Бяла и Щука"?,та да се преброим колко човека мислим с ДА или НЕ? :idea:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Аз казах няколко неща и най-важното от които е,да не се профилира сдружението -Тролингисти или за Спинингисти :idea: :idea: :idea: Ако си направите труда да прочетете,ще видите че в самото сдружение устава му дава възможност вътре в него да има отделни секции,Тролингисти,спинингисти,Шаранджии и т.н.Моля Ви,не си чешете само езиците ами мислете малко,особено Троли.За да има много хора,за да сме на национално ниво,не трябва да се профилираме както са другите сдружения,трябва да сме отворени за всички колеги,щекари,тролингисти,спинингисти и т.н и т.н.Другото важно нещо което казах но никои не му обърна внимание е че всички тези сдружения направени до сега са толкова нещастни и самотни че няма накъде повече.Те за това и до сега нищо не са направили освен дребни глупости които не доведоха до нищо добро,само отделни победи,за което заслугата е само на Зандера и неговите съмишленици.За това,няма проблем всички сдружения да се съюзим в едно НАЦИОНАНЛО,което наистина ще е с огромна подкрепа от абсолютно всички риболовци,без значение на това какъв риболов харесват и практикуват.Така че,моля,не подхождайте повърхностно а мислете малко,преди да се дават предложения :idea:

Що се отнася до приоритетите на сдружението,те са ясни и са написани,а колегата които искаше да се обяснят простичко,да беше си направил труда да ги прочете,има ги в устава които съм качил.Както казах и преди това,направих пряко предложение за самофинансиране от всички членове и за създаване на наши лични бази като клубове,както е по света.Хората си имат клубове и там се събират,говорят,обменят идеи и набелязват нови цели.Има ли такива бази на всеки язовир,това означава че можем да накараме ИАРА да държи там винаги ядро от двама-трима ИАРАджии,които да са заедно с нас постоянно на всеки водоем.Да се избегне това звънене по телефоните и да ни казват че са на майната си и няма как да дойдат.Така ще имаме пряк контрол върху тях и няма как да бягат по тъча и да ни залъгват че са на други проверки.Само така ще можем да упражняваме контрол върху дейността им.И още нещо важно,след като сме на база и имаме постоянно хора там,те могат да викат полицията веднага и тя няма как да не дойде,няма да има наши и ваши и винаги можем да си звъним едни на други и да си викаме подкрепления от наши хора,на които телефоните ще са на стената по списък и ще са винаги готови да дойдат на помощ :idea: :idea: :idea:


1. Искам сега всеки,ама много внимателно да прочете какво съм написал и да прецени,може ли да отдели 50лв на година за да се изградят по етапно такива бази навсякъде :?: :?: :?:
2. Искам да вникне всеки в написаното и да прецени че след като се направят тези бази веднъж,вече няма да става дума за 50лв годишно а ще изчислим колко пари са нужни на всяка база за да се издържа и тези които са най-близо до нея ще трябва да поемат стопанисването и,контрола върху дежурните от ИАРА в базата.
3.Ще се преборим парите които плащаме за членски внос и билети,да идват за националното сдружение а не да отиват някъде,където ние нито ги виждаме,нито знаем какво правят с тях и кой ги краде :idea:


И накрая,искам всеки здраво мислещ човек да си зададе въпроса,е ли е възможно да постигнем това :?: :?: :?: След като виждам че всички сдружения които ги има са просто някакви клубчета и са безсилни сами да направят каквото трябва,много лесно се стига до извода че трябва да има общо-национално такова.Апелирам към Зандера,да вземе и да се включи,защото това засяга всички ни,без значение какъв риболов практикуваме,и сега е момента точно да застанем и да кажем и ние риболовците,какво искаме от тази държава,която до сега ни беше мащеха :idea: :idea: :idea:


Аз съм мислил по този въпрос дълго време,как да се направи така че да се наложи контрол върху институциите за да правят каквото е необходимо за риболовците и стигнах до това заключение,само национално сдружение е във състояние да се изправи пред тях и да поиска всичко което ни касае да си го решаваме ние а те само да имат функцията да го удобряват и да го вкарат в законова рамка и да се обнародва като нареждане на министъра.Стига са ни слагали парашутисти горе в ИАРА и само с единствената цел да имат контрол над парите които плащаме за билетите си на година.


Ето ви върху какво да мислите,и стига конфронтации,които иска да знае за целите,да си напъне мозъка и да ги прочете.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:Защото бате Емо,доста ме заболя когато видях ква гадна постановка са спретнали на твоя приятел сомаджия-Тарзан,който поработи сериозно,но за малко време в ИАРА-изритаха го като куче! :evil: :twisted: Имам списания в които съм чел за Тарзан и съм му виждал сомовете там,а от ИАРА го наритаха,щот е ЧЕСТЕН и успя да прецака един мрежар на Искъро! :idea:
Когато зад хора,като Тарзан стои едно Сдружение от 100-1000риболовеца,няма как да го наритат,а като е сам е лесна плячка за мрежари и ИАРА! :idea: :idea: :idea:
Наистина гадна постановка и забележи......уволняват го 2м. след случката.След,като вече става ясно,че централното управление се мести в Бургас.На негово място не е назначен никой от тогава.Нали трябва местата да са заети от тия в канцелариите.Функциите му изпълнява един страхлив шматарок,който няма понятие от риби,камо ли от мрежи.
Все пак Тарзан ще ги осъди,но какво от това.Има голяма обида в душата му.Рискувал е живота си и е вземал решения на секундата с оръжие насочено в него и пак се е справил.
Тия в ИАРА са нещастници и трябва да ги сменим,като директно участваме в контрола на дейноста им.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:Емо,ако утре се организираме на протест пред ИАРА,против Забраната знаеш ли как ще се измъкнат? :wink: Цитирам:"Момчета тази Забрана беше предложена от ваш представител и ние само я приехме с изменение в Закона"! :shock: :shock: Нека да направим тема-"Съгласни ли сте с новата Забрана за Бяла и Щука"?,та да се преброим колко човека мислим с ДА или НЕ? :idea:
Утре ще има ли някой вътре във тази сграда! :roll:
Готов съм за всякакви протести и където кажете.
stisho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 2:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от stisho »

http://football.sportal.bg/news.php?news=413358 Щом Дучето и Гугутката са направили сдружение,а ние се мотаем,не е добре работата :?:
edge
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Апр 27, 2012 11:46 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от edge »

Здравейте Колеги !

Набързо прегледах темата и... не бих останал в страни от това обсъждане.

Тук виждам , че за разлика от времето преди 15 - 16 години , когато и мен ме тресеше треска за сътворяване на истинско риболовно сдружение , но липсваха сериозни поддръжници и интерес , то СЕГА са налице всички предпоставки да се направи нещо ИСТИНСКО.

Много рядко пиша по форуми и обикновено - кратко.

Бих искал да насоча вниманието ви към Устава на Сдружението . Той е в основата му и не би трябвало да бъде просто необходимият пълнеж за постигането на целта - регистрация и само толкова.

Устава на Сдружението , би трябвал да е разбираем и възприеман от максимално голям процент от риболовците , и да има сериозна поддръжка и изпълнение на заложените цели и задачи . (Чел съм красиви Устави на 2 наши риболовни организации , които негласно се нарушават на всички нива , а това автоматично ги превръща в тоалетна хартия.... втора употреба...)

За това смятам , че едно по-подробно обсъждане и евентуално редактиране на бъдещият Устав ще спомогне за изграждането солидна и авторитетна основа на Сдружението .

Поздрави и наслука !
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Утре най - късно преработения устав от.адвоката ми.ще е готов и ще го постна с обясненията му!
nasko__antonov1111
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 8:13 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от nasko__antonov1111 »

+Атанас Антонов
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

Все пак има някакъв шанс.
http://bigfish.bg/news/novini/Skandal-O ... byala.html
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

valen1234 написа:Все пак има някакъв шанс.
http://bigfish.bg/news/novini/Skandal-O ... byala.html
Евала,шапка свалям на Великотърновския пич за обжалването,ще даде резултат задължително,просто неам кинти да инвестирам сам! :wink: Без да съм юрист ми е ясно,че Забраната е Незаконна! :idea: Говорих със Шамбалците за 2минути и ми казаха,че Сдружение може да се направи и от 3-ма души,важното е да са нечетен брой и да е изпипан Уставът и Целите!Иска се само копие от Лична карта на Учредителите!Държавните такси са към 100 и кусур лева,плюс Услугата е не повече от 200лв,както и подозирах! :wink: Та ми хрумна идея,да се направят от много хора от цялата страна такива Сдружения от по 3-ма и нагоре риболовци и при проблеми и искания пред Министерствата и ИАРА,като им покажем исканията на 100-300бр.Сдружения от цяла България/не знаят от колко човека е едно Сдружение/,ще им се стъжни и ще клекнат на всякакви разумни искания! :wink: Не е нужно да се изтръскаме всички Сдружения пред дадена институция,а просто двама-трима души със списък на Сдруженията,които са против или за нещо определено!Напъваме ги яко с въпроси и отчетност за парите от билетите,отчетност на дейността по области и колко кинта са похарчили за зарибяване,щот по Закон има определен процент от сумата,който отива само за тая цел!Но понеже никой не им държи сметка право в очите и си правят зулуми и лапаница на парите за наша сметка! :wink: :drinkers:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

А бе Троли,абе главо дебела,нали ти обясних че сдружение от трима човека няма как да има :lol: :lol: :lol: За по на пряко,давай да е от двама човека че е по лесно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Както казах и преди,нашето е от 1200 човека и до колкото знам е най-голямото в България :idea: :idea: :idea: Надявам се скоро да ви покажем как стават нещата :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Аз участвам само в национално, а и хората като гледам такова подкрепят, какво има да му мислим, утре поскам устава с целите и мислим дата за учередяване, 200 - 300 сдружения, кои ще ги убедини и парите за всички тях са ни две изградени бази примерно, подържам на кроки идеята утре поскам устава. Тролка дай първо националното да учредиме пък после тези 200 дето ги има да се включат. На пича дето е убжалвал предлагам почетен да стане в националното!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

Съгласен съм с вашите мнения,просто съм леко тъжен,че до тук сме се записали 7-8човека!Просто си треа време за осмисляне и реклама,щот за един ден явно не стават нещата! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”