Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Тролингис

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

Колеги успахме се нещо.
Така както е тръгнало и 2014 ще ни клатуркат.
Този адвокат дисертация ли пише и то при готов устав.
Имайте предвид че първо всички колеги от форума трябва да с нас след това и тези дето само четът , и после по приятели познати риболовци.
Да не забравяме както каза кроки не само тролингисти а всички риболовци.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Аз днес говорих с адвоката и той ми каза че е почти готов. Устава е добър, но имало какво да се пипне! Аз като ми го прати на мейла ще го постна тука веднага!
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от кмета »

+Христо Христов
Побързайте със сдружението!
Обжалвах заповедта като физическо лице.Вх.N:3232/25.02.2013г.във ВАС.
Мисля,че управителния и контролен съвет трябва да се състои от колеги живеещи в София.Или поне управителния.Иначе само кажете и на моста ще дойда!Поздрави!!!
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от кмета »

СПИТЕ ЛИ БЕ!!!!!!!!,,Гайлета ли завъдихте или просто решихте и Вие да си ловите,щото инспектора я дойде,я не??????Ако пък вземе да дойде ще кажем,че мааме за други риби.Наистина ли не разбирате,че АКО СЕГА И ВЕДНАГА НЕ РЕАГИРАМЕ :axe: ,ТО СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА ЩЕ ТРЯБВА САМО ДА :drinkers: И :butthead: ???????????
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Защо си изненадан ??? За какво мислиш че ги псувам една голямачаст от форумните умници,само устите им големи а в действителност повечето са плямпала :idea: :idea: :idea: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

кмета написа:+Христо Христов
Побързайте със сдружението!
Обжалвах заповедта като физическо лице.Вх.N:3232/25.02.2013г.във ВАС.
Мисля,че управителния и контролен съвет трябва да се състои от колеги живеещи в София.Или поне управителния.Иначе само кажете и на моста ще дойда!Поздрави!!!
Ицо,шапка ти свалям за подадената жалба! :drinkers: В тая бъркотия в държавата ще ни бъде трудно да променим нещо веднага! :cry: Нека да изчакаме решението на съда,за да знаем как да процедираме нататък!Ако имаш нужда от нещо по София-за някакви документи например,се обади и ще действам! :wink:
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

Абе какво общо има делото на човека , ние трябва да почваме да действаме веднага по учредяването . Докато се намерят хора по места и те да се задействат ей ти станало септември.
Браво колега че си ги напънал тези канцеларски мишки. Ма като гледам ти е печен адвоката да го помолим за ъкъл.
Кроки не се коси ще стане ама трябва да се ръчка. А и ние сме една нация орел рак и щука.
Трябва да обясним на всички колеги за какво се борим
1. какво
2.какво
и т.н.
какво ще постигнем и как е по света.
Много си прав че не само тролингисти ами всички риболовци .
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

То се обяснява веднъж,имат глави на раменете,да се замислят малко,всичко на готово се чака,ако има начин да стана министър на Земеделието и да им реша проблемите кърдинално,да им направя сдружение и да им го подаря и да ги събера на едно място.Какво повече да им се каже,повечето са Тома Неверници,всеки си мисли че някои ще ги окраде или че им се готви някаква измама,това им е проблема.Има и още един,всеки си вика,ами аз за какво да влизам в такова,като няма далавера :idea: Голяма част от хората си мислят само за кяр от всичко.Кял от риболова,да не би д обеднеят и трябва винаги да си избият риболова в риби.Опасна нация сме,завистници и мръсници,веднага се започват интриги и простоти :evil: Онзи ден в другия форум писах за едно лекарство,което за 30 дни ми помогна и ме изчисти от всякакви циреуи които ме бяха нападнали и ме тормозеха близо две години.Аз им обяснавом на един -двама идиота че съм се оправил и че лекарството върши работа,няколко буклука измислени и крадливи докторчета взеха да ми обясняват колко било отровно и че нелекувало нищо.Аз пак им казвам че го пия и че се оправям направо за отризателно време,те пак продължават.Скарахме се и аз взех както си знам,да ги храня :lol: :lol: :lol: Нахраних ги хубаво,и си докарах Бан,ама да го духат,от това по честни никога няма да станат,нищо неса постигнали,освен да ме вбесят още повече и ще ги оправя аз.Та така,само такива умници са повечето,малкоса сърцатите хора и повечето са такива само над клавиатурата,шибана нация,това е и нищо не заслужаваме :idea: :idea: :idea:

Ето тук да ме видите,дали умирам и дали Ви имам вид на човек,на които му се мре и е тръгнал да се трови :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Още ми се правят разни работи,яде ми се ,пие ми се и бебета ми се правят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Изображение

А кажи,дали ми се мре,както съм се захванал с тия ракии,салати и мезета хаха Та такива сме българите,завистници и мръсници,прет тебе ти се умилква като путка,зад тебе ти копае гроб иговори зад гърба ти.Дано се изправят зад това начинание повече хора,има възможности дасе постигне много,но се иска вяра.С безверници,нищо не се постига.Поздрав и още веднъж благодаря на тези които разбират какво се цели с това начинание и неверниците да са спокойни,нямам намерение да ставам шеф,има много по-достойни хора от мене и с по-висок ценз,но няма как целия форум и всички членове да са председатели и зам председатели,това е невъзможно,което е ясно от самосебе си :idea: :idea: :idea: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Troli Rapala »

Кроки,ти се побърка бе бате! :shock: Това твое вътрешно прераждане,кво общо има с темата? :roll: Явно са развалили "Каменицата",та мини на друга бира! :drinkers: Давай на предна линия,щом имаш енергия много хора като мен ще те подкрепят срещу някоя несправедливост в риболова! :wink:
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

krokibg написа:То се обяснява веднъж,имат глави на раменете,да се замислят малко,всичко на готово се чака,ако има начин да стана министър на Земеделието и да им реша проблемите кърдинално,да им направя сдружение и да им го подаря и да ги събера на едно място.Какво повече да им се каже,повечето са Тома Неверници,всеки си мисли че някои ще ги окраде или че им се готви някаква измама,това им е проблема.Има и още един,всеки си вика,ами аз за какво да влизам в такова,като няма далавера :idea: Голяма част от хората си мислят само за кяр от всичко.Кял от риболова,да не би д обеднеят и трябва винаги да си избият риболова в риби.Опасна нация сме,завистници и мръсници,веднага се започват интриги и простоти :evil: Онзи ден в другия форум писах за едно лекарство,което за 30 дни ми помогна и ме изчисти от всякакви циреуи които ме бяха нападнали и ме тормозеха близо две години.Аз им обяснавом на един -двама идиота че съм се оправил и че лекарството върши работа,няколко буклука измислени и крадливи докторчета взеха да ми обясняват колко било отровно и че нелекувало нищо.Аз пак им казвам че го пия и че се оправям направо за отризателно време,те пак продължават.Скарахме се и аз взех както си знам,да ги храня :lol: :lol: :lol: Нахраних ги хубаво,и си докарах Бан,ама да го духат,от това по честни никога няма да станат,нищо неса постигнали,освен да ме вбесят още повече и ще ги оправя аз.Та така,само такива умници са повечето,малкоса сърцатите хора и повечето са такива само над клавиатурата,шибана нация,това е и нищо не заслужаваме :idea: :idea: :idea:

Ето тук да ме видите,дали умирам и дали Ви имам вид на човек,на които му се мре и е тръгнал да се трови :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Още ми се правят разни работи,яде ми се ,пие ми се и бебета ми се правят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Изображение

А кажи,дали ми се мре,както съм се захванал с тия ракии,салати и мезета хаха Та такива сме българите,завистници и мръсници,прет тебе ти се умилква като путка,зад тебе ти копае гроб иговори зад гърба ти.Дано се изправят зад това начинание повече хора,има възможности дасе постигне много,но се иска вяра.С безверници,нищо не се постига.Поздрав и още веднъж благодаря на тези които разбират какво се цели с това начинание и неверниците да са спокойни,нямам намерение да ставам шеф,има много по-достойни хора от мене и с по-висок ценз,но няма как целия форум и всички членове да са председатели и зам председатели,това е невъзможно,което е ясно от самосебе си :idea: :idea: :idea: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Евала сега да се включа и аз, пичове устава е готов, но тъй като съм с телефон не мога да го копна и пейстна, но утре като отида в офиса ще е първото, което ще направя. Още един път се извинявам че се забавихме аз колкото трябва съм ръчкал моя адвокат, но човека искаше да го изпипа, а си има и дела и работа. Времето се оправя, лятото иде, негативисти Кроки винаги ще има и плюещи и неврници ама има и много читави хора и съм оптимист а пък точно ти си един от хората са председател или УС подходящ!
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от кмета »

Troli Rapala написа:
кмета написа:+Христо Христов
Побързайте със сдружението!
Обжалвах заповедта като физическо лице.Вх.N:3232/25.02.2013г.във ВАС.
Мисля,че управителния и контролен съвет трябва да се състои от колеги живеещи в София.Или поне управителния.Иначе само кажете и на моста ще дойда!Поздрави!!!
Ицо, В тая бъркотия в държавата ще ни бъде трудно да променим нещо веднага! :cry: Нека да изчакаме решението на съда,за да знаем как да процедираме нататък!Ако имаш нужда от нещо по София-за някакви документи например,се обади и ще действам! :wink:
Kroki е много прав за БАЙГАНЬОВЩИНАТА,но най-важно е,,Ако имаш нужда от нещо.................. ще действам!,,. Вече се чудех дали някой ще го каже? Troli,благодаря!!! Прати данни на ЛС.Има какво да се прави.В четвъртък за пореден път Младен Добрев от в.РИБАР ще носи изпратени от мен документи ,,по разпореждане на ВАС,,. Благодаря на редактора!!!Вземете утре вестника за да видим позицията му по случая!
,,Бъркотията,, и аз преценявам,като непредвидена пречка,но може и да не е така,а обратно.Институциите май от скоро на друга струна засвирват.УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН!!!!!!!Основната цел е това да се случи преди срока на действие на заповедта(31.05.2013г)
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Ashmodean8004 написа: а пък точно ти си един от хората са председател или УС подходящ!
Казах ти,аз няма да влизам в управителен съвет,има хора със ценз и високо образование,аз нямам висше,така че нямам работа да управлявам никои,имам си мои проблеми.В надзорния обаче,задължително се кандидатирам,за да гледам да няма прахосвания и каквото тръгне да се прави,да има контрол а тези които са гласували доверие,да знаят че могат да спят спокойно.Цял живот това съм правил,някои да не прави магарии и да си върши работата и най.важното,да не се краде.Всяка бележка трябва да се гледа под лупа и още куп неща,които са много важни за хората които ще застанат зад идеята.Няма да позволя нещата да заприличат на 23 годишното управление на България а и другите се надявам да са корави и да си вършат работата :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

И предлагам всяка година преди общо събрание одит и доклад, одитора да се избира от КС!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Ashmodean8004 написа:И предлагам всяка година преди общо събрание одит и доклад, одитора да се избира от КС!
Сега ще има на пролет среща при мене,на която ще присъстват поне 40 човека.ако доидат повече,както е било преди години,ще е още по-хубаво.Предните години идваха по 100-200 човека.Аз ще им дръпна една реч за да разберат на живо какво се цели и смятам че ще можем да го учредим това сдружение на национално ниво.Ще е през почивните дни май месец,така че всеки които иска,да идва и да го направим.Нищо че се паля,аз имам достатъчно хъс да се направи нещоза разлика от спящиге красавици пред компютрите :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

ПРОЕКТ НА ДНЕВЕН РЕД:


Учредително събрание за създаване на сдружение на любителите
риболовци в ....................
Дата: ................2013 година
Място-
1. Решение за учредяване на сдружението;
Учредяване на сдружение по реда на Закона за юридическите лица с не стопанска
цел;
2. Териториален обхват, срок, цели, предмет на дейност, определяне на дейността- в частна полза или за общественополезна дейност;
Касаят статута на сдружението по Закона за юридическите лица с не стопанска цел и териториалния обхват по смисъла на чл. 11 от Закона за рибарството и аквакултури;
3. Избор на наименование на сдружението;
Чл.7 от Закона за юридическите лица с не стопанска цел;
4,Определяне седалище и адрес на управление;
Чл.8 от Закона за юридическите лица с не стопанска цел;
5. Избор на управителни и контролни органи; Чл.23 от Закона за юридическите лица с не стопанска цел;
6. Приемане и подписване на устав, уреждащ статута на сдружението;
Чл.20 от Закона за юридическите лица с не стопанска цел;
7. Други организационни въпроси;
Регистрацията на учредителите започва в 18.30 часа .


Устав -1

УСТАВ
НА
СДРУЖЕНИЕ ЛЮБИТЕЛИТЕ РИБОЛОВЦИ ГР.ПЛОВДИВ
ГЛАВА I

ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл.1.(1)Сдружението на любителите риболовци е юридическо лице по смисъла на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, учредено на доброволен принцип и е изразител на дългогодишните демократични, родолюбиви и природозащитни традиции на риболовния спорт в Република България.
(2) Сдружението отговаря за задълженията си със своето имущество.
(3) Членовете на сдружението не отговарят за задълженията на Сдружението.
(4) Членовете отговарят за внасяне на дължимите членски вноски.

Чл.2.(1)Наименованието на СДРУЖЕНИЕТО е изписвано на български език и може да бъде допълнително изписано и на чужд език.
(2) Наименованието на сдружението, заедно с указание за седалището, адреса, съда, където е регистрирано сдружението и номера на съдебната регистрация и БУЛСТАТ, трябва да бъде посочвани в документите от кореспонденцията на сдружението.
Чл.З.Сдружението е организация за отстояване интересите на членовете си, за обогатяване на рибните запаси в РБългария, тяхното възпроизводство и съхраняването на екологичното равновесие във водните обекти на територията на Република България, развитие на риболовния спорт и опазването на околната среда.
Чл.4./1/Седалището на СДРУЖЕНИЕТО е в гр. Пловдив.
/2/Адресът на управление на дейността на СДРУЖЕНИЕТО е в гр. Пловдив, бул №
Чл.5.(1)Сдружението е регистрирано пред Окръжен съд Пловдив като юридическо лице с нестопанска цел и се определя КАТО ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ДЕЙНОСТ В ОБЩЕСТВЕНА ПОЛЗА по смисъла на чл.2 от ЗЮЛНЦ .
(2) Сдружението не е ограничено със срок или друго прекратително условие.
Чл.6.Сдружение……………………….гр.Пловдив осъществява дейността си
в съответствие с настоящият устав с Конституцията на България и законите на страната.

Чл.7.Сдружение………………………………..гр.Пловдив е демократична, независима и
доброволна обществена организация изразител и защитник на природозащитните, спортните, духовните и имуществени интереси на членовете си.

Чл.8. /1/ Сдружението се изгражда на териториален принцип на
/2/ Сдружението осъществява дейността си при съблюдаване на принципите на доброволност и равнопоставеност на членството, гласност, изборност, отчетност и контрол.
/3/Сдружението работи на основата на самоуправлението и самоиздръжката си.
/4/В своята дейност Сдружението се ръководи от Устава си и Решенията на Общото събрание.
Чл.9. Сдружението съдейства за осъществяване на националната политика в природозащитното дело,съхранението на рибните запаси в страната и развитието на риболовните спортове на ниво.То работи във взаимодействие с всички държавни, местни, стопански, обществени и други организации и движения, имащи отношение към опазването на природната среда и развитието на риболова.

ГЛАВА II
ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ


Чл.10.Сдружението си поставя следните основни цели:

- да работи за опазване и обогатяване биологичното разнообразие;
-да полага целогодишни грижи за опазване, видово обогатяване и увеличаване на
рибните запаси и опазване на видовото разнообразие;
-да се грижи се за поддържането, размножаването на рибната фауна;
-да създава условия за упражняването и развитието на риболовния спорт;
-да възпитава своите членове в опазване на околната среда и създаване на
услвоия за устойчивото й развитие;
-да популяризира природозащитните и демократични идеи и принципи на организацията;
-да отстоява независимостта на Сдружението и развиват отношения на другарство, взаимопомощ, уважение и етичност между членовете си; -сигнализират държавните институции за необходимостта от решаване на неотложни екологически проблеми, имащи пряко или косвено отношение към риболовното дело и опазването на водните ресурси от замърсяване; -защитават интересите на членовете си.

Чл. 11(1) .Сдружението изпълнява следните основни задачи като СРЕДСТВА ЗА ПОСТИГАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИТЕ ЦЕЛИ:
-организира, ръководи и контролира цялостната дейност на
включени в състава му, съобразно законите и Устава на Сдружението;
-оказва помощ при изпълнение на рибоустройствените проекти и годишни
планове;
-създава рибовъдни стопанства и бази за спортен риболов;
-изработва и представя за утвърждаване от компетентните органи плановете за ползване на рибните запаси;
-съгласува графици ползване на обектите,включени в списъка приложение по чл. 11 от Закона за водите;
-упражнява действен контрол при ползването на рибните запаси и спазването на законоустановения ред риболов;
-организира охраната на рибата във водоемите,предоставени му за охрана съгласно разпоредбите на Закона за водите и сигнализира за нарушенията на нормативните разпоредби;
-извършва дейности по организирането на национални и международни състезания по риболов;
-организира риболов на чуждестранни и български риболовци в съответствие с изискванията на нормативните разпоредби, като средствата изцяло се използват за възстановяване в природата на рибните запаси съгласно чл.З, ал.З от ЗЮЛНЦ;
-използва законовите възможности за организиране на мероприятия по зарибяване и отглеждане на риба за развъдни цели;-развива необходимите дейности в съответствие с нормативните разпоредби за осигуряване издръжката на Сдружението и разширяване на материалната му база;
-организира системна и възпитателна дейност за популяризиране на целите и задачите на Сдружението;
-подготвя документите на своите членове при заверка и издаване на риболовните билети;
-развива спортносъстезателна и учебно-спортна дейност;
-изисква от членовете си да спазват нормативните разпоредби,касаещи оапзването на водните обекти и рибните запаси в страната, -осъществява необходимите дейности в страната и чужбина с оглед осигуряване на средства за финансиране на целите и задачите си;
-работи във взаимодействие с общините и с местни органи на държавната власт, обществени и други организации, с фирми и лица по въпросите на ловното и рибното стопанство и опазването на природната среда;
-за осъществяване на природозащитните и спортните цели и задачи на Сдружението към него могата да се създават Клубове, комисии и др.; -сдружението може да участва в други сдружения и форми на дейност, свързани с предмета и целите на организацията;
-отглежда зарибителен материал с цел извършване на кампании по зарибяване;
(2) Сдружението ще извършва следната стопанска дейност, свързана с основния му предмет, като използва приходите за постигането на определените в този устав цели а именно:………………………………………………………………………………………….…………………………………………………………………………………………………...

ГЛАВА III

ЧЛЕНСТВО, ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Чл.12./1/ В Сдружението могат да членуват всички български или чужди граждани , обединени в риболовни клубове, независимо от политическите им възгледи, религиозни убеждения и етническа принадлежност, при пълна доброволност и равнопоставеност.
/2/ Не могат да бъдат членове на Сдружението лица,които са извършвали или извършват прояви на бракониерство, както и такива които са поставени под запрещение.
Чл. 13./1/ Членовете на Сдружението са риболовци и клубове на риболовци;
/2/ Членовете - риболовци приемат Устава на Сдружението и работят за осъществяване на целите и задачите му, предплащат членския си внос за една година и членуват в някой от клубовете на Сдружението.

Чл.14./1/ Кандидатите за членове на Сдружението изразяват желанието си за това с писмена молба до Управителния съвет. Приемането им става в тяхно присъствие с Решение на Общото събрание на клуба.

/2/ Всеки член получава членска карта по образец, която се издава от Сдружението, където членува.
Чл.15./1/ Заплащането на членския внос се извършва в Сдружението от 1 ноември до 31 март.
/2/ Намален членски внос заплащат: редовно учащите се в средните и висшите учебни заведения, непрофесионални войници, пенсионерите риболовци и ловците пенсионери мъже над 65г. и жени над 60г. и инвалиди. Децата до 14г. заплащат само членската си книжка.
/3/ Встъпителен членски внос се заплаща еднократно от членовете, след приемането им в Сдружението.
/4/ Задължителността и размера на членския внос, включително намаления и встъпителния, се определят с Решение на Общото събрание на Сдружението ежегодно.
Чл.16./1/ Членовете на Сдружението, които не са подновили членството си по уважителни причини в определения срок, могат да сторят това след изтичането му и при представяне на официален документ за причината за пропускането му. Подновяването на членството им в тези случаи се разрешава от Управителния съвет на Сдружението.
/2/ Във всички останали случаи членовете на Сдружението, които не са
подновили членството си и не са заплатили членски внос в срок, заплащат
парична санкция, размерът на която се определя от Управителния съвет, но не
може да бъде по-висока от размера на годишния членски внос.
/3/ Членството се прекратява:
-с едностранно волеизявление до Сдружението.
-със смъртта или поставянето под пълно запрещение
-с изключване
-с прекратяване на юридическото лице с нестопанска цел -при отпадане
Чл.17 Всички членове на Сдружението имат еднакви права:
-да упражняват риболовния спорт в съгласие с установения законов ред;
-да участват в цялостната дейност на Сдружението;
-да избират и бъдат избирани в ръководните органи;
-да упражняват критики за слабостите и грешките в дейността на дружината и ръководните органи и да правят предложения за подобряване на организационната дейност на Сдружението;
-да участват лично, когато се взема отношение за техните дейности и поведения;
-да се ползват от културните и социалните придобивки, както и от услугите на Сдружението;
-да напускат Сдружението по собствено желание, изразено в писмена молба до Ръководството му.
Чл.18./1/ Всички членове имат еднакви задължения:
-да спазват Устава на Сдружението и изпълняват решенията на Общото събрание и Управителния съвет на Сдружението;
-да изпълняват нормативната уредба, уреждаща упражняването на любителския
риболов в Р България;
-да стопанисват и опазват рибата;
-да съдействат за защита на природната среда;
-да сигнализират компетентните органи за нарушения на законодателството и да
съдействат за разкриване и наказание на нарушителите;
-да повишават своята ловна, риболовна и екологична култура;
-да спазват правилата за съхраняване и употреба на ловното оръжие;
-да участват редовно в събранията на клубовете;
-да предплащат членския си внос;
-да съдействат за разширяване и утвърждаване на демократичните принципи на самоуправление в Сдружението;
-да отстояват независимостта и единството на Сдружението.
Чл.19.Членовете на сдружението задължително участват в следните мероприятия:
-зарибяване на водоеми за спортен риболов;
-рибоустрояване и благоустрояване на водоемите;
-опазване на рибата през размножителния й период, при маловодие и други бедствия;
-опазване на водоемите и прилежащите територии от замърсявания; -изграждане на мърсилища, изкуствени гнезда, рибни прагове, рибни проходи и др.
Чл.20./1/ Членовете на Сдружението, които не участват в мероприятия по чл.20 и 21 заплащат допълнителна парична вноска.
/2/ Размерът на допълнителната парична вноска се утвърждава от Управителния съвет на Сдружението по предложение на дружините.
/3/ Събраните средства за неучастие в мероприятията по чл.20 и 21 се изразходват само за мероприятия по зарибяване.
Чл.21./1/ За нарушаване на Устава и неизпълнение на решенията на Ръководните органи на Сдружението, за действия, насочени срещу неговите интереси, на членовете на Сдружението се налагат следните наказания:
А/порицание;
Б/отзоваване от състава на ръководните органи;
В/прекъсване на членството от 1 до 3 години; Г/изключване
/2/ Членовете на Сдружението, извършили деяния, квалифицирани като бракониерство, се изключват от редовете на организацията. Същото наказание се налага и при доказана злоупотреба с парични средства и имуществото на Сдружението.
/3/ За бракониерство по смисъла на този Устав се счита: риболов с неразрешени начини и средства,риболов в забранен сезон,риболов на забранено място,риболов на защитени видове риба,риболов без риболовен билет и в нарушение на Закона за рибарството и аквакултурите.
/4/ Наказания се налагат от Общото събрание на съответния клуб след изслушване на нарушителя. Решението се взема с квалифицирано мнозинство - 2/3 от присъстващите.
/5/ При извършено нарушение и бездействие на клуба повече от един месец от констатиране на нарушението или за наложени несъответстващи на провинението наказания Управителният съвет на Сдружението се произнася с Решение за налагане на съответното наказание или променя наложеното от клуба несъответстващо наказание.
/6/ За наложените наказания нарушителите се уведомяват писмено в десетдневен срок след вземане на решението от наказващия орган. /7/ Решенията за налагане на наказанията могат да се обжалват чрез наказващия орган пред Управителния съвет на Сдружението в срок от 14 дни. Цялата преписка по жалбата се изпраща на УС в седемдневен срок от получаване на жалбата.
/8/ Управителния съвет може да потвърди, да измени и отмени обжалваното решение.
/9/ В случая по ал.5, когато наказанието е наложено от УС на Сдружението Решението му подлежи на обжалване пред Общото събрание на Сдружението
/10/ Решението на УС на Сдружението окончателно влиза в сила, а необжалваните Решения на дружините влизат в сила след изтичане на срока на обжалване.
/11/ В изпълнение се привеждат влезлите в сила решения.

ГЛАВА IV

ОРГАНИЗАЦИОНЕН СТРОЕЖ

А. КЛУБ

Чл.22./1/ Клубовете са основни организационни звена на Сдружението и представляват добороволни обединения на риболовци ВЪТРЕ В СДРУЖЕНИЕТО.
/2/ Те се изграждат на териториален или Клубен принцип.
/4/ Клубовете се създават и закриват по решение на Общото им събрание.
/5/ Общото събрание на клуба взема Решение за участие в СДРУЖЕНИЕТО и
включването й в състава му.
/6/ Седалището на клуба се определя в решението за неговото създаване.
/7/ Клубовете имат право да приемат и освобождава членовете от състава си.
Чл.23. Основни задачи на клуба:
-работи в съответствие с Утава на Сдружението;
-стопанисва рибата и провежда рибовъдните мероприятия;
-организира и провежда мероприятия по зарибяване и предоставя резултатите в
Сдружението;
-стопанисва предоставените й водоеми за спортен риболов, като се грижи за тяхното зарибяване, рибоустроеване и благоустрояване на района около тях; -организира ползването на рибата по законоустановения ред; -осъществява съвместна дейност за стопанисване и опазване на рибните запаси с другите ползватели на водните обекти;
-участва в опазването и охраната на рибата в определен район и сигнализира
компетентните органи за извършени нарушения по риболова;
-полага грижи за повишаване на риболовната и екологична култура на своите
членове чрез разяснителна, възпитателна и просветна дейност;
-популяризиране на риболова сред обществото и опазване на водната флора и
фауна;
-работи за повишаване на спортната квалификация на членовете си и
организира спортни състезания;
-стопанисва движимо и недвижимо имущество.
Чл.24./1/ Висш орган на клуба е Общото събрания. То се провежда най-малко веднъж годишно.
/2/ Общото събрание започва работа, ако на него присъстват повече от половината от членовете му. Същото взема решенията си с обикновено мнозинство от присъстващите.
/3/ Общото събрание приема отчета на ръководството, финансовия и годишен план, избира и освобождава Управителния съвет, Контролния съвет и членовете на клуба, взема решения за налагане на наказания на провинилите се и приема новите членове се произнася и по други организационни въпроси, съобразно Устава на Сдружението.
/4/ Общото събрание взима решение за участие на клуба в Сдружението и за включването му й в състава .
/5/ Управителния съвет на клуба е в състав: (председател,
секретар-касиер и членове и Контролен съвет от 3-ма члена всички те с мандат от…………….години.;
/6/ Общото събрание на клуба определя представителите си за участие в Общото събрание на Сдружението с право на глас при вземане на Решения от същото;
-Приема ежегодно бюджет на Сдружението;
-Взема решения относно дьлжимостта и размера на членския внос в Сдружението;
- Взема решения за размера на отчисленията от членския внос за Националното сдружение и други организации;
- Приема отчет за дейността на Управителния съвет;
-Отменя решения на други органи на Сдружението, които противоречат на закона, устава или други вътрешни актове, регламентиращи дейността на Сдружението;
-Взема при необходимост и други решения за дейността на Сдружението Чл.28./1/ Решенията на Общото събрание са задължителни за изпълнение от всички членове и органи на Сдружението.
/7/ Решенията на Общото събрание подлежат на съдебен контрол относно тяхната законосъобразност и съответствие с Устава.
/8/ Решенията на Общото събрание се вземат с мнозинство от присъстващите, а по т.т.1,3,5,6,7,8,9,10,11,12 и 13 от чл.30 на този Устав се вземат с мнозинство от 2/3 от присъстващите.
Чл.25./1/ Оперативната дейност на Сдружението между заседанията на Общото събрание се организира и ръководи от Председателя на Управителния съвет и на Сдружението.
/2/ Броят на членовете на Управителния и Контролния съвети се определя от Общото събрание на Сдружението и включва - председател и членове. Членовете на Управителния и Контролния съвети се избират за срок от години.
Чл.26. Управителния съвет се състои от членове:
1. Осигурява изпълнението на решенията на Общото събрание;
2. Преутвърждава решенията на клубовете за приемане и изключване на членовете на сдружението;
3. Подготвя и внася в Общото събрание проект за бюджет;
4. Ежегодно подготвя и внася за разглеждане от Общото събрание доклад за дейността на Сдружението;
5.Определя реда и организира извършването на дейността на Сдружението, включително и тази в обща полза и носи отговорност за това;
6. Определя адреса на Сдружението;
7. Взема Решения по всички въпроси, които по закон или съгласно Устава не спадат в правата на друг орган;
8. Приема и освобождава членове на Сдружението;
9. Изпълнява предвидените в Устава задължения;
Чл.27./1/ Заседанията на УС се свикват съгласно утвърден график и ръководят от председателя му, а при негово отсъствие от определен от УС негов член;
/2/ Председателят е длъжен да свика заседание на УС и при писмено искане на 1/3 от членовете му. Ако не свика заседание в седмичен срок, то може да се свика от всеки член на УС.
/З/УС взима решенията си при присъствието в заседанието му на повече от половината членове.
/4/ Решенията по чл.14, ал.2 от Закона за юридическите лица с нестопанска цел, във връзка с ликвидацията на Сдружението, се вземат с мнозинство от всички членове на УС.
/5/УС по изключение може да вземе решение и без да бъде проведено заседание, ако протоколът за взетото решение бъде подписан без забележки и възражения от всички членове.
/6/УС работи на широка обществена основа при пълна прозрачност на дейността си и може да създава към организацията комисии и др. помощни органи по основни направления в организационната дейност. III Председателят на УС е ПРЕДСЕДАТЕЛ на СДРУЖЕНИЕТО.Той представлява Сдружението и ръководи дейността на щатния състав, който назначава и освобождава от длъжност по Решение на УС.
ГЛАВА V

КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ

Чл.28./1/ Контролният съвет осъществява контрол върху цялостната дейност и финансовото състояние на Сдружението.Съставът му е от………..членове,които се избират измежду членовете на сдружението с мандат от ………………години.
/2/ Контролният съвет отчита ежегодно дейността си пред Общото събрание на Сдружението.
/3/ Председателят на Контролният съвет участва в заседанията на УС на Сдружението и взеима отношение по въпросите, касаещи контролната дейност с право на съвещателен глас. Членовете на контролния съвет избират измежду тях Председател.

ГЛАВА VI

ИМУЩЕСТВО И ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА

Чл.29(1) Сдружението и влизащите в състава му клубове осъществяват дейността си при пълна финансова самоиздръжка.
/2/ Сдружението набира средствата си от: -членски внос и допълнителни вноски;
-приходи от реализация на рибни продукти и други дейности, разрешени от законите;
-дарения, помощи и завещания;
/3/ Набраните средства се изразходват за постигане Уставните цели по Решение на УС съобразно действащите в страната ни закони.
/4/ Сдружението може да създава специални фондове за осигуряване на средства по основните направления в дейността си.
Чл.30.Придобиването и отчуждаването на недвижими имоти собственост на Сдружението, създаването на фондове, както и опрощаването на вземания се решават от Общото събрание при спазване на действащите нормативни актове с мнозинство ………..


ГЛАВА VII

ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл.31.Сдружението има свой печат, членска книжка и други почетни и други символи.
/7/ Управителният съвет и Контролния съвет се избират с явно или тайно гласуване по Решение на Общото събрание, което се взема с обикновено мнозинство от присъстващите.
/9/ Клубът се представлява от неговия председател, а в негово отсъствие от упълномощен от Общото събрание член на Управителния съвет.
Чл.32./1/ Клубът притежава собствени средства в самостоятелна партида по сметката на Сдружението, а тяхното разходване е в съответствие с утвърдения от Управителния съвет на Сдружението финансов план.

Б. СДРУЖЕНИЕ

Чл.33./1/ Сдружението е самоуправляващо се обединение на клубовете по териториално или организационно обособени.
/2/ Сдружението членува и участва в дейността на Националната организация на риболовците;
/3/ То се създава и закрива с решение на Общото събрание от представители на дружините, влизащи в състава му.
Чл.34./1/ Върховен орган на Сдружението е Общото събрание.
/2/ Общото събрание се състои от избраните представители на клубовете -
членове на Сдружението.
/3/ Общото събрание се свиква на заседание от Управителния съвет на Сдружението с писмена покана, съдържаща: дневния ред, мястото и часът на провеждането му и по чия инициатива се свиква.
-Общото събрание може да се свика и по писмено искане на 1/3 от членовете на Сдружението, като Управителният съвет се задължава в месечен срок да отправи писмена покана за свикването му. В противен случай то се свиква от Съда по писмено искане на заинтересованите членове.
-Поканата за свикване на Общото събрание се обнародва в Държавен вестник най-малко един месец преди насрочения ден за заседание и се поставят обяви на видно място в Управлението на Сдружението.
/4/ Общото събрание започва работа, ако присъстват повече от половината от членовете му.
-При липса на кворум Общото събрание се отлага с 1 час по-късно и се провежда на същото място и същия дневен ред, колкото и членове да се явят. -Всеки член на Общото събрание има право на 1 глас. Едно лице може да представлява не повече от един член на Общото събрание въз основа на изрично нотариално заверено пълномощно Чл.27. Общото събрание: 1 .Изменя и допълва Устава;
2. Приема вътрешни правила на Сдружението;
3. Избира и освобождава членове на Управителния и Контролния съвети от състава на Сдружението;
4. Избира председател на сдружението и Управителния съвет;
5. Взема решение за членуване и участие в Националното сдружение на ловците и риболовците и други организации;
6. Избира представител/и/ на Сдружението в Националното сдружение на риболовците и други организации;
7. Разпорежда се с имуществото на Сдружението при спазване изискванията на Устава;
8. Взема решение за преобразуване или прекратяване на Сдружението;
9. Приема основните насоки и програма за дейността на Сдружението;
/5/ Сдружението провежда мероприятия , свързани с приемането на нови членове, с откриването и закриването на риболовния сезон, с връчването на награди и отличия, с провеждането на общите събрания и други прояви. /3/ Поддържа традиции, свързани с чествания, организиране на публични мероприятия.
/6/ Символите, знаците и ритуалите на Сдружението се утвърждават от Общото му събрание.
Чл.35.Клубовете водят следните документижнига на членовете, протоколна книга за заседанията на управителния съвет,приходно-разходна книга, инвентарна книга;
Чл.36. Сдружението води задължително следните документи: протоколна книга от заседанията на Общото събрание и заседанията на УС, счетоводна документация, книга за входяща и изходяща документация, заповедна книга, инвентарна книга, картотека за членовете на сдружението; Чл.38. Сдружението се създава за неопределено време.

ЛИКВИДАЦИЯ. ИМУЩЕСТВО СЛЕД ЛИКВИДАЦИЯТА

Чл.37. При прекратяване на юридическото лице с нестопанска цел се извършва ликвидация по реда на действащото законодателство.
Чл.38. Останалото след удовлетворяване на кредиторите имущество се предоставя на членовете на сдружението.
За всички неуредени в този Устав въпроси се прилагат разпоредбите на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Неразделна част от Устава е Списъкът на членовете на Общото събрание на Сдружението.

ПРЕКРАТЯВАНЕ

Чл. 39. (1) Сдружението се прекратява:
1.с решение на Общото събрание;
2. при обявяването му в несъстоятелност;
3.с решение на Окръжния съд по седалището на сдружението в посочените от ЗЮЛНЦ случаи.
ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Чл.40. Промени в настоящия Устав могат да бъдат извършвани по реда предвиден в него и в Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Чл.41. Относно тълкуването или прилагането на разпоредбите на настоящия устав се прилагат разпоредбите на общото българско гражданско законодателство и разпоредбите на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.
Настоящият устав е приет единодушно от всички присъствали на Учредителното събрание на сдружение с нестопанска цел “………………………..”, проведено на …………...2013г. в гр……………………………. в уверение на което същите са положили своя подпис под този Устав.

УЧРЕДИТЕЛИ: подписи:

1. …………………………………………..…………………………………………………………………………………………….


2. ……………………………………………………………………………………….……………………………………………....


3. …………………………………………………………………………………….…………………………………………………...


4. ……………………………………………………………………………………………...............................................


5. …………………………………………………………………………………………………………………………………….….


6. ……………………………………………………………………………………………………………………………………..…


7. …………………………………………………………………………………………………………..…………………………..


Дата: ……………...2013г.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”