Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Тролингис

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от кмета »

Поздрави!Ще го разгледам подробно когато имам време.Провери дали не е нужно да имаме и ПРАВИЛА ЗА РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНО ПОЛЕЗНА ДЕЙНОСТ И ЗА НАБИРАНЕ И РАЗХОДВАНЕ НА ИМУЩЕСТВОТО НА ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ ОСЪЩЕСТВЯВАЩО ДЕЙНОСТ В ОБЩЕСТВЕНА ПОЛЗА.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

кмета написа:Поздрави!Ще го разгледам подробно когато имам време.Провери дали не е нужно да имаме и ПРАВИЛА ЗА РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНО ПОЛЕЗНА ДЕЙНОСТ И ЗА НАБИРАНЕ И РАЗХОДВАНЕ НА ИМУЩЕСТВОТО НА ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ ОСЪЩЕСТВЯВАЩО ДЕЙНОСТ В ОБЩЕСТВЕНА ПОЛЗА.
Ще бъде проверено и постнато!
Аватар
finder
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 11:10 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от finder »

Ashmodean8004 написа:ПРОЕКТ НА ДНЕВЕН РЕД:


Учредително събрание за създаване на сдружение на любителите
риболовци в ....................
Дата: ................2013 година

Устав -1

УСТАВ
НА
СДРУЖЕНИЕ ЛЮБИТЕЛИТЕ РИБОЛОВЦИ ГР.ПЛОВДИВ
ГЛАВА I

ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ


Чл.18./1/ Всички членове имат еднакви задължения:

-да повишават своята ловна, риболовна и екологична култура;
-да спазват правилата за съхраняване и употреба на ловното оръжие;
.
Здравейте колеги !

При много бегъл прочит , мисля че в Чл.18 , текста в червено ще трябва малко да се барне , щото да не се почне едно "тролене" с "Берета" , "Бенели" , "Маузер" и други гладкоцевни и нарезни тояги.... :smt066 :smt067 :smt068 :smt070 :smt071 :smt072 :lol:

И по друг важен момент си заслужава да се помисли - Национално сдружение на тролингистите , или сборно - на привържениците на всички видове риболов , обединени в различни клубове и местни сдружения . Защото , когато един клуб , или сдружение се разрасне , в един момент неизбежно се стреми към получаването на водоем за стопанисване , като за нечленове на клуба , "теслата" е сериозна. От друга страна , тролигистите са свободна ескадра и..... поставянето на евентуални ограничения и такси на култуви водоеми за тролинг ще е като мрежа в перката.... :roll:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Вижте сега,целия устав е едно бла-бла-бла,принципно са стандартни,ако не се изисква от учредителите да се впишат точки с оглед да се запълнят пробойните :idea: Най важното нещо,което трябваше да направи този адвокат е да вкара точка в която недвусмислено да се казва че имушеството на сдружението - /бъдещо такова/,бази,парични средства и т.н,може да се продават,заменят или даряват,само и единствено със решение на общо събрание на членовете,на което трябва да присъстват поне 20 -25% от членовете му !!! Така,никои никога няма да може да продава,заменя или подарява нищо което е на сдружението без съгласието на членовете му :idea: :idea: :idea: Който сипозволи лукса да го направи без да има разрешение за това,отива на съд а зделката под каквато и да е форма става незаконна :idea: :idea: :idea: .Единствено трябва да имат право хората от управителния съвет да се разпореждат със суми /ще се пресметне колко е издръжката на сдружението,наеми на офис,секретарка след време и т.н / които да могат да теглят и да се разплащат без да е нужно да се събираме тридесет човека.Дейностите по зарибяването и уточняването на средствата за това да се прави от събрание на УС и на НС.Трима от УС и 6-9 човека от НС са достатъчна гаранция че няма да има проблеми при боравенето със средствата на сдружението. Всичко зависи от това какви бариери ще сложим в устава против гешефти за да се защитим от посегятелства.Всички знаем че има ли пари,окото на човес се подлъгва.УС нетрябва да има тотална свобода,това е най-важното нещо,що се отнася до бъдещо имушество на сдружението а също така да се запише че устава може да се променя само при присъствието на 50% от членовете,което няма да позволи тихо и мълком някои недоброжелател да го промени и да направи някаква магария !!!!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
istinata72
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 6:26 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от istinata72 »

...Да не се изакаме и на тролинга....както го направиха ,,едикоиси клубове????... с зимния джиг на бяла и щука!...
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Всичко зависи от нас.ако не си гледаме само нашитеинтереси а твърдо застанем зад интересите на всички риболовци,клубовете дето си гледат само тях,ще си ядат ушите.Те са с по 100 човека членове,и без подкрепата на всички ни,могат да си правят само дребни битчици за това и онова,но членска маса от 2-3000 човека и сила,която може да създаде и други проблеми на държавните органи :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

Кроки аз съм за голямо национално сдружение на риболовците но трябва на всеки един човечец да се обясни какво ще спечели и какво ще му струва това.
На дядо Иван де лови риба на реката аджеба защо му трябва да е с нас и може ли той да задели 5 лева за това.
Мисията е изпълнима и трябва много да се мисли, да не подведем някой чиляк.
Кои са ни враговете и как ще се сборим. Какви планини имаме да качваме. Като минем планината какъв е келепира от бъхтенето и паричките дето сме дали къде са.
Вярно в началото можем да сме 500 после 1000 и т.н.
Давайте пишете мислете и накрая да сглобяваме и да действаме.
val0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 6:29 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от val0 »

Аз мисля че едно подобно сдружение е осъществимо, но трябва някой да организира всичко, за което да получи подобаващо възнаграждение от членския ни внос. Времето е пари а никой няма излишно такова. Друга хипотеза не виждам.
valen1234
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 11:34 am

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от valen1234 »

Да вярно ама не знаем какво искаме бе колега . Не знаем какво ще правим .
като го обсъдим и сме всички за тогава вече ще гласуваме доверие на някого. Прочети внимателно постовете на Кроки сигурно е патил човека и поне за начало става има идеи които са добри .
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Вижте приятел,че знам,знам,направихме едно,ще направим още едно,въпроса е че нетрябва само да се занимаваме със събиране на пари и да зарибяваме.За да има полза от това че сме се събрали в национален мащаб,трябва първо да тръгнем и да се преборим с простотияна на тези от които ни зависи риболова,забрани,и всякакви пречки и рестрикции,които са тъпи и са си ги направили само и само да им е леко да работят,както например нощния риболов.Ако го има този нощен риболов,те - инспекторите от ИАРА,трябва да са също като нас по водоемите :idea: Виждате ли къде е разковничето,не е проблема в нищо друго,просто ги е мързяло и за да не са ангажирани,най-лесно е със забрани.Първо трябва с тези тъпотии да се преборим.След като легитимираме веднъж пред тях,тогава можем да искаме и други неща.Ако ще го правим за едното зарибяване,на мене не ми се занимава,и без друго така или иначе участвам поне във три зарибявания на година.Така че,за мене а значи и за всички,най-важното нещо което трябва да се направи след като го учредиме,сядаме и каторазумни хора,гледаме как е навън и копираме.Хората имам рибарски клубове,които са на брега на някое езеро или язовир.Там са частни а нашето ще е обществено за да няма някои да решава като частник какво може да му правим в къщата и какво - НЕ.Както съм го написал и в друг пост,събираме си между нас пари,определями до каква сума можем да дадем за определена квадратура земя на някои бряг и закупуваме местото на името на сдружението.От там,ще си изградим база,кейове за лодки,навеси със маси и пейки,където ще се събираме и членовете ни когато отидат,да има къде да се събират и общуват - без да заплащат нищо.Другите риболовци ще имат възможност да си оставят колите там,да си товарят багажа на лодки и да отидат някъде по язовира на бивак,без да се притесняват за нищо.На вън,клубовете сабогати,имат бар вътре,кожени фотьойли,а бе луксозна работа.Ние до това ниво няма как да стигнем,но можем да направим много.Сметките са прости и ясни.При 1500 -2000 човека могат да се направят за една година две бази на два отделни язовира.Дървения материал се намира евтино със връзки,имаме тук архитекти и юристи,ще си направим една-две лятни бригади и сме готови.Знаете чепоставянето на временни постройки е напълно възможно и достижимо,още повече че това е обществено полезно и държавата няма начин да не я преборим.Там после ще се разберем с ИАРА да имат постоянно дежурни на базата заедно с наши членове които са от района и нещата за няколко години ще си доидат на местата.Колко са бракониерите по райони,аре да ги видим като отидем двадесет човека побеснели с по една арматура,да ги видя дали ще се правят на бабаити :idea: :idea: :idea: Аз принципно имам цялостна концепция и визия,как да се развием бързо и как това да го постигне само със по едни 50 лв годишто от всеки.Важното е повече хора да разберат,асимилират и приемат нещата,да повярват във себе си и в сдружението че са постижими .Иначе с негативизъм,нищо няма да стане.Ще ги видите,още като се направи първата база и вземем да връщаме такива които не са наши членове или да ги караме да си плащат ако искат да престоят в базата,ще ги видите как веднага на другата година първи със 120 ще се запишат и ще си платят вноската.Поварвайте ми,толкова е постижимо,че до година,ще седим на маса и ще се смеем колко е просто но сме се услушвали не сме го направили по-рано.Поздрав !!!

Радвам се че по един,по двама,взеха да се включват повече хора.Нека някой модератор да преместии направи темата ВАЖНА !!! Така ще я виждат всички,още със влизането.С общи усилия,можем много :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

За фасонирания материял ще помогна!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от krokibg »

Ashmodean8004 написа:За фасонирания материял ще помогна!
Тук има всякакви хора,ще се намерят и други,които ще помогнат,това е от ясно по-ясно,даже на някои колеги,ако има да се изработва нещо,и имат такива фирми,ще им се създаде работа.Хем ще свалят от цената за изработването,хем ще им се подпомогне бизнеса !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Joro_PZ »

Всичко това, което е казал kroki по горе звучи много хубаво и дай боже да се случи. Аз съм сигурен, че от пазарджишките тролингисти ще има силна подкрепа, тъй като сме доста голяма група и сме задружни. Ами остава като сме казали А, да кажем и Б и малко, по малко нещата ще се получат. С каквото можем ще помагаме.
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Сега колеги преди да обобщя целите, които се очертаха до тук искам първо да споделя моя опит:
Първо Общото събрание е висшия орган на сдружението – председателя и УС са длъжни да спазват и изпълняват решенията му, общото събрание сме ние или нашите решения ще изпълняват Председателя и УС, затова по време на учредяването когато сме всички там и се предлагат целите и се обсъждат, могат да постъпят и други предложения за цели и да се заложат в устава.
Второ Общото събрание решава и упълномощава председателя и УС за придобиване на активи ( земя ) или тяхното изключване от активите така че тука виждате че веднъж придобита земя – актив нито председателя нито УС не може да я продаде без решение на ОС или наше такова за това тука да се притесняваме е излишно.
При мен в моята кооперация ОС е решило и отпуснало на КС – Контролен Съвет, който контролира дейността на Председателя и УС дали те изпълняват решенията на ОС, по всяко време КС може да свика извънредно ОС ако намери нередности.
Трето за по сигурно в договора с който ще назначим председателя ще му се вменят точно определени права, като едно от тях е примерно, че той не може да продава активи на Сдружението без решение на ОС!!
Четвърто закупим ли такава земя съм сигурен че ще се включат доста хора с облагородяването и – всеки има стари неща които не ги използва и според мен бързо ще оборудваме една такава база.
Пето на всяко ОС се решават и под целите и начина има на изпълнение за годината, като пример давам излиза Председателя и чете прогнозен доклад колко приходи ще имаме примерно от членски внос и търговска дейност, спонсорство, по програми и т.н. и на база на тях постъпват предложения от УС и членовете на сдружението и ОС решава стратегията за годината – примерно закупуване на земя, зарибяване, охрана и т.н. Тоест ние трябва да приемане на бюджет за годината!
Давайте и други предложения за цели, които ще се добавят в процеса на работа!

Легенда:
УС - Управителен Съвет
КС - Контролен Съвет
ОС - Общо събрание


Цели на сдружението:
-да придобива земя, на която да изгради бази на сдружението, кейове за лодки,навеси със маси и пейки, където членовете ще се събират с цел да има къде да общуват, да охраняват водоемите от бракониери. – по предложение на Крокибг
- да работи за опазване и обогатяване биологичното разнообразие;
-да полага целогодишни грижи за опазване, видово обогатяване и увеличаване на
рибните запаси и опазване на видовото разнообразие;
-да се грижи се за поддържането, размножаването на рибната фауна;
-да създава условия за упражняването и развитието на риболовния спорт;
-да възпитава своите членове в опазване на околната среда и създаване на
условия за устойчивото й развитие;
-да популяризира природозащитните и демократични идеи и принципи на организацията;
-да отстоява независимостта на Сдружението и развиват отношения на другарство, взаимопомощ, уважение и етичност между членовете си; -сигнализират държавните институции за необходимостта от решаване на неотложни екологически проблеми, имащи пряко или косвено отношение към риболовното дело и опазването на водните ресурси от замърсяване; -защитават интересите на членовете си.
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Обсъждане за учредяване на национално сдружение на Троли

Мнение от Ashmodean8004 »

Ако не ни стигат парите за закупуване на земя може и да наемаме такава на първо време!
Като пари за регистрация ще ни струва около 600 лв. регистрирането като:
За запазване на име - 60 лв.;
Държавна такса - 50 лв.;
Вписване на булстат - 40 лв.;
Банкови комисионни - 20 лв.;
Адвокатски от 200 до 350 лв.;
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”