Сом на Жребеца - 38кг.

Модератор: bobopeli

Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Joro_PZ »

Поздрави на колегата stomanco и от мен. Радвам се,че бях пряк свидетел на случката.
Ето и малко снимки от мястото на събитието :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Специални поздрави и за това, че реши да подариш живота на този хубавец и ти пожелавам на откриването да дублираш килограмите :D !
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
Geo
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Geo »

Аплодисменти за всичко което си направил!
Да хваниш рибата на Троли,с воблер в устата е Божа работа приятелю!Сега можеш да му обясниш как се правят тези работи! :lol: :lol: :lol:
Поздрави и за Вальо,който е помогнал!
За рибата не се безпокойте,раната ще зарасне.Този сом е голям късметлия като е попаднал на теб.Първо е освободен от воблера,който е можел да направи голяма беля и второ е разбрал ,че в България не всички са аборигени.
Аватар
big chopar
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 10:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от big chopar »

Сом красавец-супер за откриване на сезона,по големи да запишеш още тази година.Адмирации за мъжката постъпка. :lol:
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от oldman »

В колко часа се закачи рибата?
Сомът обича смелите!
Аватар
val
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 737
Регистриран на: Пет Ное 17, 2006 9:16 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от val »

Според компа първия клип е в 10.42 но преди това имаше оплитане с 2 воблера. Смятай го 10.25 , според мен.
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от stomanco »

Да, около 10,30 удари.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Emo-83 »

stomanco написа:Да, около 10,30 удари.
Браво за улова и пускането.....кефиш яко.Хареса ми точно така спокоен,а не трепетлика.
Успеха в улавянето си е само твой.Никакво събуждане не прави другите съпричастни.
Воблера в уста на сома си е късмет и трябваше да си го запазиш.....той без друго беше отписан. :wink: :D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Emo-83 »

Geo написа:Аплодисменти за всичко което си направил!
Да хваниш рибата на Троли,с воблер в устата е Божа работа приятелю!Сега можеш да му обясниш как се правят тези работи! :lol: :lol: :lol:
Поздрави и за Вальо,който е помогнал!
За рибата не се безпокойте,раната ще зарасне.Този сом е голям късметлия като е попаднал на теб.Първо е освободен от воблера,който е можел да направи голяма беля и второ е разбрал ,че в България не всички са аборигени.
Този пост ме изкефи на макс.......смея се яко от казаните истини. :D :D :D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Emo-83 »

Joro_PZ написа: Изображение

Изображение
Е това е вадене,макар да намирам доста грешки.Трябваше въдицата да е вдигната максимално над главата за по-голяма гъзария и прилагане на техниката Ноу Стик.
Извинявай Стоманчо, искам да те попитам колко кила е драга на макарата!
Въобще ме интересува целия ти такъм.
Също така желая да те попитам как мислиш,че би се държал сом с двойно кила на този.....уловен през лятото,когато е доста по-силен и жизнен.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от Emo-83 »

stomanco написа:Благодаря на всички колеги за поздравленията, пожелавам и на вас подобни риби. Казвам ви вече два дена немога да си намеря място от кеф, че го пуснах. Чувството не може да се опише с думи.
Виждаш ли колко е хубаво,като усещане всичко това.Когато отидеш друг път,винаги ще се питаш колко ли голям е станал. :wink:
Евала отново.
Аватар
val
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 737
Регистриран на: Пет Ное 17, 2006 9:16 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от val »

За да продължа интересното стечение на обстоятелствата ще споделя нещо интересно.
Уреда наречен канджа го довърших предния ден, по един за две лодки- моята и на сина.
На сутринта докато пием кафенце гледам Троли и от приказка на приказка му изкоментирах двата уреда. Цена на двата около 15лв. Стоян се изфука с неговата канджа- ювелирна изработка отвсякаде без всякъкво съмнение.
Сега като се замисля на миналогодишното закриване имахме идентичен случай с колегата Наско. Нестига че случката е единтична , но и сома е със същите размери. Разликата , тогава нямах този уред. Сома също бе закачен за корема и само опашката се виждаше.
Та размера имал значение. Дългата канжа помага много в подобна ситуация.
http://youtu.be/Rc-RvcYNY2A
Последно промяна от val на Вто Апр 16, 2013 8:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от naskobo »

:prayer: :prayer: :prayer: :!:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от stomanco »

Емо, драга на макарата е 25 либри, модела куантум бока 40, за този размер макара, драга е убийствен. Пръчката е бийстмастър 2.10 20-70гр., тест за линия 15-30 либри, кастингов вариант за мулти, с рязан показалец, вижда се на клипа. Конеца е пауер про 30либри осемнишково. Повод на тази пръчка нямах, карабинка бушидо номер 10 директно за конеца. Това ми е първият сом, изключвам едно малко от миналата година, извадено за 3 минути, така че нямам представа как ще е с двойно по-голяма риба лятото. А за кефа от пускането нямам думи, днес се събуждам в 5,00 сутринта, пускам си клипа за 20 ти път, жена ми и тя се събуди и ми вика ти си луд :lol: Ма как да и обясниш на една жена всичко случило се. :lol:
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от stomanco »

Вальо и аз се убедих, че си трябва дълга канджа в лодката, особено ако си сам в лодката :wink: . Моята канджа е къса, и в моя случай със сом закачен за опашката, накрая на екшъна винаги беше на поне метър разтояние от мен и нямаше как да го стигна с моята къса канджа, при положение че държа въдицата. Може би ако беше закачен за устата, щах да го докарам по-близо на една ръка разтояние :D .
Аватар
val
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 737
Регистриран на: Пет Ное 17, 2006 9:16 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Сом на Жребеца - 38кг.

Мнение от val »

Инвестиция от 6-7 лв. какви предимства дава. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”