Бяла риба на тролинг!

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli

Бяла риба на тролинг!

Мнение от Troli »

Открих сезона на 26.05.07г. в 07.20ч!В 07.25ч. удари първата бяла-мерна!Продължих на долу,към дълбокото-нищо!Около 10.00ч.реших да се върна и в плиткажа ударих две сулки 30-35см.! за 10 минути,които пуснах обратно!Тръгнах пак,към дълбокото този път от дясно и последва удар на 48см.бяла риба!Между 12.00ч. и 14.00ч. улових още три мерни-бели и си бих кепенците.Седем риби до пладне ми стигат,като за откриване! :wink: Най-интересното оставих за следващия ден!Бях открил,къде са големите бели риби.......????
Аватар
reubinio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 5:44 pm

Мнение от reubinio »

На кой водоем ги хвана ???
Troli

Мнение от Troli »

А ти аджеба,кой си? :D :wink:
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Вземи му кажи на човека бе Троли да не те издам. :lol: :lol:
Troli

Мнение от Troli »

:D :D :D Разкрит съм! :D :D :D Бъка от бяла риба,но ако не избереш правилната тактика си оставяш с една-две случайни риби! :wink:
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Мнение от Smokey »

На силикон ли ги тролиш или на воблери Троли?
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
Аватар
reubinio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 5:44 pm

Мнение от reubinio »

Кой съм аз не е важно,та на кой водоем ги улови ?
Troli

Мнение от Troli »

Димчо,на силикони се троли в морета и океани,тука не фърфи! :wink: "Кой си ти?,"-Няма голямо значение,къде ловя!Където има бели риби в България,аз съм там докато дава!Утре ще отидеш там където съм ловил и като,не хванеш нищо ще мислиш,че съм лъжец.Но понеже не съм лъжец,не искам да останеш излъган и за това прикривам "истината".Истината ми е най-ценна и нека заедно да я запазим! :wink: :D
Аватар
reubinio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 5:44 pm

Мнение от reubinio »

Troli то не се знае дали няма да хвана, а до това : "... ще мислиш,че съм лъжец." нима само ти ходиш на този таинствен водоем.
Досещам се за кой язовир става въпрос, но ти ще ми кажеш дали сам прав.
...
Troli

Мнение от Troli »

Водоема е 2км.дълъг и 300м.широк,а с такива размери има стотици! :wink: Аз се мъча да открия рибите,независимо от наличието на мрежи и бракониери.Хващайте и пишете!Има по-добри от мене,но си траят.Личен избор!Кажи за да ти,кажат! :wink: :D :D :D
Troli

Мнение от Troli »

На 27.05.позакъснях и пристигнах към 10-11ч.Знаех,къде се държат мерните кило-две,бели риби!Обиколих от плиткото към дълбокото и последва удар,после и втори на същото място.Едната 50санта,а другата 53см.!Третата се закачи на другия воблер,но се оказа маломерна 35см.и я пуснах.Смених воблера и праснах още три мерни,точно на него!Стана 14.00ч.и имах шест риби,едната ресто!Към 15.00ч.реших да си бия камшика,но последва удар и по едно време гледам пред мене моно-влакно!Хващам го и усещам тласъка на риба!Ясно!Откачих воблера и хванах влакното,като придърпвах с две ръце бавно-бавно!Кепчосах бяла на границата 42-43см. нагълтала сомска кука!Ще кача утре снимка на такъма!Късмет!В 16.00ч разбрах,че не трябва да се изнасилва късмета повече.Пак седем риби!Какво му трябва повече на човек? :D Бих си камшика,и ето ме тук! :wink: Кой друг лови на тролинг,да си полафиме? :D :D :D
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

То хубаво ама като не казваш къде поне покажи какви воблери ползваш,на каква дълбочина удрят,малко по-пикантно го дай.
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Мнение от afgany »

:D аз може и да го знам тоя язовир ама това няма значение бели риби има на много водоеми, а трофейните бели могат да бъдат и в най-малките гиолове, в тия дето даже не може да се троли щото от тях стърчат дървета навсякаде :) нали ги знаете тия места
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

Тва за малките язовири не е баш така.Повечето са с непостоянен статут,източвани,давани под аренда,мрежени...а и бялата риба иска много вода...и време да расте.
На язовира до село Лозево,до Шумен имаше бяла риба преди десетина години като бях ученик.Хората научиха за нея чак когато вече имаше стабилна популация и излизаха прилични риби по 1.5-2 кила.Риболова беше супер в рамките на една-две пролети и тва е.Масово се ловеше и излизаше наистина много риба на дъно,класически монтаж,както и на плувка в драките.Мъжките бели риби се ловят много лесно в ранна пролет на плувка в плиткажи с драки,близо до устието на рекички,вливащи се в язовирите.
На малките язовири бялата се изражда и се ловят предимно маломерни рибки...
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

А какво ще кажете за яз.Крапец миналата година бялата даваше рядко на тролинг,но бяха добри екземпляри. :idea: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”