Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Ти кризистни макари по 1000лв ли продаваш,че и такава обява съм чел :!: :?: :roll:
Нямам спомен да съм продавал подобна машинка в тази тема.Ако съм я предложил на някой,нека посочи лично съобщение,линк или текст с който го правя.
Доста сте ограничени за да се връзвате на манипулациите и Капитано.Той не пише за рибите,а против мен.Изчел съм му всички постове.....направете го и вие за справка.
Стоманчо,не се подвеждай бате и не се интересувай от неща,които не те вълнуват.Учудвай се на ум и мисли хората,защо са го измислили,а не ти защо няма да си го купиш.
Някои хора си купиха сонари за по 8000лв.....те глупаци ли са,само защото ние нямаме!?
200лв. са 100евро.....за съжаление,ние не ги изкарваме лесно и аз не съм виновен за това.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа: Ако един човек не мое да си върже възела сам и без машинка,къф риболовец е? :rolleyes:
Попитах те,защо на теб ти върза Върхара :!: :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Ето един перфектен възел без машинка на фирмата Баркли,която е една от първите произвеждащи плетеняци,та на 100% можете да се доверите! :wink: Възелът е кръстен "Кристъл"!

http://www.youtube.com/watch?v=rEmsBmsGHQY
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Тази година измислих един нов възел за основна линия към карабинка без вирбел! :wink: Не знам как да го опиша,но се прави обикновен клуп който закачам за карабинката,а нея я завъртам 5-6пъти и след стягането се получава двоен възел на Рапала + двоен повод до втория възел,обикновения клуп!Идеята е,ако се скъса един от двата повода,другият да остане здрав и да не се развърже възела на карабинката! :rolleyes:Тука па е пълно със секакви възли,а на човек му требват в тролинга един-два,които са му удобни и готово,без да харчи 290лева за машинка,които май се оказаха около 100евро! :rolleyes: Издаде си печалбата от машинката без да иска! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... yytCKjETsw
Последно промяна от Troli Rapala на Вто Сеп 17, 2013 10:40 am, променено общо 1 път.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от capetano »

Не е Кристъл и не е на Бъркли, щото когато са го измислили, Бъркли... ясно ;)
Възелът е Олбрайт или "подобрен Олбрайт"..
Той е един от най-често използваните при две линии с различна дебелина.
А мен, ако ме мързи връзвам това

Изображение

А ако не ме мързи или повода ми е по-дебел - Олбрайт.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Д.Граховски »

Troli Rapala написа:
Д.Граховски написа:Дори и да я продава какво лошо има в това?Виждаш нещо ново и функционално и ако си достатъчно находчив,взимаш и продаваш продукта.
Единствената причина да не си я купя би била че не съм достатъчно осведомен в ползите от тази машинка и то от личен опит,а не от 3то лице.
А стига бе,нали не се опитваш да ни кажеш скрито под щанда,че би дал 250-290 кризисни левчета за тая тъпа машинка за ненужен възел? :shock: :wink: Лошото е,че вече един рибарски форум е малко за достатъчно продажби,та треа да се окупират всички възможни за да се създаде монопол! :rolleyes: Кажи ми некой таен рибарски форум и да избегам там,където да не ми пробутват стока от която немам нужда в тролинга! :cry: Ако един човек не мое да си върже възела сам и без машинка,къф риболовец е? :rolleyes:
Няма ненужен възел,щом е измислен и направен значи има приложение.Да в момента ми е абсолютно ненужен на мен,но в даден момент от живота ми може и да ми потрябва.Може да бъде приложен в риболов различен от тролинг,не всичко се върти около троленето.Мога да реша да ловя на море (не в нашето), или на друго място.Просто казвам че в даден момент може да ти бъде от изключителна важност да използваш точно този възел и тази машинка и тогава няма да ти се струват кризисни тези 290 левчета.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Капетано този "двоен уни-кнот" се използува най-много и най-често от всички,но обърни внимание на основната разлика,когато се връзва моно с моно=4намотки и брейд с моно=8 към 5намотки! :wink: За плетеняк към флуорокарбон се препоръчва друг възел,като най-добър! :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Г-н Граховски не разбрахте май реалната цена на машинката? :rolleyes: Явно те бие парата щом не правиш разлика между 100евро и 290лева? :rolleyes: Купувай смело,аз неам кинти за глупости! :cry: :cry: :cry: Някак си не ми се връзва,точно Швейцарците да измислят най-добрия възел на планетата? :shock: :shock: :shock: Все едно некое африканче да измисли нов "петорен толуп" във Фигурното пързаляне с кънки! :rolleyes: :mrgreen: А дано........! :butthead:
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Д.Граховски »

Troli Rapala написа:Г-н Граховски не разбрахте май реалната цена на машинката? :rolleyes: Явно те бие парата щом не правиш разлика между 100евро и 290лева? :rolleyes: Купувай смело,аз неам кинти за глупости! :cry: :cry: :cry: Някак си не ми се връзва,точно Швейцарците да измислят най-добрия възел на планетата? :shock: :shock: :shock: Все едно некое африканче да измисли нов "петорен толуп" във Фигурното пързаляне с кънки! :rolleyes: :mrgreen: А дано........! :butthead:

Не четеш!Не мислиш върху това, което съм казал.Основното което исках да ти кажа е че в момента ми е абсолютно ненужна тази джаджа,но ако реша да ловя по начин където това чудо на техниката би ми било от полза ще си го взема без да се замисля. ;)
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от stomanco »

Troli Rapala написа:Ето един перфектен възел без машинка на фирмата Баркли,която е една от първите произвеждащи плетеняци,та на 100% можете да се доверите! :wink: Възелът е кръстен "Кристъл"!

http://www.youtube.com/watch?v=rEmsBmsGHQY
Този възел, точно същият Гризенди го правеше в един клип за По, значи е достатъчно надежден за сом, а тук уж се говори за сом. За морета и океани е съвсем друга работа.
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от minchoto »

Troli Rapala написа:Г-н Граховски не разбрахте май реалната цена на машинката? :rolleyes: Явно те бие парата щом не правиш разлика между 100евро и 290лева? :rolleyes:
И това го казва търговец :shock: Ако всички разсъждаваха като теб, щеше да си фалирал! И не само ти! Ти може би си продаваш климатиците без печалба?!? И каква е огромната печалба на лошия Емо? 30%! Това много ли е? :roll: И въобще какво значение има цената в случая???? Видя ли въобще заглавието на темата?! Къде видя цени, печалби и пр. простотии? Който реши, ще си купи, откъдето си иска! Като имаш брада, ще си купиш и гребенче :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

toshiro написа:Макарата има ли нещо общо с тази от това ревю http://www.alanhawk.com/reviews/cny65.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Абсолютно същия ментак е колега,а заключението на Алан е : "Всичко на всичко,не лоша макара която да се използува за сезон-два,ако се грижите добре за нея"! :mrgreen: :rolleyes: Е мерси,да дам 260лева за ментак,който ще издържа сезон-два,а нема нужда? :shock: Ето и новия модел ментак на по-скромна цена 160лева! :mrgreen:

http://76.my/Malaysia/wahoo-jigmax-7000 ... nnyk@3.jpg
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от spookymiro »

Може който иска да си направи тест колко реално напъва при вадене на риба.
Според мен усилието едва ли надминава това да се повдигне туба с 3-4 литра вода. Пълниш, качваш се на една табуретка и почваш да вдигаш.

В този ред на мисли ако имаш възел с 50% здравина и да речем 15 либрово влакно или плетеняк - би трябвало да е достатъчно. Така че, почти всички възли биха свършили работа.

Не виждам нищо лошо да се ползват всякакви възли и средства за правенето им. На който както му харесва.
Д.Граховски написа: Основното което исках да ти кажа е че в момента ми е абсолютно ненужна тази джаджа,но ако реша да ловя по начин където това чудо на техниката би ми било от полза ще си го взема без да се замисля. ;)
Моето отношение по въпроса съвпада с това на колегата Граховски.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Изображение

Ето вече има и тролингисти закупили по 5 ментета в лодката,та ше видим колко ще изскарат в реални условия! :wink:
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от capetano »

Ха! Най-накрая едно истиско мнение!
Благодаря за точния пост, Спокимиро! :D
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”