Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Този възел на флоро към конеца се изпълнява с тази машинка и гарантира 100% здравина и запазване на параметрите при повода и основния брейд.Изпълнен е от колегата ми Иво(Max).
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZJ2BBXrtfc" onclick="window.open(this.href);return false;
Който има желание да го види на живо и да си направи линията по този начин,ще има тази възможност на състезанието Меркюри Оупън 4.
Там ще бъде монтиран симулатор с който може да тествате вашите въдици и макари при ваденето на какъвто вид риба си изберете + нейните различни килограми.Времето на празните приказки свърши.
Може да се правят състезания за бързо и успешно вадене между участниците.
Съветвам колеги,които нямат доверие за здравината на макарите си,да пропуснат този тест или да не заявяват най-големия сом.
За вадене на Туна със спинингова макара не посочвайте повече от 60кг.Подхождайте сериозно към теста за да няма после дърпането не е реално.С държане на въдицата и бъркане в носа,голяма риба не се вади.Почивката настъпва след края и успешното улавяне на рибата.През останалото време са тласъци,които могат да ви съборят по очи и аванси със загрята до топло шпула.
Нашите тестове ги правим с тази макара,която е издържала над 50 опита с огромно натоварване,които в реалния риболов и в нашите условия и водоеми,няма как да се случи.
Тя няма фирма,няма име и моля да не се приема,като реклама.Правена е по наши критерии и изисквания.Тези,които се продават на пазара имат съществени разлики.
Изображение
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от dako71 »

Ей Емо какъв беше тоя възел какво беше това чудо. Този възел едва ли да го направи някой гледайки записа.
А и в нашите географски ширини надали да ни е нужен.

''Събудих се в лодка на Карибитеее
А дано ама надали" :drinkers:
mgrozdanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:26 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от mgrozdanov »

:shock: :shock: :shock:
Вие не сте в час (за възела) :lol:
Аватар
bgstan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 3:52 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от bgstan »

Това не е възел, а цяла плетка и то не на една кука ами на неизвестна джаджа. Много трудно ми се видя .
Изображение
Хващам риба ,ама понякога.

Изображение
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Еми добре,не е възел а машинка за снаждане.....щом думичката възел не ви харесва.
Първо я въртиш в едната посока,после в другата.След това изрязваш краищата,като правиш стоп възли.
Риска да изпусне или приплъзне,като при Олбрайт е сведен до минимум.
Още не сме и свикнали и за това Иво се мота.Но имам всичко това на CD,а там е по-видимо и професионално изпълнено.
Последно промяна от Emo-83 на Пон Сеп 02, 2013 12:45 am, променено общо 1 път.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

dako71 написа:Ей Емо какъв беше тоя възел какво беше това чудо. Този възел едва ли да го направи някой гледайки записа.
А и в нашите географски ширини надали да ни е нужен.
Е как да не ти е нужен,като вече почти всички са с повод.Освен това без тази машинка няма как да стане,че да е нужно да го учиш.
Показал съм ви новост,а който иска да я одобрява или да не я одобрява,това си е негов проблем.....на критики съм свикнал.Покажете ми нещо вие или питай Цанко за по-лесно.
Така си правят поводите хората.Това,че ние сме в каменната ера е друг въпрос.
Машинката е видяна и закупена от изложението в Австрия.Има я и за дебели брейдове и снадки.
А както повечето вече знаят всички, в нашите географски ширини е Гърция с нейните тунци и други видове морски риби.

Изпуснатия сом на Троли и уловен от Стоманко е точно поради хубавите възли които всички правим.
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от toshiro »

Макарата има ли нещо общо с тази от това ревю http://www.alanhawk.com/reviews/cny65.html" onclick="window.open(this.href);return false;
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от stomanco »

Изпуснатия сом на Троли и уловен от Стоманко е точно поради хубавите възли които всички правим.[/quote]

Грешка, възелът между моното и флорото не беше мръднал, монофилът беше скъсан метър нагоре от възела :wink:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Приемам грешката.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от boki speca »

Възела е перфектен,браво за презентацията.

Само дето докато го направя и ми мина мерака за риболов.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

boki speca написа:Възела е перфектен,браво за презентацията.

Само дето докато го направя и ми мина мерака за риболов.
В случая с мерака,не мога да ти помогна....от човека си зависи.
Българите сме винаги на кестерме.Никой не съм молил да си купува подобна машинка,защото ясно поясних,че този възел без нея не става.
Все пак има и други мнения,които е добре да прочетете.Но ако и с четене ви минава мерака за риболова,положението е трагично.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 96#p837396" onclick="window.open(this.href);return false;
Атанас_Д
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Атанас_Д »

:D
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от nkolev66 »

Този възел е най-доброто което съм ползвал и виждал, защото практически няма възел и пречупване на което и да е от влакната. Лесно се научава и има разни модификации на машинките. Недостатък или по-точно опасност има само при нагряването със запалката (считам, че не е необходимо) защото се удебелява влакното и става пъпка, и има риск от нагряване на плетеното, което може да го отслаби излишно.
lubozet
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 9:48 pm
Местоположение: Хасково

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от lubozet »

Здравей те ,практически този възел за мен е много удачен.Няма как да изтърве,като гледах ИВО на видеото което е направил НО незнам защо чак сега започва да се говори за него когато хората на запад го иползват от много отдавна :?: нема изтърване това е възел без възел како при шарановия риболов или греша.Бат Емо когато има хора като вас винаги ще има какво да научим ,макар и със закъснение БЛАГОДАРСКО.Да спомена само че този възел го видях случайно във един форум на ревютата на Алън за една макара .И датата беше 2010 г. мисля.
lubozet
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 9:48 pm
Местоположение: Хасково

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от lubozet »

А за макарата всевсе си мислех че е TYPHON но уви не еееее :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”