Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от minchoto »

Troli Rapala написа:Изображение

Ето вече има и тролингисти закупили по 5 ментета в лодката,та ше видим колко ще изскарат в реални условия! :wink:
Така и така сме осрали темата, ами я сподели как беше на тренажора? Разбрах, че си се пробвал :D Хареса ли ти "онанизма"? :lol: Извади ли някоя виртуална риба, каква, колко килограма .... :D Смятам, че би било интересно на аудиторията :D
lubozet
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 9:48 pm
Местоположение: Хасково

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от lubozet »

Саше дадох мнение което мисля за правилно разбрали :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: всеки има мнение.А за макара може да сия навреш .......... Ине съм казал че щея купувам тази джажа за сега .РОГА ОООООООООО НЕ МИСЛЯ НЕ МЕ ПОЗНАВАШ,КАТО СЕ ЗАПОЗНАЕМ ТОГАВА МИ ГОВОРИ :lol: :lol: :lol: И не говори за макари,които са колкото една кола .и пак пиша БЪДИ ПО МИЛ СЪС ПОСТОВЕТЕ СИ , КЪМ КОЛЕГИТЕ АКО ОБИЧАШ : :D :D :lol: :lol: Давай си мнението като другите.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Аз не споря и не ми пука,дали някой ще си купи тази машинка за 290лева или препоръчаната макара-менте китайче за 260лъвове! :butthead: Казах,че има други по-прости и надеждни възли,че САМ съм открил собствен сигурен възел,което си е чудо на днешно време!Дойде ми отгоре и даже,като го показах пред публика се затрудних да го повторя! :oops: Идеята обаче е същата,като тази комбинация от възли,която прилагам!Макарата я купих от милионер,който е ходил веднъж в Оман на "Попинг" за баяти риби развиващи от раз 100км/ч. и възлите са правени от ПРОФЕСИОНАЛИСТ,който с това си вади хляба,да заведе милионера при големите риби с подходящите такъми! :idea:

Първо е направил "Бимини Туист" на плетената линия! :rolleyes:
Изображение
Изображение

След направата на възела "Бимини" се получава двоен повод,който се пресуква и се връзва с клуп,а Флуорото е вързано към него с некакъв прост възел,който утре обезателно ще го разгадая,как се казва! :rolleyes:
Изображение
Изображение
Изображение

Та извода ми е,че Швейцарците е по-добре да си правят часовниците и шоколадите,па да не ни пробутват скъпи машинки за възли,щот на ветър и дъжд в лодката нема как да се занимаваш с глупави/сложни/ възли!Гениалното е в простотата,към която не можеш да прибавиш или отнемеш нищо! :wink: Тази машинка не те прави автоматично професионалист,а точно обратното! :idea: :drinkers:В Оушъна нема как да седнеш спокойно във фотьойла и да си преметкаш разни тъпи машинки между линиите,щот кат та шибне вълничка от 3-4метра и .....само ти е до тъпи машинки и швейцарски ножчета! :mrgreen: :mrgreen:
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от xoxo »

Troli Rapala написа:...
След направата на възела "Бимини" се получава двоен повод,който се пресуква и се връзва с клуп,а Флуорото е вързано към него с некакъв прост възел,който утре обезателно ще го разгадая,как се казва! n:
нищо сложно и нищо за разгадаване колега , това се прави след бимини клюпа набързо когато нямаш под ръка готов wind on lider за подмяма / wind on lider се прави с клюп с кухия плетено за лесна смена/ връзката се прави като с лидера се прави няколко врътки от едната страна на бимини твист клюпа,връща се обратно и отново няколко врътки в другото рамо на бимини твиста и се стяга.. м/у другото бимини твиста се прави поне 50 см голям а по добре е 1-1.5 м - това намалява стреса във възела
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Хохо,карай по-бавно че нищо не разбрах и бавно зацепвам! :oops: :cry: Дай снимка или клип на този възел на Флуоро-повод към основната брайд-линия с Биминито възел! :rolleyes: Те това ми обясни как се прави!
Изображение

Иначе едно "австралийско риболовно аборигенче" ми прати по Любо Вичев преди година те тия "във вятъра" поводи,но още не съм ги изпробвал! :oops: Нямам и данните на поводите и дали ще станат за зъбати гръцки рибоци? :oops:
Изображение
Изображение
Изображение
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:Изображение

Ето вече има и тролингисти закупили по 5 ментета в лодката,та ше видим колко ще изскарат в реални условия! :wink:
Тия ментета изкараха над 200 вадения и напъни на големи морски риби и все още работят отлично.Заповядайте на изложението за да видите за какво става въпрос....утре е последния ден.
Днес имаше бас между двама братя за едно Ауди от 15 хилки,ако по-малкия успее да извади Туна на най-голямото ниво.....не успя. :wink:
Каня Троли специално на тренажора и ако той с неговата макара успее да извади Туна на 5 ниво му подарявам машинка за възли.....щото до сега никъде не помня да съм писал,че продавам подобно нещо.
Но ако не я извади или му скъса конеца той ми дава 50% намаление по БДЖ....демек 100лв.
И понеже говорим за мъжка работа и макари,лично ще извикам БНТ да снима,защото зная,че Калоян Белополски и Хоби ТВ не са му достатъчни.
Хайде отворко,скачай на дансинга да погледат всички филма "Тя танцува само едно лято".
Време е за истината страхливецо.Получаваш машинка или 200 кинта,защото каза,че били 100 евро срещу 100 кинта,ако не успеш да я извадиш със твоята макара жмел.....дето е 1000 лв.
После ще ти покажа нещо как се прави с Китайското менте.
Камон Бейби. :wink: Еврабади на каруцата утре към 2ч. на изложението и истината....викни Капитано да ти преведе последното изречение,че английския не ми е много чист.
Иначе швейчарците нищо не са измислили освен най-прецизните неща.....часовника и джобното ножче нужно на всеки войник.....сори,забравих,че ти не си ходил,защото си бил ОГВС(ограничено годен за военна служба,а вече и за риболов). :D :D :D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Баса върви и след изложението за тебе Троли,но задължително придружен с клип.Нека веднъж за винаги да те видят хората колко струваш,когато нямаш клавиатура пред себе си.
И не ми излизай с пинизи кое е реално и кое не.Теста ще е е еднакъв за двете макари и хората зад тях.За да е точно всичко,ще навием еднакви конци.
А след теста искам да се извиниш пред всички,че си говорил празни и неверни приказки.
Хубавите макари изкарват най-големите тестове в БГ по реките с хвърлянето на тежки примамки многократно.Тази макара,която наричаш Китайско менте изкара над 200 теста на вадене на морски риби и още не е сменявана(нещо,което в БГ.няма как да се случи).....утре ще съм с нея.Бъди така учтив да дойдеш.Ще ти уредя безплатен вход,само и само да ми кацнеш и сам да си запушиш лъжливата уста.
За тези които не знаят,ще сведа леко инфо.Обърнахме се с молба към производителя и към нашата поръчка бяха добавени още екстри към макарата.Тя на всичкото отгоре струва 270лв.(без отстъпки),но Троли умишлено не ви съобщава цените на конкурентите,защото е на доста по-ниска цена от 380 или 430 да кажем.Смятам всичко това за некоректно и тенденциозно,защото до сега в темата никъде не съм писал,че съм продавал машинка за възли,но Капитано и Троли извадиха инфо от сайта ни и го постнаха тук,като ме молят изрично аз да не го правя,защото съм рекламирал стоки.
После отново тенденциозно пишат за макари и с какво качество са те,като освен злоба и завист нищо друго не виждам в постовете им.
Именно заради това каня всички да видят за какво става въпрос.На въпросното изложение имате възможност да пробвате всичко и след това да споделите своето мнение тук.
Дано Троли събере малко мъжка смелост и дойде за да се разбере веднъж за винаги кой е крив и кой е прав......останалото е бля-бля изречено от лъжци.Последната дума не е обида,а истина и моля модераторите да не я трият.Нека най-накрая се разбере дали аз съм лъжец или Троли.
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от ribata402 »

Troli Rapala написа:Изображение

Ето вече има и тролингисти закупили по 5 ментета в лодката,та ше видим колко ще изскарат в реални условия! :wink:
Еи педерасче другия път место да ти сготвя пържоли.Ще ядеш овчи говна.
Макарите са перфектни за тоя си ценови клас.Незнам как е попаднала тая снимка тук но това са моите макари и ми дреме на хуя твоито педераско мнение.видяхте как се отказа да вадиш рибата на тренажора.Изморисе и каталяса,намери си причини и се отказа.За какво ми са скъпи златни макари .Като тези ще ми свършат същата работа.Само че разликата е в няколко хилядарки.Предпочитам за тази разлика,да си оборудвам лодката с други несравними екстри.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от capetano »

Emo-83 написа:...викни Капитано да ти преведе последното изречение,че английския не ми е много чист.
Айде да не мешате мен :) Всеки да си гледа в паничката :)
Емо, ти си гледай търговвията, Сашо да си гледа ултралайта.. Аз ви гледам сеира.. :lol:
На "изложението" от години не гледам кой как се излага ;)
Знам кой как кога и какво внася, та ми е по-приятно да отида в магазина му. Пък и там цените са по-приятни ;)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Охоо,Светльо,ама ти не го ли познаваш вече.Той може да се рие на всякъде и да вади от 10 измислени кладенци вода,приписвайки ги на друг.Ето вижте темата за възлите от къде тръгна,къде отиде.......През машинката за възли,където никъде не съм писал,че се продава.И умишлено пуснат блъф от Капитано и силно подкрепен от Троли до макарите ти,които си ги купил от нас,но никой не знае за това.
Когато последния път разговаряхме с него му обещах,че никога повече няма да пусна линк от нашия сайт за да не го дразня и да не се приема,като реклама.И ето удържам си на думата,не го правя нито в този форум,нито в другия където съм модератор.
Сега неговото приятелче Капитано ми измисли ново 20........да не пускам снимки на воблери запечатани.Ок и на това се съгласих,само мир да има.....започнах да ги разпечатвам.
Но понеже са се разбрали умишлено да създават конфликти,вадят всевъзможни,дори непубликувани наши снимки,като вкарват свои текстове под тях и правят антиреклама на продукт който е на пазара.
Сега питам аз.Не се ли вижда,че умишлено се прави реклама на воблери които продава гореспоменатия финлански човек,но всичкото това въз основа на антиреклама,която по принцип е забранена в нормалните страни.
Какво излиза.Троли може да напише,че еди къде си се продава страхотна блеснарка за тролинг,а Емо няма право да каже,че Ъгли Стика,Окумата или Тиката са хубави въдици за малко пари....при условие,че не ги внасям аз.
Троли Може да пише за Ахаби и да пуска ето такива линкове,а Емо да не може.
http://www.youtube.com/watch?v=Of8Z4oHRJMs" onclick="window.open(this.href);return false;
Троли може да пише за Акурати за по над 1000лв. и да насочва с мнения къде,точно може да се купи,а Емо не може да посочва нищо.
И понеже сега нарочно ги оставих да серат в темата за възли.Явно много се учудиха,че не взимам отношение.Оставих ги нарочно,знаейки,че търсейки конфрунтация ще прибегнат да ме уязвят с нещо друго.
Ето го Светле.....твоите макари,които си купил от нас за доста по-малко пари.....но това няма да се отбележи.Напротив,ще се каже,че са Китайско менте,та сакън някой още да не си купи от нас.
Именно зарди това му поведение ще му нашоквам репата постоянно и колкото,да не желая разправиите по форумите,толкова повече ненавиждам лъжците.
Ако до сега си траях за твоите продажби от жал,че и ти деца гледаш.Сега ще ходя по всяко твое мнение пуснато с продажна цел да пиша как алтернативата е друга,воблера също.
Това правиш ти Троли.
Когато влезнах и те напсувах яко в един пост(за 1-ви път ми се случва).Го направих с ясното съзнание,че ще получа БАН и то заслужен от модераторите.....даже очаквах да е по-дълъг.
Твоя Бан без да се интересувам и питам беше отменен заради хубавата тема,която пусна за Рапала.Тогава се израдвах искрено за нея,а може би някой си помисли,че си правя майтап.
Не беше майтап.....радвах се,че след 2-3 години най-накрая ще напишеш нещо свястно за риболова.За съжаление ти спря и сега нямаш друго занимание освен да ме хапеш търсейки други подводници за съмишленици.
Извинявам се на модераторите за този спам и мога да обещая,че той няма да се повтори.Исках веднъж за винаги да уточня и да покажа моята гледна точка и кое и как се случва.
Според мен тук има дискриминация.За Троли може всичко,защото е търговец на печки,но всъщност продава най-много воблери.За Емо не може.Е няко да се опита и направи справка кой колко теми има в купува-продава.И ако там е позволено да се случва всичко това,позволено ли е някой,като каже искам да си купя тази въдица,сър Тролиано да го насочва къде точно се продават хубави блеснарки.
Извинявам се на всички още веднъж.От тук нататък ще пиша само за риби,но моля да се обръща внимание на умишлените спекулации и мнение......щото тоя Капитано не може да напише пост без да е взел мой цитат от профила ми.Да го е сложил в друг контекст и в друга тема.А за десерт да напише как Емо продавал машинки за възли срещу 290лв........Питам,къде видяхте това да е предлагано,че се пише,лъже и маже.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

capetano написа:
Emo-83 написа:...викни Капитано да ти преведе последното изречение,че английския не ми е много чист.
Айде да не мешате мен :) Всеки да си гледа в паничката :)
Емо, ти си гледай търговвията, Сашо да си гледа ултралайта.. Аз ви гледам сеира.. :lol:
Ще намешам не ами не знам кво....щото си яка подводница и ти забъркваш дяволски кашите.....Троли мълчеше,защото си имаше перо.
Аз също ти четох всички твои мнения от профила.Знаеш ли какво впечатление ми направи.Че разбираш от риболов и мислиш,като мене.Но всичко това,докато не влезнеш тук.Изведнъж започваме да мислим различно.......Айде де....ходи си прилагай селските номера другаде.
Чак ние сме те намешали.Я вземи си изчети мненията....не се прави на наивник с великудушно сърце,че някой ще се разплаче колко си добричък.
Що не дойде да се запознаем на състезанието.Па ми кажи квото искаш мъжки в очите.Пишеш ми тука без снимки и без нищо....от кой се криеш и за какво.Хора не ям.
Кажи ми ти точно с кво те прецаках тебе или какво лошо ти направих :!: :?:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Капитано,позволено ли ти е да даваш точни указания от кой магазин на Капитан Кук може да се купи воблер или въдица.....кажи бе стриктния......даже адреса посочвате.
Някъде да сте видели аз да съм си посочил адреса.Или нека някой се похвали,че съм го свалял на лични с цел продажби.
Ако той човека ме е потърсил или попитал ще му отговоря естествено.Но така както си фантазирате вие,не става.Аз да не съм лека жена да си предлагам услугите вдигайки полата си без някой да ме е поискал.
И още нещо ще ви кажа......колкото повече бучите на тази тема,толкова повече хора започват да ме търсят....щото повечето не знаят с какво се занимавам и от интерес ме проверяват.
Мерси за рекламата,която ми правите.
Тук пиша от много години и мога да заявя,че през целите тези години не съм бил търговец на риболовни стоки.Останах без работа и от зор започнах да се занимавам с това.
Но имам огромно дело и то добро за всичките лодки по язовирите,защото аз и още 3-4 човека направихме риболова на сом популярен.Преди това бяхме в цялата страна 10-15 лодки.
За това никога няма да се дам на спекуланти,които правят бъркочите по форумите и то умишлено.
Тук съм намерил много приятели и радост....вие сте ми солта....аре лека,че счупих клавиатурата от натискане.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Никой не дойде днес на изложението,освен Кубрат Пулев.....пипа китайчето.
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от ribata402 »

Емо въобще не се учудвам ,че троляка щеше да доиде.Тои на тренажора на жребеца са уака,пък представяш ли си в София.Е нема как да стане,тои неможе да вади гУолеми риби.... :lol: :lol: :lol:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

ribata402 написа:Емо въобще не се учудвам ,че троляка щеше да доиде.
На Жребеца не се пускаха големи риби....освен сом,защото хората не бяха с подходящи такъми за това.
Този път му бях подготвил изненада.Щеше да има вадене на морски риби на голямо ниво.Щото не спря да говори и дава сравнения с морските риби и такъмите за тях.
Исках да види какво е загрят аванс на спинингова макара и как се вади с нея....нищо,че е Китайче....щото останалите макари по мрежата не са Китайчета....само са направени там.
Днес имаше предварителни подготовки от състезатели решили да опитат Туна на 5 ниво.От случайните успя да го извади само едно момче......беше много упорито,а мултито Авет,че нещо другите не издържат.
Имаше много късания,а един от резки напъни успя да ми счупи кръстачката на въдицита.
Левката дойде подготвен......с ръкавици и специални маратонки за туна.За малко щеше да я извади,но му скъса 50м. преди финала.Естествено не слагахме най-добрия и скъп конец,защото се пробваха всякакви хора без грам опит и самочувствие от филми в ю-тубе.
От брейда летяха стружки.....честно ви казвам.
Отностно Сашко и аз не очаквах да дойде,но съм се молел да го направи.Бях яко подготвен с камери и микрофони.Щото тук на клавиатурата е лесно....бля-бля и дрън,дрън ярина.
Исках да му покажа машинката и възела,която ни е единствена....щото,когато имаш претенции за супер тролингист,бълха те ухапала за 100 евро за средство,което ти увеличава шанса многократно за начина на улов,който прокламираш.
Не може макарата ти да е над 1000лв. и да ни убучиш главите с това,а карабинката и повода да са 20ст.,защото не си заслужавало.....смешно е.
По тази логика и макарата му не си заслужава.
Искам да се разбере веднъж и за винаги.Никога не съм писал против човека Сашко,защото по един или друг начин ми допада с неговата нестандартност.Но не харесвам демагогията и противоречията,придружени с лъжи.
Какво значи тази въдица е тежка за тролинг и изморява ръката.....вземете си лека спинингарка за сом.....казва той.А на някой провисвал ли му е голям сом посред лято с мека въдица.....щото на Краси-112 и Жорката им провисва,та знаят как се повдига с шкембе за да го достигнеш.
И защо на финна пръчка тогава,трябва да монтираме макара чук,дето тежи кило и канче.....нали уж улекотяваме такъма.
Няма такъв такъм който да е предвиден за големи риби и да е лек.....още повече не се държи в ръка.
Но когато напиша това,демагогията продължава със следните думи....." В България сме ловели сомчета предимно по 5кг."
Е защо тогава е нужно да говорим за Инорманси и извън земни риби!Нали всеки се бори за големия,който идва рядко.
Ако зная,че ще ми идват сомове до 20кг.,естествено е да сложа най-меката въдица за по-голям кеф.Но нали ония идва много рядко и точно,когато не очакваш.
За това,когато си с претенции за него и многочасови битки,бъди потготвен.Щото макар и с майсторлък 5ч. и 10мин. си е смешно за сом 30кг......значи има нещо нередно в такъма и момчето си го призна.
Същото е и при воблерите.Пише се за удачни.Така и не разбраха някои,че уважавам много Тел-Денсера и Шадрапа,но те нямат арматурата и здравината нужна за сома.Това,че на тях се закачат хубави и големи риби....кой го отрича!
Защо не кажа нещо лошо за Сливъра,Магнума или други подходящи воблери на Рапала,като няколкото джойнтеда например.
Нещата трябва да се назовават с истинските имена.Всеки има право на своето мнение и аз не налагам моето,но се аргументирам показвайки със снимки и клипове реални неща.
А Сашко на въпроси не отговаря,което не е честно и точно.....щото той не може да е следователя в този форум,провеждайки разпитите с въпроси и оплювания.
От къде на къде ще пише за макара,която не я е държал в ръцете,ни то я е опитал....нали за това го поканих на теста и после да каже някоя дума.
Той действа така....показвам му паспорта си,а там пише къде живея......отговора му е: Не живееш там и си китайско менте.
Така до никъде не се стига в спора и няма истина,което е жалко.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”