Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Emo-83 написа:Пускам ти мнението на Зее за нашия спор.Човек който лови зад окена морски риби.После,защо казвам,че си манипулатор,на всичкото отгоре без грам знания.А защо ти върза Върхаря пак не ми отговори.

Погледнах го в този форум.Прав си колега - аз бях споменавал че мойте такъми и рибите който търся са до 30 - 40 кг .. за други нямам сила а се иска и други такъми а за морски риби над 100 кг трябват минимум 3 човека / 4 е по добре/ и съвсем други неща - примерно без стол за който да се вържеш не става / ще те однесе заедно с въдицата рибата .... Нямам опит с сомове но мисля че по усилие 30-40 кг някой морски риби се равняват на поне 70-80 кг сомове?? Най коплексното е при вертикален джиг - пръчката трябва да параболик,лека а в същото време мощна,така е и с макарата - те се държат постоянно в ръка и натоварването на макарата е голямо дори и без риба. Поздрав и не му се впрягай..а иначе машинката за свързване е чудна ,без подобна бобина не стават тия свързвания.

Ето и моя отговор....не се правя,като тебе на отворен към човек ловил морски риби и по-голям от мене.

Зее,ценя мненията ти,защото са безпристрастни и точни....дори когато ме коригираш отчитам правотата ти.Няма всезнаещи хора,а форумите са да се учим и помагаме взаимно.
Благодаря ти за което. :tup:
Не разбрах "колегата" от Австралия,кой точно визира? :shock: :rolleyes: За Емо-83 ли става на въпрос? :shock: :mrgreen: :wink: :drinkers: =Шок,смех,намигване и отпиване на....,сети се сам! :rolleyes:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

"Най коплексното е при вертикален джиг - пръчката трябва да параболик,лека а в същото време мощна,така е и с макарата - те се държат постоянно в ръка и натоварването на макарата е голямо дори и без риба." Цитат от Зее. :wink:

Напълно съм съгласен с "момчето" от Австралия,усетил е какво се търси в задачката когато борбата с голяма риба се развива под лодката,а не на далечно разстояние! :wink: С тази разлика,че на сладководната риба и липсва екстремната агресия и бързина за разлика от всеки морски хищник! :drinkers: "Пръчката трябва да е лека и в същото време мощна"= на това за което ви убеждавам с години и все още не е късно да влезете у час,защото Троли го е казал а множество други по цял свят го потвърждават постоянно,като например господата Зоги-Моги! :mrgreen: Моги е съкръщение на МОГА=ЗНАЯ! :wink:Това е от съществено значение,защото много хора Знаят,но не МОГАТ,което е една голяма вътрешна психологическа драма с трудно логическо обяснение!Но има и риболовци,които просто МОГАТ бед да успяват да обяснят какво знаят,просто го правят и толкова!Та нещата относно Мога и Зная са доста трудни и сложни за реализация,само времето определя къде се намираш реално,а не фантастически химерно! :idea:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

И понеже в тази тема беше забъркан и "колегата" Зее от Австралия,ето какви поводи ми изпрати лично той и нека каже дали знаят за машинката или възела от рекламата,хем там кви професионалисти-риболовци има,па и кви морски риби ловят,просто не е истина и нема нищо общо с нашия риболов! :cry: Зее,кво ши каеш за тия поводи които ми изпрати и по-лоши ли са от на Емо-83,дет е виждал морска риба само на скара в Приморско! :rolleyes: :cry:
Как съ праи туй то възел от флуоро към брейд? :rolleyes:

Изображение

Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа: "Пръчката трябва да е лека и в същото време мощна"= на това за което ви убеждавам с години и все още не е късно да влезете у час,защото Троли го е казал а множество други по цял свят го потвърждават постоянно,като например господата Зоги-Моги! :mrgreen: Моги е съкръщение на МОГА=ЗНАЯ! :wink:Това е от съществено значение,защото много хора Знаят,но не МОГАТ,което е една голяма вътрешна психологическа драма с трудно логическо обяснение!Но има и риболовци,които просто МОГАТ бед да успяват да обяснят какво знаят,просто го правят и толкова!Та нещата относно Мога и Зная са доста трудни и сложни за реализация,само времето определя къде се намираш реално,а не фантастически химерно! :idea:
Когато писах с Томахавката за Зоги и Моги ти също се смя точно,като машинката за възли.
И знаеш ли защо Видраксите ме помолиха да пиша в платената им тема.Защото и те нищо не знаеха за тях,а ние бяхме започнали две години по-рано да пишем.
Въпреки това,такива хора,като тебе плюеха заради цените им и това,че сме преигравали.Самия ти пишеше как не е нужно това преиграване и как си позвал евтина блеснарка с Флюгер.....демек да спрем с информацията.Не случаен е факта,че много преди да ги внесат бяхме проучили от къде се поръчват бланките за да ни излезнат по евтини.
Томахавката се беше свързал със Немаца и имаше цени за направа на въдицата.Но трябваше Върхара да отиде на р.По за да се запознае лично с немеца и сина му.Да си дойдат в София с Калоян с ококорени очи и да разказват каква пръчка са видели.И евала на Върхи,че успя да убеди Видракс да ги внесат.
Дори Краси-112 пуска клипчето със Шайзето две години преди вноса им.
За да дойде мига ти да ми се направиш на Лили Иванова и на техен откривател......Това е нахалство от твоя страна.....фантастически и химерно......мога да ти го докажа с постъовете и техните дати,както и твоето оплюване,само защото съм го казал аз.
Сега ще ти кажа,че има още по-хубави въдици от Зогите,но за тях ще пиша,като му дойде времето,защото много плагиати,като теб,дебнат зад ъгъла.
И за да разбереш какво съм научил единствено от тебе ще го споделя,защото е факт и истина.
Навремето каза,че за риболов от лодка въдиците трябва да са къси.Тогава не те разбирах,защото си мислех как да си отдалеча воблерите,защото ги оплитах макар и те да са два.Сега мога да заявя,че си бил прав и наистина ти го каза 1-ви в този форум.
Помня,като слон всичко свързано с риболова,защото ми е интересно,а не защото съм търговец от 1 година.Точно за това ти е трудно да ме манипулираш.Мога да ти разкажа форумите от времето на Жоро Гоцов до сега.А от тогава много вода изтече.
Дори мога да разкажа за 1-вите ти риболови още преди сома.Но не го правя,като теб разваления телефон.Толкова си ми ясен,че зная коя въдица си харесал в момента.Но не ти прави чест да правиш свирки на вносителя,когато си при него,а тук да плюеш продуктите му,само защото аз съм писал за тях.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:И понеже в тази тема беше забъркан и "колегата" Зее от Австралия,ето какви поводи ми изпрати лично той и нека каже дали знаят за машинката или възела от рекламата,хем там кви професионалисти-риболовци има,па и кви морски риби ловят,просто не е истина и нема нищо общо с нашия риболов! :cry: Зее,кво ши каеш за тия поводи които ми изпрати и по-лоши ли са от на Емо-83,дет е виждал морска риба само на скара в Приморско! :rolleyes: :cry:
Как съ праи туй то възел от флуоро към брейд? :rolleyes:

Изображение

Изображение
Ти виждал ли си морска риба......кажи бреееее :!: :?:
Кога ти писахме за ИГФА гледа,като издоена биволица.За да се появиш сега,като Генерал на бял кон и да ни обясняваш коя риба в кой клас се намира и как незаслужено са сложили сома в най-високия клас.
Освен това умишлено не споменаваш или не заеш,че посочваните данни за линии на Италианеца(който аз ти пуснах с ваденето на Туните) се говори за основна линия,която е в пъти по-слаба от повода.
И още нещо,дето не си ми го споменал ти и вземи го научи след,като тролиш с монофил.
Има шок лидери,които повечето купуват за флорокарбон.Те са с добра разтегливост и здравини и са измислени за тролинг.С машинката която показах се прави снадка,като повода може да ти бъде минимум 6 или 10м.,без това да пречи на минаването през водачите.
Няма ръчен възел на света,дето да е по-здрав от този направен с тази машинка.Мога да ти го докажа с тестове.Да не говорим,че при единия вид, линията е гладка и минава,като масло през водачите.
Но нали си Барни Ръбъл и теоретик,без практика пишеш основно глупости.
Другия факт който трябва да запомниш и е новост за нас,че голяма риба в морето,а това значи и тук се вади на ход 100 пъти по-лесно.
Това го написа Асен Пена преди 6 години,но ние нали сме много отворени и 100г. след каменната ера започнахме да го схващаме чак сега.
Всичко в света е измислено,а ние трябва само да попиваме.Точно за това всезнайкото не си критерий за такъмите.И вместо да се присмиваш на Юри Гризенди и подобни за линиите им и воблерите......вземи си задай въпроса защо са стигнали до тези изводи.
Толкова си ограничен и тесногръд,че даже нямаш желание да се замислиш как с тънко основно можеш да извадиш голям сом и да ни треснеш в земята.
Прави се точно с повод и то дълъг.А тази машинка за която казваш,че е 100 евро без доставката,разходите и митото ще е твоя златен шанс.С нея няма да си умреш,като Маугли с отворени очи.За 200 лв ли си бре.Що не дойде на изложението да ти я подаря след тренажора.
А сега обясни на хората как се влачи с много пръчки без да им се оплитат воблерите и как се процедира при кълване на сом......дори той да е голям.
И никога не ми казвай,че бачкаш и ловиш сам в лодката си.Ако хората се запознаят с Тролина,ще видят нагледно лекциите и.За разлика от твоите са обосновани защо е избрала този или онзи воблер.Не да ми мълчиш,като Немтор и участник в нямото кино.
И друг път не и пипай въдицата,като и клъвне голяма риба.Тя може да приложи по-голям напън върху рибата и да я улови.....ти не можеш,защото нямаш понятие и в главата ти е каша.
Освен това да мислиш кой е номер едно или две,има въздух,а нощем бира.Живей си на стълбичката,която сам градиш,но остави на нея място за някой друг.
Аре у лево и чети внимателно,само тогава печелиш обезателно. :wink: :D
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от capetano »

Emo-83 написа:Аре у лево и чети внимателно,само тогава печелиш обезателно. :wink: :D
Един приятел ми сипа здраво, щото сте били хора на възраст и ако продължавало да пиша, можело да докарам здравословни проблеми на някой. А никой не иска да се лишава форума от капацитети, pатова аз си лягам зимен сън и оставям на големите да си правят надяжданията.
И си взимам пуканки, да има какво да ми спира смеха докато чета преди заспиване!
Изображение
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Ти освен,че пишеш за сеир,можеш и да го гледаш.Странно,защо пак си вземал за пуканките мой цитат.Кажи на приятеля ти,че не се коркам от дребни камъчета и подвижни храсчета.
Приятно гледане.....води си записки от моя профил за да ти е по-лесно с цитатите после. :wink:
Ако има нещо да ми кажеш за сома се обади,може и да те разбера.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:И понеже в тази тема беше забъркан и "колегата" Зее от Австралия,ето какви поводи ми изпрати лично той и нека каже дали знаят за машинката или възела от рекламата,хем там кви професионалисти-риболовци има,па и кви морски риби ловят,просто не е истина и нема нищо общо с нашия риболов! :cry: Зее,кво ши каеш за тия поводи които ми изпрати и по-лоши ли са от на Емо-83,дет е виждал морска риба само на скара в Приморско! :rolleyes: :cry:
Как съ праи туй то възел от флуоро към брейд? :rolleyes:
Ето отговора на Зее.
Сега погледнах че продължавате да спорите с Троли в друг форум за възли,макари. То по въпроса за свързване е много опширна и няма край.. Всеки си намира подходящите и след проби си определя кои да ползва. Аз лично за плетено към лидера / повода/ ползвам бимини твист / с 20-30 усуквания/ за направа на голям клюп - поне 50 см, а 1 м е по - добре. На лидера правя връзка с кухия брейд с клюп - така лесно става подмяната без връзване на место - клюп в клюп. Троли не е прав за бобинките и за свързванията PR i FG не стават без бобинка. Новите са много фешън и удобни - аз ползвам едни стари от години ,но за съжаление вече никой не ги прави и не се намират ,а бяха по наколко долара само..
Бобинките/макаричките/ ги продаваха отделно и те по няколко долара.
Изображение
На снимката е с конеца който ползвам за направа на връзката с кухия брейд и лидера / най добре се оказа за целта зъболекарския конец за почистване м/ у зъбите.../ :roll:

Воблерите и пискюлите и джиговете стоят навързани за тези поводи и смяната става с клюпа на бимини твист на основното.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Emo-83 »

Отново Зее.Публикувам мненията му,защото ги смятам за полезни....те нямат нищо общо със спора ни с Троли.
Е това е линка към сайта на един австралийски ентусиаст - предполагам го знаете - има и за почти всички видове влакна, тестове и разни други любопитни - човека е незвасим и каквото му покаже на тестовете това си побликува без да се обвързва с фирми..
http://www.paulusjustfishing.com/4lineknotsused.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от ribata402 »

Две страници спор......Емо-Трола.....Как да научим нещо новоКато царете на тролинга спорят... :lol: :lol: :lol:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

ribata402 написа:Две страници спор......Емо-Трола.....Как да научим нещо новоКато царете на тролинга спорят... :lol: :lol: :lol:
Царе много и с лопата да ги ринеш на тоя свят,но Бог е един! :idea: Името е тайна,да не се приеме за реклама! :wink: :drinkers: Гарантирам,че посоката на развитие към некви 100% Сигурност на Възел или всяко друго нещо на Тоя Свят си е чиста Химера,Блажени да са Заблудените! :cry: Тя керемидата се знае къде ще падне и кого ще удари,но ........не треа да го мислиш прекалено много! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

ribata402 написа:Две страници спор......Емо-Трола.....Как да научим нещо новоКато царете на тролинга спорят... :lol: :lol: :lol:
"Колега" имам добри новини за твоите 5 макарета! :wink: Цената на алуминия се вдига в Световен мащаб,та за скрап ще им вземеш добра цена! :wink: :drinkers: Дано да са от истински алумин,па да не окаже "ЦАМ",че на вторични суровини немат цена за тоя материал! :mrgreen: :drinkers: :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от Troli Rapala »

Troli Rapala написа:
ribata402 написа:Две страници спор......Емо-Трола.....Как да научим нещо новоКато царете на тролинга спорят... :lol: :lol: :lol:
"Колега" имам добри новини за твоите 5 макарета! :wink: Цената на алуминия се вдига в Световен мащаб,та за скрап ще им вземеш добра цена! :wink: :drinkers: Дано да са от истински алумин,па да не окаже "ЦАМ",че на вторични суровини немат цена за тоя материал! :mrgreen: :drinkers: :wink:
Специални поздрави от г-н Ахатафанах и г-н Атанаибах,които не са бежанци а агресивни млади риболовци с бъдеще,ловят по 402бройки на ден на "Златните...."! :rolleyes: :drinkers:
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Възел на повод флоро към брейд-100% здравина

Мнение от minchoto »

Troli Rapala написа:
ribata402 написа:Две страници спор......Емо-Трола.....Как да научим нещо новоКато царете на тролинга спорят... :lol: :lol: :lol:
"Колега" имам добри новини за твоите 5 макарета! :wink: Цената на алуминия се вдига в Световен мащаб,та за скрап ще им вземеш добра цена! :wink: :drinkers: Дано да са от истински алумин,па да не окаже "ЦАМ",че на вторични суровини немат цена за тоя материал! :mrgreen: :drinkers: :wink:
:shock: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”