Съвет за избор на извънбордов двигател

Модератор: bobopeli

dosseto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 9:50 pm
Местоположение: гр.Враца

Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от dosseto »

Здравейте колеги моля за съвет при избора ми на двигател за моята лодка! Искам да закупя двигател втора употреба 60 к.с. четири тактов след 2009 г. от следните марки Honda,Yamaha и Mercury.Моля за съвет ,може и някоя друга марка, но тези 3-те са фаворити.

Благодаря предварително!
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от itodorov »

Провери първо в представителствата и дилърите на марките. Понякога предлагат втора употреба двигатели. Поне ще си сигурен в машината и ще е проверена. Която и да избереш от изброените, няма да сбъркаш. Съотношение цена/качество, най-добре е Меркюри, иначе Ямаха си е Ямаха. Имай предвид, че втора употреба двигател, си е като кола втора употреба - никога не можеш да си сигурен в това, което ти казват. Всичко е на късмет. Затова, както споменах провери първо при дилърите. Ако намериш там, поне ще му знаеш историята.
Успех с избора.
п.п. Може да видиш и Сузуки, също добър избор.
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

Писал съм ти на ЛС.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

горан написа:Писал съм ти на ЛС.
На тъмно стаат най-яките сделки! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :drinkers:
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

Troli Rapala написа:
горан написа:Писал съм ти на ЛС.
На тъмно стаат най-яките сделки! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :drinkers:
Не, бе другарю, просто твърде скоро минах по този път и писах на човека от кои хора да се пази, но тъй като много хора се правят на ощипани моми, предпочетох да е на ЛС. Не че човека го е прочел още. Инък двигатели не продавам, изключая две електрики, които съм ползвал и два бензинови, които съм ги продал тъй като съм сменял размера на лодките, а от там и конете...... ама сега съм с 60 коня и повече едва ли ще ми трябват .... ама, ако реша да го продавам първо теб ще оферирам на ЛС :wink:
:ANAL: :ANAL: :ANAL: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

Не се гъзирай де! :mrgreen:

П.П.Другарю викай на Орешарски,па дано те огрее на тъмно! :mrgreen:
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

Troli Rapala написа:Не се гъзирай де! :mrgreen:

П.П.Другарю викай на Орешарски,па дано те огрее на тъмно! :mrgreen:
Ко? Не! :lol: :lol: :lol:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

горан написа:
Ко? Не! :lol: :lol: :lol:
Ка-Те-еБе,дорде навършиш шейсетте под магарето! :mrgreen: :drinkers:
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

Troli Rapala написа:
горан написа:
Ко? Не! :lol: :lol: :lol:
Ка-Те-еБе,дорде навършиш шейсетте под магарето! :mrgreen: :drinkers:
Това обикновено се случва на хора обичащи да носят червени прашки, а аз не съм от тях, така че дерзай....току виж те огряло
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

Измисли нещо по-оригинално,щот при моя лав с магарето има намек за твоите 60коня и фаталната КТБ и поне е смешно,а не скучно с некви "мъжки прашки"=всеки предпочита шаро-баро-Курникова! :wink: :drinkers: :axe:
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

Troli Rapala написа:Измисли нещо по-оригинално,щот при моя лав с магарето има намек за твоите 60коня и фаталната КТБ и поне е смешно,а не скучно с некви "мъжки прашки"=всеки предпочита шаро-баро-Курникова! :wink: :drinkers: :axe:
То и аз се опитвам да те базикна, ама нещо не схващаш! Ще ти подскажа, Когато се показа с червените прашки, беше по време на борба с риба и изпитване на нови техники на вадене с фин такъм, тъй че обувай ги пак и....дерзай, може да те огрее някоя шейсятка и теб :drinkers: :rolleyes: :drinkers: :rolleyes:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от Troli Rapala »

горан написа:
Troli Rapala написа:Измисли нещо по-оригинално,щот при моя лав с магарето има намек за твоите 60коня и фаталната КТБ и поне е смешно,а не скучно с некви "мъжки прашки"=всеки предпочита шаро-баро-Курникова! :wink: :drinkers: :axe:
То и аз се опитвам да те базикна, ама нещо не схващаш! Ще ти подскажа, Когато се показа с червените прашки, беше по време на борба с риба и изпитване на нови техники на вадене с фин такъм, тъй че обувай ги пак и....дерзай, може да те огрее някоя шейсятка и теб :drinkers: :rolleyes: :drinkers: :rolleyes:
"Червените прашки" са тъмночервени слипове и няма нищо смешно,защото имаше ЕДНОЧАСОВА ЧЕСТНА БИТКА между Джентълмен -моно 0.286мм и Голяма риба-24кила,та определено ти треа много да дерзаеш дорде поне схванеш този вид риболов,но не те упреквам и знам,че десетките години са пред теб и имаш предостатъчно време! :wink: :mrgreen: А тези,които си позволяват да тролят в нашите сладководни гьолове с 60 коньови мотори или са тъпи,или са новобогаташи! :mrgreen: Не намирам по-голямо безмислие да караш с 3-4 км/ч на тролинг с двигател 60 коня!Но нали съм глупав,та за това го правя с 2.5 коня или даже с електрика двигател!А па ако ти покажа как се троли на гребла с каяк и кви риби мога да хвана,съвсем ще ти се скапе настроението! 8) Приятно тролене с 60 коня,немате стигане ....... по глупост!Това ми е 2525-тото мнение,дано някога ме стигнеш поне тук,че от към риби "мъ съмняя"!Щот те конете не ловят риба,а това което имаш под шапката! :idea: :drinkers: Сбогом! :mrgreen:

Послепис:На ви малко снимки на завистниците,да се посмеете и дерзаете!
Сом на тролинг от далечната 2005година с електрика двигател!
Изображение

Сом на гребла!
Изображение

И сом на розови прашки за затапване!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Когато съм на гьола,бая зрители има!Но какво да направя,като не нося шапка и ми връзва?Тая година хванах 10-ка и 18-ка за един час,та не се боря за кила и риби!Мога да хвана всичко и всеки,стига да искам,защото просто го мога! :idea: :wink: :finga:
dosseto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 9:50 pm
Местоположение: гр.Враца

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от dosseto »

motora e zakupen kolegi, Yamaha F40 GETL 2011 g 40/70 k.c. na 58 moto chasa ot Italia
dosseto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 9:50 pm
Местоположение: гр.Враца

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от dosseto »

ИзображениеИзображение
Аватар
горан
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет за избор на извънбордов двигател

Мнение от горан »

dosseto написа:motora e zakupen kolegi, Yamaha F40 GETL 2011 g 40/70 k.c. na 58 moto chasa ot Italia
Честито, колега със здраве да си го караш.
ПП, на ония с многото мнения, от които няма и в 1 % от тях нещо полезно, не смятам да му отговарям повече, че и аз ще почна да трупам безсмислени мнения, като неговите.......жалко, че не съм от упоменатите новобогаташи, ма може и пък да съм тъп, знам ли :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”