Първи стъпки в тролинга

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

Аре почна се с търговийката,та мене ме нема!Ако видя някой по Жребеца да троли с тия такъми бая сол ще му натрия заобикаляйки го на поне километър разстояние,че ще ме е гнус!Успех в покупките и продажбите ви пожелавам,а късмета в тролинга си го запазвам чрез мълчание! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

Сега чекам оферти от некой чичка,къф прътляк да съ взимам,че съм босо мангалче в тая областы!Бе чиче тоя колец от 100лъва ми мяза на оня от 60лъва предназначени за Средиземно море!Ти изобщо знаеш ли какво продаваш или треа некое цигане да те отвори?С тия 400грама акция на колеца треа да меткаме на пружина по Ебро,ма неаме кинти да стигнеме до там,иначе нема и да се връщаме у тая мизерия!Покажи ми кви цаци тролиш с тия такъми по Жребеца,да се посмеем от сърце! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

А на умниците с големите кошници им казвам,че годишно на Жребеца се вадят до 3-4сома от 30кила нагоре от 1000човека,та шанса да им удари на тъпоумния такъм е минимален и ще останат доста разочаровани!Та първо да си купят от по-скомните кошнички с до 50грама горна акция на пръта,което е напълно достатъчно за риби до 50кила! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

Ето и темичка за такъмите без търговски умисъл!От рибаря към рибаря!Че алчността и глупостта вървят ръка за ръка!
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=129&t=54193" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от kokomin »

http://www.voblershop.com/2032/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;Пръчка.Dragon.Boat.Master.Jig/ Много лека и здрава пръчка за тролинг.Стегнат строй ,който отчита и малките воблери.Препоръчвам да се пипне.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

kokomin написа:http://www.voblershop.com/2032/" rel="nofollowПръчка.Dragon.Boat.Master.Jig/ Много лека и здрава пръчка за тролинг.Стегнат строй ,който отчита и малките воблери.Препоръчвам да се пипне.
А защо на пръта пише,че е за океански джигинг с пилкери до 200грама? :roll: Те производителите не разбират и за това пишат глупости по пръчките си!Манджа с грозде и лют пипер!Често виждам заблудени и презапасени тролингисти да ловят риби по кило с тия баяти гьостерици и все се питам,дали са доволни?Явно-даааа,много са доволни и доволните стават все повече! :roll:
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от kokomin »

А на твоите въдици пише ли -въдици за тролинг за сом?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

kokomin написа:А на твоите въдици пише ли -въдици за тролинг за сом?
Вие сте се побъркали с тия сомове!Има ли логика първите стъпки на някой в тролинга да са с яка гега за трофейни сомове по 50-100кила дет удрят само на късметлии?Логиката е да тръгнеш от костурите през бялата риба и щуката,да придобиеш опит и тогава да търсиш голямата риба или голямата битка!А вие тръгвате отзад-напред!За да ловиш многократно големи риби трябва да ги опознаеш,а това става с натрупването на знания и опит за няколко години!Моите въдици са спинингови и са подходящи точно за рибите,които най-често кълват до 6кила-сомета,2-ки бели или щуки!Всичко останало над тези кила е по-рядко срещано и когато ми се наложи да се боря,просто съм по-внимателен и не бързам!Спининг-прът с горна акция до 50-60грама и дължина до 210см.е напълно достатъчен не само за прохождащ,но и за мен,та за това съм 10години с едни и същи пръчлета,които все още не са се счупили,а не е да нямам хубави риби!Ходя си винаги с малката кошничка за риба,па ако дойде големо ще се оправям някак си!Тази алчност всичко да ти е големо не я разбирам и ми е чужда! :roll:
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от kokomin »

Донякъде съм склонен да се съглася с теб.Аз също започнах със спинингови въдици и надуваема лодка с електрически мотор,но всеки в крайна сметка покрай костурите и щуките си мечтае да му удари някоя трофейна риба ,колкото и да са редки по нашите опоскани водоеми. И не виждам нищо лошо ,човек да е сигурен в такъмите си.Тази въдица ,която препоръчах на колегата не е чак толкова хард.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

http://www.yamaga-blanks.com/product/index.html

Тази марка въдици ги няма тук и за това е добре да се видят таблиците с различните видове въдици,за да може да се отговори на въпроса каква въдица ни трябва за тролинг във България!

Ето в тази тема колегата е бил с професионални гидове за риболов на сом и туна,та не е зле да се види с какви геги ловят професионалистите в Италия,че тука ич ги нема!

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 14&t=66512

Ловят риба тон,която е 50пъти по-силна и борбена от сома с тези такъми!
1. Yamaga Blanks Glazer 60X Spinning version със Shimano Twin Power 4000 ; PE 3
2. Yamaga Blanks Glazer 60H Casting Version със Shimano Scorpion 1501 ; PE 4

Горната акция на пръта е до 45грама на воблера-180см.-линия 10-25либри,а при огъване на пръчката под 45градуса се постига максимален драг от 8либри=4кила!Ето и една рибка извадена с тази пръчица!

Изображение

Изображение

Изображение

Моя Шекспир 210см.-с горна акция 45грама е подобен,но купен преди 10години за 100лева,та явно часовникът ми е верен според италианските спецове в днешно време! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

kokomin написа:Донякъде съм склонен да се съглася с теб.Аз също започнах със спинингови въдици и надуваема лодка с електрически мотор,но всеки в крайна сметка покрай костурите и щуките си мечтае да му удари някоя трофейна риба ,колкото и да са редки по нашите опоскани водоеми. И не виждам нищо лошо ,човек да е сигурен в такъмите си.Тази въдица ,която препоръчах на колегата не е чак толкова хард.
Не трябваше да ми давате линкове с цени,защото разговорът от рибарски става търговски,а точно това поражда недоверие у хората!Опитай се да говориш с данни и снимки на прътове без цени,защото марките са много и всеки сам трябва да си открие неговата!Нарочно пуснах въдици,които ги няма във България а и са скъпички,за да не е реклама!Просто таблиците им казват казват почти всичко,което би интересувало нормалния риболовец!Е има и маниаци,които ше почнат да ровят още по-надълбоко:японски ли са,в кой завод и град ги правят,кой ги е измислил конструктивно,ква марка е смолата и на колко градуса ги пекат!Тия подробности само пълнят тиквата с излишно инфо,та просто се доверяваш,че някой който разбира 100пъти повече от теб е произвел това,което ти е нужно и толкоз! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

kokomin написа:Донякъде съм склонен да се съглася с теб.Аз също започнах със спинингови въдици
Тогава щом ние сме започнали със спинингови пръти,защо той трябва да почне с баяти геги,които може и никога да не му притрябват при това безрибие?Ние ли сме започнали неправилно тролинга или "той" ще направи грешка с 50либрова въдица?"Той" държал ли е в ръце 50либрова макара,та да му се уплаши окото?С въдица и макара по 50либри се ловят най-големите и борбени риби в океаните,а "той" ще ги разхожда по тая локва Жребчево с гордо вдигнато носле-"Аз съм за голем"! :roll: Голема гяволия-нема що! :roll:
crazypike
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 10:31 pm

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от crazypike »

Troli Rapala написа:
kokomin написа:Донякъде съм склонен да се съглася с теб.Аз също започнах със спинингови въдици
Тогава щом ние сме започнали със спинингови пръти,защо той трябва да почне с баяти геги,които може и никога да не му притрябват при това безрибие?Ние ли сме започнали неправилно тролинга или "той" ще направи грешка с 50либрова въдица?"Той" държал ли е в ръце 50либрова макара,та да му се уплаши окото?С въдица и макара по 50либри се ловят най-големите и борбени риби в океаните,а "той" ще ги разхожда по тая локва Жребчево с гордо вдигнато носле-"Аз съм за голем"! :roll: Голема гяволия-нема що! :roll:
Тролка аз не мога да разбера защо се занимаваш с глупости.
ignore the ignorance
Обясняваш един път и толкоз.Не виждаш ли че някой пита нещо но предварително си е решил да прави глупости.На такива хора не можеш да помогнеш само си дигаш кръвното.Оставай ги
да влачат ако искат и със щеки.

И за да съм по темата,колега прочети първо тази тема 3 пъти и тогава питай нещо ако не ти е ясно.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 45&t=40832" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
kokomin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 10:08 pm

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от kokomin »

В този и другия форум има много изписано за такъмите и примамките при риболова от лодка.Нека колегата да си направи сам изводите какво му е нужно.Аз моите съм ги направил и то точно след закачане на едра риба с въдица 20-40 гр.акция=почти никакво морене.Не ми харесват и такъми от по 50 либри.Между другото Троли примера, който си дал с такъмите и туната е неточен,този такъм се отнасяше за риболова на сом.Все си мисля,че една прилична туна ще разглоби макаре 4000 на съставните му части пък било то и Туин Паур.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи стъпки в тролинга

Мнение от Troli Rapala »

kokomin написа:Между другото Троли примера, който си дал с такъмите и туната е неточен,този такъм се отнасяше за риболова на сом.
Да прав си,за сомове ги ползват тия Ямаги!На тази снимка се вижда най-добре!

Изображение

Рибата ми изглежда около 40кила!

Изображение

Като си говорим,някак си все едно съм на риба без да ходя!Тая година съм я отписал за риболов,та само тук ще се сгрявам с анализи на некоя чужда рибка! :roll: Извинете ме,ако ви досадя! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”