Акумулатор за ел.мотор!?

Модератор: bobopeli

kitaen
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 10:59 pm

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от kitaen »

Аз вече го избрах,колега :) .Не вярвам да е глупост,защото човека е инженер,не е просто някакъв търговец,който не му дреме как ще се грижиш за акумулатора след като го купиш,продава Банер от 10 години и много начетено ми обясни доста технически подробности и съм склонен да му вярвам.Тези 15V се мерят при включено зарядно :!: .Това е конкретно за 100ah-тягов,който взех.Така показва точно кога е зареден напълно и като тръгнеш с лодката да те изкара повече часове.
Въпроса ми беше конкретно дали зарядното-самоделка,което имам ще ми върши работа,понеже не се изключва автоматично?
И по-точно електролита може ли да вдигне 40-45 градуса преди да е достигнал тези 15V? :?:
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от MaXo »

Защо не прочетеш инфото от 3те линка?
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от ЖАБИ-2 »

MaXo написа:Защо не прочетеш инфото от 3те линка?
Допълнителна информация никога не е излишна. :supz: Тяговите акумулатори доколкото знам е препоръчително да се зареждат с импулсно зарядно, което освен това се изключва когато достигне определено напрежение (явно 14.4 V). А предимствата на геловите акумулатори и тези с вата пред обикновените електролитни са обяснени добре в първия от трите линка посочени от МаХо...
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от MaXo »

Този Банер предполагам е Energy Bull... интересно ми е тягов ли е или е полутягов... понеже гледам го дават 24кг ... а толкова са алтернативите на Монбат и Фианн полутяговите... тяговите са по близо 40кг.Иначе предполагам също му дават 75% разряд. Вчера звънях на акумулатори.бг и човека ми предложи Фианн за тягов ... и не спомена Банер ... нищо, че в сайта им го предлагат.Което ме кара да си мисля, че е полутягов.Иначе Банер си имат зарядни и за този акумулатор препоръчват KEEPOWER XL-PRO, POWERTOOL 7000 и най-добро е това PRO 35A, то е точно за приложение при дълбоко разредени акумулатори.

http://www.bannerbatterien.com/backend/ ... ers_BG.pdf" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.bannerbatterien.com/banner/p ... index4.php" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
kitaen
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 10:59 pm

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от kitaen »

Обадих се на човека...при 15V акумулатора е зареден на 90-100%....14,4V под тази граница.
Banner Energy Bull е наистина полутягов,но изцяло тягов на Банер-1000лв.
Ето контактите:http://www.planetbatt.com/contacts.php
Ако искаш му се обади за техническа информация,ще ти отговори на всички въпроси.
Прочетох линковете,много са полезни.
Предлагам ти да избереш на Монбат-гелов (понеже и аз мислех да взема такъв :D ) и след време да направим сравнение....кой колко е изкарал,явно след някоя друга година пак ще се купува. :fishing3:
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от MaXo »

Човек, ако е здрав в кръста и бицепсите :), най-изгодно ми се струва Монбат Мегалайт АГМ технология ... и то точно 140ач ... защото е само с около 70лв по-скъп от варианта със 100ач ... и срещу 70лв получаваш 40ач, което е страхотно ... ако има кой да го носи, понеже е 42кг. :) Но пък метнеш ли го в лодката ... има да се вооооозиш.
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от MaXo »

Дайте мнение за акумулатор Minn Kota 110... от лутане между Банер ... Монбат ... и Фиамм ... дали пък това не е правилния избор.Дават го с 2г гаранция от Декатлон, с което не могат да се похвалят другите мисля, освен Банер може би.Ама при проблем предполагам, че в Декатлон ще го сменят по-лесно без много увъртане за разлика от търговци на Банер, Фиамм и Монбат...може и да бъркам.Мин Кота мисля, че е американска фирма ... може би държат някакво качество и предполагам са направили добър мотор за електрички.В Декатлон нямат наличност, но може да се поръча за след 2 седмици...

http://www.decathlon.bg/akumulator-dl-1 ... ml#concept" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
kitaen
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 10:59 pm

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от kitaen »

Вземай го!....че сезона почна.... :fishing3: ...другия-40кг става ,ако ти си 120кг :D
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от MaXo »

Поръчах си акумулатора от Декатлон преди няколко дни ...до 10тина дни трябва да е тук.
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Re: Акумулатор за ел.мотор!?

Мнение от diD0 »

MaXo написа:Поръчах си акумулатора от Декатлон преди няколко дни ...до 10тина дни трябва да е тук.
Колега как е батерията от декатлон с каква електри4ка го караш и колко време ,с какво го зареждаш . гарацията само 1г. ли е вижда ми се малко.
и това ли е най добрия вариянт за акумулатор.

пп; питам за мин кота 30
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”