Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпроси..

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

А ти ще ми отговориш ли, къде прочете да съм писал, че меря плетеняк с микрометър? :wink:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

Видях пред-послеписа... Явно си ловиш с монофил...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Писах за монофилно влакно и споменах кой модел.Иначе микрометъра, колкото и да е слабо все пак стяга леко като менгеме влакното ... та, ако човек мери плетено влакно 8 нишково с кръгло сечение и въпреки лекото притискане то излиза по-дебело от това, което го дават ... то със сигурност просто е по-дебело... и не ти е нужно кой знае колко прецизно измерване за да стигнеш до тоя извод.Примерно го дават 0.23 ... микрометъра го мери 0.30 ... мисля, че няма да имам съмнения, че не отговаря и дори реално е над 0.30 :D


Троли все пак ще споделиш ли какви са влакната, които ползваш?Има ли ФК, което при 0.30 да има реален тест около 8кг?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

pike13 написа:
Много смях :lol:
От нас по-големи риби няма :!:
Така е,само дето още не знаеш,че си уклейка13! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

Vid написа:
Троли, недей да зарибяваш ентусиастите в то риболов с тъпотии....
Дооооообре,оставям умностите в този риболов да ни ги кажеш ти!Моля,заповядайте! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

Vid написа:
Troli Rapala написа:Да,Стандартът при воблерите на Рапала е следния:10либри монофилна линия-0.30мм се отпуска на 100фута-30метра и това е записаната дълбочина на газене посочена на кутийката!Стойностите разбира се са относителни,а не абсолютни величини!Това е така,защото все още много от процесите на производство са ръчни и реално няма два еднакви воблера!При ръчния тест на готовия воблер се следи за правилната му игра,а не за дълбочината на газене!
Това Троли като го прочетох, напраУ се вдъхнах...Моля, документално да посочиш отде го видя то тест??? И, не ни казвай, че милиони произведени воблери за цял свят, на всеки се прави ръчен тест. Това и да го вида, пак няма да го повярвам... Сега остава да ми кажеш, че във фабриката на Рапала работят 10 хил. китайци или 50 хил. и дялкат с чикийки воблерите и ги фЪргат в басейн за изпитване...
От Хасково доста неща изглеждат необясними и за това са книгите,за скъсяване на дистанцията и да повярват невежите!

Изображение

Изображение

В тази книга пише всичко,само трябва да знаеш английски и да отделиш 20-30$!Споко,ако си прекалено умен няма да ти потрябва!Купи си някога воблер Рапала и там ще прочетеш на кутийката,че воблера е тестван ръчно!Виж как се издаде,че нямаш воблери Рапала пък се правиш на тролингист! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

MaXo написа:

Троли все пак ще споделиш ли какви са влакната, които ползваш?Има ли ФК, което при 0.30 да има реален тест около 8кг?
Не правя компромиси и взимам най-доброто на което попадна!При монофила съм заложил на Момой,а при флуорото на Сийгуар!При плетеняците съм изостанал значително и съм със стари модели Уиплеш и П-про!Повода трябва да бъде съобразен с воблера!На Сливър може да се сложи 0.50мм повод,но за Шад-рап-07 си трябва 0,30мм за да не му развалиш играта!Е има и иронията,че понякага сомовете искат точно воблери с вяла или никаква игра!То-това му е интересното на риболова,че няма нищо сигурно! :roll:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

Troli Rapala написа:
Vid написа:
Troli Rapala написа: От Хасково доста неща изглеждат необясними и за това са книгите,за скъсяване на дистанцията и да повярват невежите!
В тази книга пише всичко,само трябва да знаеш английски и да отделиш 20-30$!Споко,ако си прекалено умен няма да ти потрябва!Купи си някога воблер Рапала и там ще прочетеш на кутийката,че воблера е тестван ръчно!Виж как се издаде,че нямаш воблери Рапала пък се правиш на тролингист! :roll:
Ужасно..., ти верно ли мислиш, че все умници са събрани единствено в София, а ние все в прованса и в частност Аскоу сме тъпи кауни? А, за английския и немския ми, не бери кахър...

Никога не съм се правил на тролингист, даже напротив, тепърва прохождам в този вид риболов. И, въобще не смятам, че е много по различен от всеки спинингов риболов, за все що касае пръчки, макари, влакна и пр... по нашите водоеми. Основната разлика тук е, че докато тролиш с лодката, можеш да си туриш и салатка и ракийка, чакайки нещо да удари.. Бахти и риболова, същия като шаранджийския...
И да не си мислиш, че не ползвам рапали.. Едно фото от миналата седмица..
Изображение[/quote]
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

MaXo написа:Иначе микрометъра, колкото и да е слабо все пак стяга леко като менгеме влакното ... та, ако човек мери плетено влакно 8 нишково с кръгло сечение и въпреки лекото притискане то излиза по-дебело от това, което го дават ... то със сигурност просто е по-дебело... и не ти е нужно кой знае колко прецизно измерване за да стигнеш до тоя извод.Примерно го дават 0.23 ... микрометъра го мери 0.30 ... мисля, че няма да имам съмнения, че не отговаря и дори реално е над 0.30 :D ?
MaXo, няма начин с микрометър да се измери точния диаметър на плетеняк. Много колеги го правят така- обикновен възел и мерят с метъра възела...
Аз го меря така- на шпулата пише- 200 м. Ф 0,20, и щом идеално ми събере опаковка от 200 м. плетеняк, то той явно си е 0,20.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Ти твърдо отказваш да четеш какво пиша ... точно обяснявам, че не се мери прецизно, но при определени стойности ти е ясно, че няма как да е близо до реалния размер. Това с възела е ясно ... и е задължително за 4 нишковите, които са далече от кръгло сечение.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

MaXo написа: точно обяснявам, че не се мери прецизно, но при определени стойности ти е ясно, че няма как да е близо до реалния размер.
Щом с микрометър не се мери прецизно, с кВо тогава да го измерим, с дюлгерски метър? Или пък да спрем да се задълбаваме в тъпотии, а просто да си ходим да си ловим риби?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Размотаваш цялото влакно и го потапяш във воден стълб и гледаш реалния обем ... според водоизместимост... след това имаш обем ... имаш дължина ... при лансирано абсолютно кръгло сечение ... смяташ диаметър. :lol:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от nkolev66 »

Troli Rapala написа:
nkolev66 написа: И защо монофил + ФК??? .........................
а не разните фантасмагории за невидимостта.
НЕ са фантасмагории!Защо троля с 0.30мм и пускам 2метра повод от ФК?Ако можеш,отговори си сам,ако не ще споделя по-конкретно!Защото капризната риба вижда 10пъти по-добре от активната!При капризната риба си личи кой-колко разбира или усеща нещата в риболова! :roll:
Саше, в спора се ражда истината, ако има кой да я види.
Много си прав за ФК-то и дебелината му, но бъркаш причината за необходимастта от тънък повод и това не е видимостта. Сам казваш, че играта на воблерите може да се влоши от дебел повод и дори понякога това да бъде полезно, но при капризна риба обикновено вреди. Представи си (също и всички колеги, които ги интересува) колко вода "влачи" дебелия повод и как се усещат вибрациите му под водата, а вибрира здраво???
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

MaXo написа:Размотаваш цялото влакно и го потапяш във воден стълб и гледаш реалния обем ... според водоизместимост... след това имаш обем ... имаш дължина ...
Колега, рибите не са толкоз прецизни като нас хората...
Ако, примерно почна да правя това, кое казваш, кога ще ми остане време за риболов? Инак, във форума има толкоз много писано за брейдове, монофили, флуоро и пр., че повече не ти е нужно...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

nkolev66 написа: колко вода "влачи" дебелия повод и как се усещат вибрациите му под водата, а вибрира здраво???
Колев,не съм съгласен с "вибрациите",които прави ФК-то!Даже сефте чувам за подобно нещо!Моля те разясни,кое наричаш вибрация и каква ще е разликата с другите влакна със същия диаметър?За какъв диаметър говориш? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”