Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпроси..

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от ЖАБИ-2 »

МаХо, аз не казвам вземи си тази марка или другата - казвам че ние позваме тягов Монбат с гел и сме много доволни ... казвам също че и полутяговите Бош не държат на дълбок разряд... общо взето който и да е полутягов не се представя така добре както тяговите - те затова са с различна конструкция.. бих казал - вземай какъвато и да е марка, но да е тягов щом ще го ползваш за тролинг...
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от capetano »

Troli Rapala написа:За да му е смешно или тъжно на capetano с малката буквичка! :roll:
Тъжно ми е! Ридая всяка вечер а и през деня, когато вляза тук.. Горко ридая!
А като се сетя и за малките буквички - започвам с пълна сила да искам да си прехапя артерия с предни зъби!
:smt089 :smt100
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

Защо скъпите макари са спинингови=преден аванс-драг?Кои-Какви са предимствата спрямо Мултитата?Джокер-плетеняците елиминираха основния недостатък на спининговата макара=пресукването на линията!От там-нататък е безмислено използването на Мултита,дори и за сериозни риби!Точка!Т :roll: и
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

capetano написа: Тъжно ми е! Ридая всяка вечер а и през деня, когато вляза тук.. Горко ридая!

:smt089

Този емотикон ти приляга,даже е в синьо като за истински capetano-си!Т :roll: и
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Троли предполагам ти си българския гуру по въпросите за Рапала.Искам да те питам има ли стандарт при който се тестват воблерите и им се дава дълбочината на газене?Предполагам има, въпроса е дали си запознат и дали ти се споделя.С какво влакно ... на каква дистанция?Някой ми спомена веднъж, че се тестват на 30м... но не знаеше с какво влакно.Четох твои постове, че вече тролиш с монофилни влакна ... можеш ли да препоръчаш някакво?Какъв диаметър влакна ползваш?Купих си някакво на фокус с намалена разтегливост до около 20-24% ... и го дават 0.30мм да има тест 12.30кг.
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от oldman »

Тънко е. Слагай 0.40.
Сомът обича смелите!
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Няма по-дебело от тоя модел влакно.Купих едно 0.20 и го мерих с микрометър ... хареса ми, че е точно по отношение диаметър и след възел издържа на около 70% от обявения тест.При 0.30, ако издържи също 70% ... това си е близо 8.5-9кг ... макарата ми има драг тест 7кг.Или ти препоръчваш по-дебело за да си спасявам воблерите при закачане?
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от oldman »

И за да имаш по-голям шанс при едра риба. Но и заради воблерите - 20-30 лева не са малко, ама по-гадно е когато загубиш уловист воблер. Но, ако това, дето си го избрал, издържа над 10 кг, също ще върши работа.
Сомът обича смелите!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

MaXo написа:Троли по въпросите за Рапала.Искам да те питам има ли стандарт при който се тестват воблерите и им се дава дълбочината на газене?
Да,Стандартът при воблерите на Рапала е следния:10либри монофилна линия-0.30мм се отпуска на 100фута-30метра и това е записаната дълбочина на газене посочена на кутийката!Стойностите разбира се са относителни,а не абсолютни величини!Това е така,защото все още много от процесите на производство са ръчни и реално няма два еднакви воблера!При ръчния тест на готовия воблер се следи за правилната му игра,а не за дълбочината на газене!Логиката на семейство Рапала е,че в риболова нещата са относителни и за това не могат да се вкарат в научна рамка или парадигми!Не го забравяйте и няма да летите в облаците на заблуждението! :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

Сега остава да познаеш с каква линия троли,Троли?И защо?В крайна сметка подигравките и недоверието по мой адрес са отправени и директно към Рапала,защото изцяло играя по техните правила ! :roll:
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Значи няма да сбъркам с избора ми на 0.30. Ще направя едно предположение за линията ти ... 0.30 монофил + повод флуорокарбон примерно 60см, поне аз мисля това да пробвам.Решил съм да си направя една линия с плетено влакно и една с монофилно. А иначе на 30м ли влачиш?
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от nkolev66 »

MaXo написа:Значи няма да сбъркам с избора ми на 0.30. Ще направя едно предположение за линията ти ... 0.30 монофил + повод флуорокарбон примерно 60см, поне аз мисля това да пробвам.Решил съм да си направя една линия с плетено влакно и една с монофилно. А иначе на 30м ли влачиш?
И защо монофил + ФК???
За плетеното + ФК съм съгласен защото едно тръкване по камък или миди режат плетеняка, това най-вече е причината за използването на шок лидер, а не разните фантасмагории за невидимостта.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

nkolev66 написа: И защо монофил + ФК??? .........................
а не разните фантасмагории за невидимостта.
НЕ са фантасмагории!Защо троля с 0.30мм и пускам 2метра повод от ФК?Ако можеш,отговори си сам,ако не ще споделя по-конкретно!Защото капризната риба вижда 10пъти по-добре от активната!При капризната риба си личи кой-колко разбира или усеща нещата в риболова! :roll:
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от pike13 »

Troli Rapala написа:
nkolev66 написа: И защо монофил + ФК??? .........................
а не разните фантасмагории за невидимостта.
НЕ са фантасмагории!Защото капризната риба вижда 10пъти по-добре от активната!При капризната риба си личи кой-колко разбира или усеща нещата в риболова! :roll:
Много смях :lol:
От нас по-големи риби няма :!:
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Vid »

Troli Rapala написа:Да,Стандартът при воблерите на Рапала е следния:10либри монофилна линия-0.30мм се отпуска на 100фута-30метра и това е записаната дълбочина на газене посочена на кутийката!Стойностите разбира се са относителни,а не абсолютни величини!Това е така,защото все още много от процесите на производство са ръчни и реално няма два еднакви воблера!При ръчния тест на готовия воблер се следи за правилната му игра,а не за дълбочината на газене!Логиката на семейство Рапала е,че в риболова нещата са относителни и за това не могат да се вкарат в научна рамка или парадигми!Не го забравяйте и няма да летите в облаците на заблуждението! :roll:
Това Троли като го прочетох, напраУ се вдъхнах...Моля, документално да посочиш отде го видя то тест??? И, не ни казвай, че милиони произведени воблери за цял свят, на всеки се прави ръчен тест. Това и да го вида, пак няма да го повярвам... Сега остава да ми кажеш, че във фабриката на Рапала работят 10 хил. китайци или 50 хил. и дялкат с чикийки воблерите и ги фЪргат в басейн за изпитване...
MaXo написа:Купих едно 0.20 и го мерих с микрометър ... хареса ми,
Махо, може ли да обясниш по точно как мериш плетеняк с микрометър? Това би било интересно за колегите ползващи плетеняци...

Троли, недей да зарибяваш ентусиастите в то риболов с тъпотии....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”