Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпроси..

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Ето една интересна лодка подходяща за тролинг с електричка ... само не намерих каква и е цената.Ако е на парите на Маринер 4 примерно ... бих си взел и една такава лодка. :D

Valko
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Фев 23, 2009 9:06 pm

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Valko »

Интересна лодка с по -малко съпротивление но се чудя как ли ще се справя със жребчевския зайчарник
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

MaXo написа:Ето една интересна лодка подходяща за тролинг с електричка ... само не намерих каква и е цената.Ако е на парите на Маринер 4 примерно ... бих си взел и една такава лодка. :D

Да,това е лодката която е по моята схема=лекота и плъзгане над вълните!Този вариант е по-добър от руската лодка Айгул-21 заради материала!Руските са от гумиран плат и винаги трябва да донадуваш в движение,а тази е от съвременни материали и е по-надежна от към пукане.
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Мултипликаторите имат ли някакви недостатъци за употребата им при тролинг в сравнение с основно използваните макари с преден аванс?Здрава и надеждна макара от кой тип може да си намери човек на по-ниска цена?Има ли смисъл от байтрънар ... до толкова, че човек може да си стегне здраво аванса като за конеца, който ползва предварително, вместо в движение да го прави борейки се с рибата.Чудя се за мулти FilStar Dyna Force ... никога не съм ползвал мултипликатор обаче и би ми било трудно да я оценя в магазина, когато ми попадне в ръцете.... цената и е адски приятна и се чудя за тези пари около 40 лв има ли по-добър вариант, ако говорим за здравина и надеждност при макарите с преден аванс?Нещо на тоя етап не ми се дават големи суми за макара ... и искам просто нещо здраво ... или поне приемливо здраво. :)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

От спининг-макара по-добро няма за целта!Всичко друго е обсъдено и се използува,но не е толкова практично=удобно! :roll:
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

А за приложението на байтрънар макарите какво ти е мнението?Мен ми се струва добра екстра да имаш 2 настройки на аванс... един за при удара ... и един за след като си хванал пръчката в ръцете си.
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Имам мултицет с който мога да меря консумация до 10А ... чудя се дали да не ида да замеря консумацията при тролинг скорост ... или поне до 10А каква ще е скоростта ...или е излишно и с 10А консумация ще се движи под 3км/ч
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

А бе я отивай да тролиш,че опита най-добре отговаря на всеки въпрос!
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Другата седмица ще пробвам лодката, но и сонар нямам още ... чудя се и за акумулатор и за сонар. :) Колебая се между Бош L4, който е полутягов и Монбат тягов. Ще сбъркам ли много с Лоуранс Марк-4 chirp s GPS?Главно това, че е с 4.3 инча дисплей... и се чудя има ли смисъл от това да е с 4 лъчева сонда... или само 83/200 са ми достатъчни ...60 и 120 градуса лъчи... иначе 4 лъчевата е 30,55,60,120 градуса.То 30 градуса е много тесен лъч ... на 1м дълбочина около 54см се увеличава широчината на лъча. Демек на 3 метра дълбочина лъча, ще е широк по-малко от самата лодка... може пък да е добре... като видя риба попаднала в този лъч до около 3-4 метра ще знам, че е точно под лодката.Човек като има 4 лъчева сонда... може ли да си избира в каква комбинация да ги гледа... примерно този на 30 градуса и този на 120 градуса?И така да са ми в черно рибите от 30 градусовия и с контур тези от 120 градусовия...
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от ЖАБИ-2 »

За акумулаторите не се чуди... отначало и ние се чудехме - взехме си 'полутягов' Бош и след първото разреждане до 9-10 Волта просто умря - сега става само за котва. Монбат имат наистина хубави тягови акумулатори - сега сме с такъв гелов, че предния го обърнахме и се разля киселината - като цяло обаче са доста добри и държат на дълбок разряд, което всъщност се случва като се позват за тролинг :)
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от capetano »

Troli Rapala написа:От спининг-макара по-добро няма за целта!Всичко друго е обсъдено и се използува,но не е толкова практично=удобно! :roll:
:lol: :lol: :lol:
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

ЖАБИ-2 написа:За акумулаторите не се чуди... отначало и ние се чудехме - взехме си 'полутягов' Бош и след първото разреждане до 9-10 Волта просто умря - сега става само за котва. Монбат имат наистина хубави тягови акумулатори - сега сме с такъв гелов, че предния го обърнахме и се разля киселината - като цяло обаче са доста добри и държат на дълбок разряд, което всъщност се случва като се позват за тролинг :)
L4 на Бош ли ползвахте?Значи на кой да вярвам за Монбат ... 50 на 50 са мненията за тях... едни ти казват, че са добри,други ти казват вземи каквото решиш... но само да не е Монбат. :)
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от MaXo »

Някой може ли да ми обясни защо за тролинг не се ползват байтрънар макари?С какво са по-неподходящи от тези само с преден аванс?
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

capetano написа:
Troli Rapala написа:От спининг-макара по-добро няма за целта!Всичко друго е обсъдено и се използува,но не е толкова практично=удобно! :roll:
:lol: :lol: :lol:
https://youtu.be/fAR1SKicJFo
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

MaXo написа:Някой може ли да ми обясни защо за тролинг не се ползват байтрънар макари?С какво са по-неподходящи от тези само с преден аванс?
Защото Троли,троли с Accurate-SR20,Fin-Nor Ahab-12,Abu-Garcia Suveran 4000!Защото съществуват още Stella,Saltiga,Zeebaas,Van-Staal,Penn-Torque!Защо ли?-За да му е смешно или тъжно на capetano с малката буквичка! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”