Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпроси..

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

spookymiro написа:
Това съм прочел, това знам. Ще цитирам и текста, защото се опитвам да говоря с факти:
Прочел си едно анонимно мнение на английски и вече знаеш!Ето ти линк към истината и митовете-не анонимно!
http://www.seaguar.com/applications/myths.html

И най-често задаваните въпроси!
http://www.seaguar.com/applications/faqs.html
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от spookymiro »

Благодаря за линковете.
Там в общи линии пише същото. Ще извадя цитат свързан с невидимостта на флуорокарбона:

MYTH: Fluorocarbon is completely invisible and matches the refractive index (the way light bends) of water.
FACT: No. It is as close as any form of line or leader can get to the refractive index of water, thus making it virtually invisible, but not completely. Some brands do state that, but it is not true.


Чел съм мнения, че щом флуорокарбона е невидим няма проблем да се слага по-дебел с цел заздравяване на линията. Пуснах снимките, да има инфо базиращо се на факти а не на твърдения.

Не отричам флуорокарбона, всичките ми поводи са такива.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от oldman »

С правилните такъми ...............

Изображение
Сомът обича смелите!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от Troli Rapala »

spookymiro написа:
Пуснах снимките, да има инфо базиращо се на факти а не на твърдения.
Така го виждаме ние,но не и рибите!Те виждат сферично,имам такъв режим на фотоапарата!Виждат отдолу-нагоре,а и светлината се пречупва под водата!Тия неща ги забравяш,но погледни под вода линията с твоите очи,а не на камерата и ще се сетиш защо "протестирам"! :roll: Искам да сме максимално точни и изчерпателни,не нещо друго!
Хубава риба Старче,липсват ми точно такива риби и снимки!
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от spookymiro »

Спирам да пиша тук по темата, защото си се превърна в диалог между нас двамата и никой друг не взема отношение. Сеир не ми се прави. Пускам ти отговор на последния пост на лично.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от аксел »

аз се интересувам,какъв е най-здравия възел флуро-карабина,иначе факт,че ударите с повод от флуоро са повече,отколкото само с плетеняк.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от nkolev66 »

аксел написа:аз се интересувам,какъв е най-здравия възел флуро-карабина,иначе факт,че ударите с повод от флуоро са повече,отколкото само с плетеняк.
И аз така мисля за повод от флоро или дори монофил, още повече, че няма да ми се среже влакното от минимален досег с някой клон (примерно).
За мен най здравия възел е паломар, защото има удвоено влакно върху вирбела, а на самия възел не се "впиват" намотките, не се "дозатяга" при натоварване и общо запазва здравина колкото когато е направен (не разбирам защо трябва да е само карабинка, просто вирбела със сигурност не пречи, дори и да не помага с нищо?).
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от toci23 »

nkolev66 написа:.
За мен най здравия възел е паломар
Не съмнено е един от най здравите възли :) На пример с този-който е за бейд към флорокарбон,не е нужен вирбел,според мен възела е уникален-ползвам само него -двойно подсигурен и невероятно здрав.От всичките проби и тестове които му направих преди да го сложа :D слабите места по линията са вече само в тройките на воблера и в самия воблер :D :drinkers: ИзображениеИзображение
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за тролинг и джиг плюс разни други въпро

Мнение от аксел »

Хубав възел,Тоци,несъмнено е много здрав/разновидност на Олбрайт/,но PR и FG са по-здрави от него,при тях няма пречупване на флуорокарбона,не се реже от брейда.Мисълта ми беше за възела при карабината,там е слабото място,нито кримпването,нито Паломара запазват нужната здравина,освен това,ако се скъса линията при карабината,едва ли по време на риболова,ще вземем да слагаме подковки и да кримпваме линията.
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”