След земетресение бялата и костура май не са активни

Модератор: bobopeli

orco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 7:30 pm

След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от orco »

Колеги не знам това дали е вярно,но по опитните рибари в нашия район от 3-4 дена говорят,че рибата не е активна поради това,че от 4-5 дена има земетресение в нашата държава , както и в северна Гърция /наше южно/.Може ли мнение по въпроса от колеги с опит?
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от nkolev66 »

Може би има нещо вярно в такава теза, колега. Поне с това си обясняваме защо не ни кълве и звучи логично :D . Въпреки майтапа в деня на силния трус около Самотраки миналата година бяхме на яз. Цонево и до обяд (тогава някъде беше земетресението) имахме само една бяла рибка на тролинг и едно единствено костурче на джиг примамка докато си бъбрехме с колеги от друга лодка малко след труса.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Hills »

Нарича се инстинкт за самосъхранение !
При човека липсва -щом лови риба по време на чупеща се язовирна стена ! :lol:
Могат ли дивите животни да предвиждат з ... ="nofollow
Статично електричество ще предсказва за ... ="nofollow
Днес+ :: Мравки предсказват земетресени ... ="nofollow
[url]LudiMladi.bg – Ако можеха да говор ... ="nofollow[/url]
Според последната статия животните кучета,котки,риби,мишки,змии не се закачат а гледат да
избягат от мястото . Само на рибарите не им пука от 7-8 по рихтер ! Вероятно са им гръмнали бушоните отдавна ! :lol:
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Петър Недев »

Не знам дали са активни,но миналата година след 2-дневно капо,единствената риба (сом)удари 30мин след земетресението.Хвана го моя приятел Антон Тонев.
Когато няма риба.......не кълве!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от boki speca »

За мен е абсолютно сто процента доказано от личен опит че след земетресение рибата спира да се храни,респективно , да кълве.
Бил съм общо три пъти на водоем по време на земетресение. Веднъж на язовир и два пъти на река.
При нормален риболов , на реката , около 10 минути преди труса тотално спря да кълве. Първоначално го отдадохме на ред фактори както обикновено и като разлюля реката буквално завря от скачаща риба. Беше тотално паникьосана и скачаше навсякъде както когато я преследва бяла риба или распер , на дълги и последователни скокове включително и много едра риба диви шарани на Тунджа. Ден и половина стояхме след труса капото ни спасиха някой друг уклей. Нищо не преигра повече , а и не клъвна на абсолютно нищо. Все едно нямаше грам риба в реката.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Д.Граховски »

Аз също наблюдавах таковс явление на Струма. Както си ловяхме и изведнъж рибата за около 1-2 минути пощуря. Всичко излезе на повърхността и после се прибраха и край, нямаше и помен от риба. След около 5-10 минути майка ми ми се обади и ме попита дали съм усетил земетресението, попитах я кога, а тя каза ами преди малко, към 12 часа. Тогава се усетих защо рибата е реагирала така, но после беше мъртвило.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Troli Rapala »

Това по никакъв начин не е свързано с тролинга и е за раздел-Разни! :roll:
orco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 7:30 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от orco »

Troli Rapala написа:Това по никакъв начин не е свързано с тролинга и е за раздел-Разни! :roll:
Тролинга какво е колега???
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Troli Rapala »

orco написа:
Troli Rapala написа:Това по никакъв начин не е свързано с тролинга и е за раздел-Разни! :roll:
Тролинга какво е колега???
Може би това! :roll:
Д.Граховски написа:Аз също наблюдавах таковс явление на Струма. Както си ловяхме и изведнъж рибата за около 1-2 минути пощуря. Всичко излезе на повърхността и после се прибраха и край, нямаше и помен от риба. След около 5-10 минути майка ми ми се обади и ме попита дали съм усетил земетресението, попитах я кога, а тя каза ами преди малко, към 12 часа. Тогава се усетих защо рибата е реагирала така, но после беше мъртвило.
Или това!
boki speca написа:За мен е абсолютно сто процента доказано от личен опит че след земетресение рибата спира да се храни,респективно , да кълве.
Бил съм общо три пъти на водоем по време на земетресение. Веднъж на язовир и два пъти на река.
При нормален риболов , на реката , около 10 минути преди труса тотално спря да кълве. Първоначално го отдадохме на ред фактори както обикновено и като разлюля реката буквално завря от скачаща риба. Беше тотално паникьосана и скачаше навсякъде както когато я преследва бяла риба или распер , на дълги и последователни скокове включително и много едра риба диви шарани на Тунджа. Ден и половина стояхме след труса капото ни спасиха някой друг уклей. Нищо не преигра повече , а и не клъвна на абсолютно нищо. Все едно нямаше грам риба в реката.
orco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 7:30 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от orco »

Д.Граховски написа:Аз също наблюдавах таковс явление на Струма. Както си ловяхме и изведнъж рибата за около 1-2 минути пощуря. Всичко излезе на повърхността и после се прибраха и край, нямаше и помен от риба. След около 5-10 минути майка ми ми се обади и ме попита дали съм усетил земетресението, попитах я кога, а тя каза ами преди малко, към 12 часа. Тогава се усетих защо рибата е реагирала така, но после беше мъртвило.
Днеска съм влачил преди обед 5 часа и след 16.00 часа още 4-5 часа и нито един удар,сменил съм над 50 воблера има риба,но няма удар.Няма друга причина освен земетресенията.Живот и здраве утре рано сутрин ще ходя да влача и в яз.Кърджали да видя там как е.Днеска съм звънял на приятели и там е било същото.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Troli Rapala »

orco написа:
Д.Граховски написа:Аз също наблюдавах таковс явление на Струма. Както си ловяхме и изведнъж рибата за около 1-2 минути пощуря. Всичко излезе на повърхността и после се прибраха и край, нямаше и помен от риба. След около 5-10 минути майка ми ми се обади и ме попита дали съм усетил земетресението, попитах я кога, а тя каза ами преди малко, към 12 часа. Тогава се усетих защо рибата е реагирала така, но после беше мъртвило.
Днеска съм влачил преди обед 5 часа и след 16.00 часа още 4-5 часа и нито един удар,сменил съм над 50 воблера има риба,но няма удар.Няма друга причина освен земетресенията.Живот и здраве утре рано сутрин ще ходя да влача и в яз.Кърджали да видя там как е.Днеска съм звънял на приятели и там е било същото.
Ти си влачил,но оня от Струма-гаранте е ловил от брега! :roll: Дай подробности къде и с какви воблери си влачил и ще стане ясно,защо не си имал удър! :roll:
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Hills »

Извода е че при заметресение не се ходи за риба !
А при ядрен взрив направо се скъсва да кълве ...
Пръчката се държи напред за да не ни капе по краката !
[youtube]https://youtu.be/mpeGA7zHpM8[/youtube]
orco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 7:30 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от orco »

Troli Rapala написа:
orco написа:
Д.Граховски написа:Аз също наблюдавах таковс явление на Струма. Както си ловяхме и изведнъж рибата за около 1-2 минути пощуря. Всичко излезе на повърхността и после се прибраха и край, нямаше и помен от риба. След около 5-10 минути майка ми ми се обади и ме попита дали съм усетил земетресението, попитах я кога, а тя каза ами преди малко, към 12 часа. Тогава се усетих защо рибата е реагирала така, но после беше мъртвило.
Днеска съм влачил преди обед 5 часа и след 16.00 часа още 4-5 часа и нито един удар,сменил съм над 50 воблера има риба,но няма удар.Няма друга причина освен земетресенията.Живот и здраве утре рано сутрин ще ходя да влача и в яз.Кърджали да видя там как е.Днеска съм звънял на приятели и там е било същото.
Ти си влачил,но оня от Струма-гаранте е ловил от брега! :roll: Дай подробности къде и с какви воблери си влачил и ще стане ясно,защо не си имал удър! :roll:
Вчера Сутринта в 06.00 ч влезнах да влача в яз.Ивайловград с две пръчки влача с акции 40-80 едната ,а другата 50-100.С плетено влакно супер про .Воблерите са ми повечето рапали,понтон ,мегабасс за 2500лв сега ще ги снимам на различни дълбочини газят .На 45м пускам едната ,а другата 55м влача.Със скорост 4км/ч.
Прикачени файлове
074.jpg
074.jpg (2.01 MiB) Преглеждано 2260 пъти
075.jpg
075.jpg (2.09 MiB) Преглеждано 2260 пъти
073.jpg
073.jpg (2.16 MiB) Преглеждано 2260 пъти
072.jpg
072.jpg (2.06 MiB) Преглеждано 2260 пъти
071.jpg
071.jpg (2.14 MiB) Преглеждано 2260 пъти
070.jpg
070.jpg (2.21 MiB) Преглеждано 2260 пъти
069.jpg
069.jpg (435.16 KiB) Преглеждано 2260 пъти
orco
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 7:30 pm

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от orco »

Hills написа:Извода е че при заметресение не се ходи за риба !
А при ядрен взрив направо се скъсва да кълве ...
Пръчката се държи напред за да не ни капе по краката !
[youtube]https://youtu.be/mpeGA7zHpM8[/youtube]
Преди малко се прибрах от яз.Кърджали пак без един удар :fishing4: :oops:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: След земетресение бялата и костура май не са активни

Мнение от Troli Rapala »

Влез рано сутринта и сложи костурчето 7см. на Шад-рап,то гази на 3 метра и точно това е дълбочината на хранене!През деня,някои риби слизат до 4-5метра или се вдигат по горе от 3м.!Заложи на воблери до 7см.,тия Хорнети също са перфектни за сега! :roll: Колко ти е баята линията и имаш ли повод от флуоро?

Изображение

Това костурче е кът,та кажи от къде го взе?
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”