Възли и минаването им през водачите...

Модератор: bobopeli

Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от nkolev66 »

Това с икономиите не мисля, че е логично, но не намирам никаква друга причина да се прави подобно упражнение :shock: дори и описаното за амортизиране и разтегливост също не ми звучи достатъчно логично. Иначе за броя възли си прав колега - няма значение дали са един или пет, но най-добре минава през водачите РR с машинка - потретвам се но запазва и здравината гарантирано.
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от ivelin_1976 »

nkolev66 написа:... но запазва и здравината гарантирано.
Ако не търси целенасочено сом, колко ли пъти ще мине възела през водачите докато дойде ред за смяна на плетеното влакно? Затова ще се уточня, че ако не се търси сом няма нужда и от възел :lol: . Няма значение какъв ще е възела, важното е да може да минава през водачите и да е надежден.
Ето този е може би най-тънкия и лесноизнизващ се възел
https://www.youtube.com/watch?v=4R3_znS ... r_embedded" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от MaXo »

nkolev66 написа: дори и описаното за амортизиране и разтегливост също не ми звучи достатъчно логично.
За разтегливост става въпрос ... и защо не ти звучи достатъчно логично да включиш в борбата участието на монофила, поне в началото?
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от ivelin_1976 »

MaXo написа: За разтегливост става въпрос ... и защо не ти звучи достатъчно логично да включиш в борбата участието на монофила, поне в началото?
Колега, с колко либри плетено мислиш да тролиш и съответно колко дебел монофил евентуално би навил? Може да добавиш и размер на макарата като уточнение.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от MaXo »

0.23, което го дават за 15кг... Пауър Про ... или на Момой пак 0.23,което е 18кг, ако не се лъжа.Монофилното мисля, да е 0.40... с реален тест над този на плетеното... връзвам и тествам. :) Не съм казал, че ще реализирам този монтаж... просто питам, как ви се струва ... да изтъкнете някакви недостатъци освен с преминаващия възел.Макара взех сега една размер 4000 и събира 0.40 90 метра... надявам се да събера плетено 0.23 50м ... и още поне 60-70м монофил 0.40... или ако намеря много здрав 0.35.Иначе ще взимам още поне една макара с размер 5000 или 6000.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от nkolev66 »

MaXo написа:
nkolev66 написа: дори и описаното за амортизиране и разтегливост също не ми звучи достатъчно логично.
За разтегливост става въпрос ... и защо не ти звучи достатъчно логично да включиш в борбата участието на монофила, поне в началото?
Повече няма да пиша по въпроса - прав си не е нелогично - просто не е необходимо, особено за диаметрите за, които говориш.
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от ivelin_1976 »

Не знам колко милиметра монофил отговаря на тест 15кг-18кг. но ето ти примерни параметри на среден клас влакно:
Gardner Sure Cast
12lb (5.4kg) 0.30mm
15b (6.7kg) 0.35mm
20lb (9.1kg) 0.40mm
25lb (11.3kg) 0.45mm
Това са реалните параметри- мерено е с мъртва тежест 15lb-то!!! :)
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от MaXo »

Плетените отслабват доста след възел и особено след няколко излета.Според мен плетено с тест на 10кг с;ед възел е по-слабо от монофил със същия тест след възел.Имам една стара макара с влакно 0.30 на нея ... мноооого старо, сигурно е на поне 6-7г влакното, преди няколко дни реших да пробвам драга на макарата с 5кг туба.Към влакното вързах една тройка с възел паломер.Успях да вдигна тубата и даже я разклатих така леко нагоре надолу за да видя дали държи и някаква идея над 5кг...влакното издържа.Иначе Фокус примерно имат 0.40 на тест 16кг ... 0.45 им е на 18.65кг.А предполагам има и по-добри от Фокус....
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Възли и минаването им през водачите...

Мнение от ivelin_1976 »

Последен коментар и от мен, не се занимавай с глупости! Навивай си 150м.-200м. плетеняк и си свиркай. Преди да си купиш почети малко и за влакната http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=119&t=39956" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
За тези параметри на Фокус и някои други фирми са абсолютни фантасмагории, като например Лазер торнадо 0,20мм. - 6,8кг. Има много изписано и за монофилите.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”