Монтаж на параван.

Модератор: bobopeli

Leviatan
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 4:01 am

Монтаж на параван.

Мнение от Leviatan »

Здр. банда.. Ще се радвам да ми дадете съвет как да монтирам щипките върху паравана. Зада не се движат по нея но и да може да се корегира лесно разтоянието между линиите...
slap_del4.gif
slap_del4.gif (3.2 KiB) Преглеждано 6110 пъти
Аватар
spookymiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 363
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 2:22 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж на параван.

Мнение от spookymiro »

Щипките се монтират свободно движещи се и мястото им се определя от това, колко влакно е отпуснато от макарата след като на щипката е закачена линията с примамката.

Да речем, че имаме 2 въдици и искаме да ги пуснем на един параван/крило. Въжето, на което е закачено крилото е дълго примерно 15 метра. Решили сме примамката на въдицата дето е по-близо до крилото да е на 30 метра зад него. Пускаме примамката зад лодката на 30 метра и закачаме влакното за щипката, която е най-близко до крилото. След това отпускаме още докато щипката се придвижи по въжето на крилото докато стигне до мястото, което желаем. Примерно отпускаме още 10-12 метра и затваряме бигела.

С втората въдица се процедира по същия начин. Пускаме примамката на колкото метра сме решили, закачаме за следващата щипка и отпускаме още 5-7 метра да се придвижи по въжето.

Така между двете линии с примамки ще има няколко метра.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Leviatan
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 4:01 am

Re: Монтаж на параван.

Мнение от Leviatan »

Ясно. Изглежда елементарно... До няколко дни ще е на вода и да видим:)

Благодаря spookymiro.
teodortrifonov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Ное 17, 2016 8:41 pm

Re: Монтаж на параван.

Мнение от teodortrifonov »

Здравейте! Тъй като банята ми е много малка, опцията за душ кабина отпадна. Някой знае ли къде може да правят паравани по поръчка?
miroslavtonov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 13, 2017 6:02 pm

Re: Монтаж на параван.

Мнение от miroslavtonov »

Доколкото си спомням в http://www.gaudi-ds.com/paravani-za-banya предлагаха паравани по поръчка. Моят е от там, но не е по поръчка, а просто си избрах един от сайта и ми го доставиха.
teodortrifonov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Ное 17, 2016 8:41 pm

Re: Монтаж на параван.

Мнение от teodortrifonov »

Говорих с хората и уговорихме всичко. Тези дни трябва да отида и до магазина им. Благодаря ти :)
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”