Здравейте искам да се науча да ловя на влачене или по точно на тролинг,посъветвайте ме как???

Модератор: Митев

lubo1280
новобранец
новобранец

Здравейте искам да се науча да ловя на влачене или по точно на тролинг,посъветвайте ме как???

Мнениеот lubo1280 » пон апр 25, 2016 1:08 am

Лодка с мотор имам.До сега съм бил шаранджиия но ми се струва че тролинга ще ми хареса също много.Моля ви обеснете ми какви въдици да си купя,макари и всичко друго до последната подробност която ми е нужна.Може и да ми ги нахварляте като едно две и т.н а аз ще отида да си купя това което ми трябва.Ако ви е удобно бъдете по подробни че не разбирам точно от този риболов.
Благодаря ви предварително!!!

Реклама

bulgarian
новобранец
новобранец

Re: Здравейте искам да се науча да ловя на влачене или по точно на тролинг,посъветвайте ме как???

Мнениеот bulgarian » пон апр 25, 2016 7:33 am

Здравей колега и добре дошъл в клуба. Щом до сега си бил шаранджия почти нищо от старото ти оборудване няма да ти е от полза в тролинга и ще трябва да си набавиш доста неща - въдици, макари, плетени влакна , флурокарбони и най-вече воблери..., както и сонар!
Хубаво е да поразровиш форума има писано доста по всички въпроси свързани с тролинга...
Съвсем накратко ще ти нахвърлям няколко неща:
Въдици - може да ползваш почти всякакви спинингови с акция 10-30;10-45 като гледай да не са дълги повече от 2.10;2.40м. защото боравенето с по-дълги на лодка е малко неудобно. Предлагат се също и специализирани въдици за тролинг, като има и доста евтини.
Макари - започни с размер 3000-4000 като гледай да бъдат мощни, че воблер газещ на 7-9м трудно се обира с някоя високо оборотна макара.
Влакна - има всякакви спокойно можеш да започнеш с диаметър 0.20 -0.22 и поне 150метра ролка.
Воблери - според рибата и сезона когато я търсиш.
Сонар - според бюджета има от 200 до 20000лв.
Поздрави, наслука и имай в предвид, че трябва да направиш 1-2 сезона на вода за да почнеш да ги усещаш нещата, няма да стане на юруш купуваш всичко и почваш да хващаш, но ще ти хареса.

Потребителски аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата

Re: Здравейте искам да се науча да ловя на влачене или по точно на тролинг,посъветвайте ме как???

Мнениеот ivelin_1976 » пон апр 25, 2016 3:03 pm

Ако не намери човек да му обясни и покаже има вероятност да се откаже преди да почне да ги усеща нещата. Мнооого важно е да познаваш водоемите където мислиш да тролиш, навиците на рибата която ще търсиш и т.н. а това не става с налучкване.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение

lubo1280
новобранец
новобранец

Мнениеот lubo1280 » пон апр 25, 2016 5:45 pm

bulgarian написа:Здравей колега и добре дошъл в клуба. Щом до сега си бил шаранджия почти нищо от старото ти оборудване няма да ти е от полза в тролинга и ще трябва да си набавиш доста неща - въдици, макари, плетени влакна , флурокарбони и най-вече воблери..., както и сонар!
Хубаво е да поразровиш форума има писано доста по всички въпроси свързани с тролинга...
Съвсем накратко ще ти нахвърлям няколко неща:
Въдици - може да ползваш почти всякакви спинингови с акция 10-30;10-45 като гледай да не са дълги повече от 2.10;2.40м. защото боравенето с по-дълги на лодка е малко неудобно. Предлагат се също и специализирани въдици за тролинг, като има и доста евтини.
Макари - започни с размер 3000-4000 като гледай да бъдат мощни, че воблер газещ на 7-9м трудно се обира с някоя високо оборотна макара.
Влакна - има всякакви спокойно можеш да започнеш с диаметър 0.20 -0.22 и поне 150метра ролка.
Воблери - според рибата и сезона когато я търсиш.
Сонар - според бюджета има от 200 до 20000лв.
Поздрави, наслука и имай в предвид, че трябва да направиш 1-2 сезона на вода за да почнеш да ги усещаш нещата, няма да стане на юруш купуваш всичко и почваш да хващаш, но ще ти хареса.

Благодаря ти колега да ти кажа че днес си купих въдица на фокус евтина е като за начало около 50лв струва акцията и е 10-30 макара пак на фокус която пак е за влачене и тя е около 50лв.Взех си 4бр воблери на рапала, които били най работните според момчето в магазина а той ми е много добър приятел и фен на тролинга,даде ми плетено влакно 0,18мм и вирбели за връзване на воблерите и т.н. Сега ще ходя с един приятел да се пробвам за два дни и ще пиша пак дали има или няма.

lubo1280
новобранец
новобранец

Мнениеот lubo1280 » пон апр 25, 2016 5:47 pm

ivelin_1976 написа:Ако не намери човек да му обясни и покаже има вероятност да се откаже преди да почне да ги усеща нещата. Мнооого важно е да познаваш водоемите където мислиш да тролиш, навиците на рибата която ще търсиш и т.н. а това не става с налучкване.

Намерил съм приятел който да ме научи.Но има ли как да ми обесниш как да се науча да познавам водоемите и навиците на рибата???

Потребителски аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот hshopov » пон апр 25, 2016 6:44 pm

lubo1280 написа:
ivelin_1976 написа:Ако не намери човек да му обясни и покаже има вероятност да се откаже преди да почне да ги усеща нещата. Мнооого важно е да познаваш водоемите където мислиш да тролиш, навиците на рибата която ще търсиш и т.н. а това не става с налучкване.

Намерил съм приятел който да ме научи.Но има ли как да ми обесниш как да се науча да познавам водоемите и навиците на рибата???

С много ходене за риба и питане на местни колеги тролещи във водоема! С търсене на информация във форума за водоема също става! Тук има съвестни колеги,които няма да скрият нищо !
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им

Реклама

lubo1280
новобранец
новобранец

Мнениеот lubo1280 » пет апр 29, 2016 11:39 pm

hshopov написа:
lubo1280 написа:

С много ходене за риба и питане на местни колеги тролещи във водоема! С търсене на информация във форума за водоема също става! Тук има съвестни колеги,които няма да скрият нищо !

Мерси колега весели празници

Още от naRiba.com

Върни се в “Тролинг”