Надуваеми лодки - съхранение

Модератор: bobopeli

men79
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 10:26 am

Надуваеми лодки - съхранение

Мнение от men79 »

Имам надуваема лодка, която съхранявам в мазето опакована в сак както я получих. Така ми е по-лесно за транспортиране, а и за съхранение - мазето е малко. От доста места чух, че така сгънати са се износвали изключително бързо..... Може ли да споделите вашия опит по този въпрос.......
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Надуваеми лодки - съхранение

Мнение от indzaghi »

Моята лодка я държа постоянно надута,защото ако я изпускам и сгъвам след всяка употреба,се получават гънки,по които се протрива и почва да изпуска.
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Надуваеми лодки - съхранение

Мнение от playback »

men79 написа:Имам надуваема лодка, която съхранявам в мазето опакована в сак както я получих. Така ми е по-лесно за транспортиране, а и за съхранение - мазето е малко. От доста места чух, че така сгънати са се износвали изключително бързо..... Може ли да споделите вашия опит по този въпрос.......
Ето какво ме посъветва човека от когото си купих аз моята надуваема лодка:

"За съхранението на лодката не е проблем да бъде сгъната но е желателно да не се съхранява при много ниски температури (под +5 градуса) защото ПВЦ-то се втвърдява и става чупливо."

Надявам се да няма против че го цитирам, но мисля че това е полезно за всички като информация.
Аватар
Б-група
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 12:55 pm
Местоположение: Плевен

Re: Надуваеми лодки - съхранение

Мнение от Б-група »

Здр ! Да споделя и аз ,нещо от моя опит по съхранение на ПВЦ -то ! На есен ,като се,, свърши,, , я обръщам на двора и с маркуча и мека четка и миещ препарат я измивам хубаво ,навсякъде ! Да няма ,кал и особенно захранка ! След това я оставям да изсъхне ,ако не ме мързи да я подсушавам ! След ,това с парцалче я намазвам с течен парафин / може и с глицерин / но ми се струва че първото е по добро ! оставям малко ,и след това ,талкирам обилно ! Вътре в камерите също вкарвам ,талк ,да си има ! Две 3 пликчета ми стигат , след това ,сгъвам мнимателно и в два плика / от тези черните за боклука / и в сака накрая ! Поставям я на високо и виси защото се оказва,че мишките и плъховете ,много обичат да гризкат ,ПВЦ -то ! На сака или покрай него гледам да има винаги отрова / да си има / ! Напролет ,обратната ,процедура ! Дано да съм ,помогнал!
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Надуваеми лодки - съхранение

Мнение от hkoko »

Правилно си чул и като нямаш друг избор освен тясното мазе, какво можеш да направиш?Сгъвай си я само не толкова прилежно даже я навивай и не я изсмуквай докрай с помпата.А нови гънки докато я изпускаш винаги ще се появяват и повечето от тях ще изчезват при надуване.А колегата с парафина и талка Уимфка ли си имал преди?И електрическите кабели и градински маркучи и също така инсталацията на автомобила никога не са се допирали до никаква храна ,а мишлетата си ги папкат за десерт :)
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”