флуорокарбон за тролинг

Модератор: bobopeli

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: флуорокарбон за тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Да,0.20мм флуорокарбон е предвидено за пъстърви и други предпазливи рибки,докато 0,40мm е като тел и не става за основна линия.Плетеняк или монофил,това са му вазможностite. :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: флуорокарбон за тролинг

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:Да,0.20мм флуорокарбон е предвидено за пъстърви и други предпазливи рибки,докато 0,40мm е като тел и не става за основна линия.Плетеняк или монофил,това са му вазможностite. :drinkers:
Ползвам 0.60мм.,защото съм за сом със сомски воблери. Игрите на Всичко коз, не са ми понятни и ги смятам за несериозни....костур,клен,бяла риба. Тръгнал съм за сом,а не за стръв,нито за месо. Уж си тясно специализиран, а ми посочваш несериозни диаметри. 0.50мм. е супер минимума за флорото и риболов на тролинг за сом. Мое мнение от опит. Напоследък доста късания има от протриване и мисля,че скоро повечето риболовци ще се научат да слагат флоро, но трябва ли да е след случката и скъсания воблер.
Последния риболов на Ивито, хванах 35 сомчета до 8кг. Дойде моя приятел Цецко и реши да кара в каньона с Витята и Жоро.... след тях. А те 21 удара с 11 риби, отново дребни. На Цецо не му кълве на същите воблери,същия конец и същата дистанция. Хвана и изреза флорото. Естествено му удари,когато започна да повтаря техните трасета,а не да се движи по другия бряг. И кво стана копеле!? Сома голям, Сливъра лапнат целия и му протърка конеца под лодката. Да адреналин и случка е и ще я запомни, но едва ли повече ще изреже флорото.
Ако ми кълват,само дребни риби, ще сложа 0.30мм., но съм влезнал с надежда за голям,а той си иска такъм и всяка брънка по него да е ток и жици.
Четох за най-борбените сомове в друга тема. По този въпрос ще кажа,че рибата над 50кг. е различна риба.Но най-борбените и силни са около 60-70кг. Тези над посочените кила са силни и нямат, нито спиране, нито контрол, ако не си подготвен. Риби до 40кг. ги вадя макс за 20мин. Почти,като с кльонкаджийския такъм.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”