Предлагам нови санкции за бракониерите

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от bullbg »

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2018/02/ ... cii.368715

като цяло не съм съгласен с изнесените данни, мисля че бракониерите са повече от 0.001% от общия брой на риболовците в страната, но иначе подкрепям с 2 ръце вдигането на наказанията.

Но .... най-големия проблем е, че почти в 99% от случаите няма конкретен нарушител, а се прави акт на неизвестен извършител, не че не се знае на кого е мрежата ....... и точно това е най-важно да се промени. :!:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от delio-haidutin »

с тези 0,001% има някаква редакторска грешка .по данни на ИАРА на година има регистрирани около 200 000 риболовци ,тези проценти означават ДВАМА БРАКОНИЕРИ.ако сложим да речем максимум още 100 000 без билети ,ЩЕ СТАНАТ ТРИМА. :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
А какви са маловажните нарушения и в КАКВО СЕ ДЕФИНИРА ПРОЗВИЩЕТО -БРАКОНИЕР??
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от galin_fcb »

Всички които са извън закона за рибарство и аква култури са БРАКОНИЕРИ!
Докато това нещо не се Криминализира!!!!
и не се въведе Контрол!
оправия няма да има!!!

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 2.2016.pdf
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от hris47 »

galin_fcb написа:Всички които са извън закона за рибарство и аква култури са БРАКОНИЕРИ!
Докато това нещо не се Криминализира!!!!
и не се въведе Контрол!
оправия няма да има!!!

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 2.2016.pdf
Никак,ама никак не ми се искаше да взимам отношение по тази тежка тема,но точно над твоя пост има едни много верни неща,казани от Апостола...Наскоро попаднах на статия за хванат прокурор-бракониер--какво мислиш е станало с този представител на закона????И докато облечени във власт индивиди безчинстват безнаказани във всяка една сфера на живота-така ще бъде...а твоето изказване волно или неволно обслужва интересите на точно такива хора като тоя прокурор---ще си дерибейства на воля а в същото време ще плащат обикновенните хора...насила обявявани за престъпници от закони ,обслужващи интересите на една малка шепа национални предатели... да ,лош закон ,но закон -ще кажеш-и ще бъдеш прав - само ако важи за всички...а ти вярваш ли наистина че тоя дерибей ще заплати за стореното...ЗАЩОТО АЗ НЕ ВЯРВАМ.
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от galin_fcb »

Нещо не те разбирам?!?!?
Ако искаш да ми кажеш нещо ми го напиши директно!
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от hris47 »

galin_fcb написа:Нещо не те разбирам?!?!?
Ако искаш да ми кажеш нещо ми го напиши директно!
Смятам че много добре ме разбираш-абсолютно си прав за това което засягаш,само че----законът да се прилага еднакво за всички ,за да има ефект от тая работа.. имам предвид статийте на Новини .бг от 30.01.2017г и14.03.2017г. според теб толкова ли са гладни тези хубавци ...и ако може да ме осветлиш как са наказани....и въобще дали са наказани??п.п.-нищо лично ,колега-визирам системата като цяло.Уважения.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Предлагам нови санкции за бракониерите

Мнение от firepd69 »

Хрис, кво толкова е казал апостола, та чак го пишеш с главна буква.Аз, си мисля, че само Господ се пише с главна буква. :roll: Нямам нищо против теб или някой апостол ама ми е интересно... :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”