Язовир Мараш край Шумен

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
1234567
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:33 pm

Язовир Мараш край Шумен

Мнение от 1234567 »

Искам да запитам освен язовир мараш остана ли някой язовир свободен за спортен риболов.Защо служителите на ИАРА пазят единствено язовир ТИЧА.Защо трябва да си купувям билет за язовир мараш след като няма никакъв контрол на този язовир.На 15.07.2009 лично бях свидетел на опъването на мрежи.Тъй като рибата е толкова наплашена и се крие само в трастиките бракониерите вече си прявят пътечки във трастиката и там пускат мрежите.Главният на групичката която пускаха мрежите е инвалид което не му ходи и на болестта.Кара три лапета да влизат да опъват мрежите и геримите като заобграждат не малка част от мястото кадето "ловят".През деня парашутисти бол.И ние редовните какво да правим ? Седя си със една плувка и чакам да клъвне нещо а до мен наредили незнам си колко парашута.Колкото до рибата на мараш спокойно човек може да хване повече риба от колкото на тича.Служителите на ИАРА пазят само ТИЧА.Имам колеги които споделят че язовира е само за местните селски бракониери.Какво пречи да се направят няколко акта на мараш и с парите да се пуснат някоя друга риба ? Искам да запитам и кога е било последното зарибяване на Мараш ? И защо този язовир го водите септичната яма на Шумен ? А на язовира идва целия град да лови риба и никой не се е оплакал че мирише.Ribar-shumen
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Язовир Мараш край Шумен

Мнение от bantumi »

Преди 30 мин. точно бях на един платен язовир и си говорихме за Мараш.Човека каза,че много бракониери имало :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: :butthead: :finga:
Вчера кълвеше,днеска не ще!
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Язовир Мараш край Шумен

Мнение от simbat »

Аз не съм ходил на този язовир от ученик.Тогава имаше много риба-таранки по кило,сулки,шарани есенно време...Язовира е много плитък и удобен за обмрежване та се очудвам,че е останала изобщо риба там...
goro21
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 10:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Мараш край Шумен

Мнение от goro21 »

Колеги Мараш оше ли е свободен или и там е с такса. Сега нали е разрешен през забраната някой ходил лие там има ли някаква риба(или са я отарашили бракониерите) . Мисля да прескоча тези дни ако случа хубаво време. А на тази другата локва зад "брадърс" или " яз.свинеугояване" има ли вода, риба нешо поне да потапя плувката, да дрънне звънчето.
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”