На вниманието на ИАРА-Хасково.

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

tamihal написа:
JettroniX написа:Защо се съсипа язовир Доситеево ?
В момента е източен до дъно!!!! :idea:
Защото е собственост, на Напоителни системи, а тях ги боли онази работа, за рибните ресурси в стопанисваните от тях водоеми. Отдават ги, на разни търгаши и фирми, които пък си безчинстват на воля и излавят на 99 %, рибата в тях....и така възниква, един единствен въпрос, аджаба, кой носи отговорност, за всичкото това безхаберие... :?:
п.п. С язовира в Доситеево, ситуацията е същата...даден е на арендатор, който вече 3 години го точи и вероятно вече е успял да го източи, като периодично, излавя рибните му ресурси...що сом и едри шарани, по 20-25 кила си заминаха... ама това е положението...живееем в България, все пак :!:
ИАРА-Хасково, ТОВА СПОРЕД МЕН Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, ако сметнете за нужно сезирайте който трябва...
Язовирът не съществува, останала е само тинята.
Изображение
Изображение
Изображение
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
IARA_HASKOVO
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 1:01 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от IARA_HASKOVO »

Уважаеми колеги. При случващото се на яз."Доситеево" и миналата година и през тази съм сигнализирал "Напоителни системи" - гр.Хасково. Известни ни са безобразията които върши този псевдо арендатор на язовира. През м.август 2012г сме съставили 2 бр АУАН за бракониерство. През м.декември 2012г сме съставили други 2 бр АУАН отново за бракониерство. На 31.10.2013г отново съставихме АУАН за бракониерство, освен с мрежи но и с уред за електроулов. Отново на същия псевдо арендатор. Сигнализирал съм "Напоителни системи" гр.Хасково за случващото се и през тази година, началниците им в "Напоителни системи" гр.Стара Загора и МЗХ. ИАРА Хасково е до тук.
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от minchoto »

IARA_HASKOVO написа:ИАРА Хасково е до тук.
А такааа :shock: А от тук нататък кой е? :roll:
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от М. Сталев »

Баси тоя арендатор веднага е за публичен разстрел
stako
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:11 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от stako »

ИАРА Хасково е добре да заобикаля по-често по дестинация Харманли-Любимец!!!
Токаджиите там вършеят през деня!Лично съм виждал в 14:00 часа бяла малка количка със надуваема сива лодка да си пущат тока и като ме видяха без да бързат качиха лодката на колата взеха си акумолатора и рибата и под моста на магистралата отпрашиха към Достиево!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Диканаров »

Колега, от тук нататък би следвало да е "Напоителни системи" и Прокуратурата. Аз имах преди година подобен случай . Рибарници на Нап. с-ми, отдавани под аренда и напуснати от арендаторите ставаха арена на масово браконерство с ръце, сакове, мрежи от бедни и богати браконери. Рибарниците се пълнеха от яз.Сопот с качването на водата и така в тях попадаха много класни риби/ шаран, бял амур, бяла риба/ по тръбата до кулата. После при спадането на нивото рибата оставаше на плитко и започваше сеч! Звънях на ИАРА, но понеже собственик бил НС, щели да го известят, а в момента били на друго далечно място и така нищо не се случи. Сега тръбата се самозатъкна от боклуци и поне класни риби не влизат в капана. НС са крайно незаинтересовани за рибата от такива водоеми, а от келепирът от арендата. Мисля обаче, че след като риболовните инспектори проверяват за билети и на платени водоеми би следвало съвместно с Полиция да предават на Прокуратурата за такива безобразия и дерибеите! :twisted: За безстопанственост съдебна отговорност си носят и съответните началници както на местно ниво, така и на централно ниво, отговарящи за региона. Но трябва да има протокол от проверката и сигнал до прокуратурата. За това и на 112 , а не само до ИАРА!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от krokibg »

ИАРА Хасково,всеки взел водоем,си зарибява и респективно,както беше при мене,водоема беше стопанисван от Сладководно Рибовъдство.По презумция,след като един наемател е напуснал водоема,значи че си е извадил всичката риба и новия наемател е зарибил - НА ЧИСТО водоема :idea: :idea: :idea: Следователно,всичката риба,без значение по вид и количество е на наемателя и претенциите на няколко крадливи рибари,искащи да си тъпчат фризерите и да ловят навсякъде без значение дали е /арендован/на концесия или др/ не могат и няма как да имат претенции към рибата вътре.Следователно арендатора ако иска ще хвърли рибата,ако иска ще я продаде или с две думи,може да прави каквото си иска с нея.Вашите правомощия се свеждат до това,арендатора да си маркира риболовните уреди,да се е регистрирал по законите на държавата,по всички изисквания :idea: :idea: :idea: Вие и без това губите 99% от делата си,та няма да е лошо др-Милчев да Ви прати някъде на курсове че да научите какви права имате и какви нямате.На всичкото отгоре,наливате вода в огъня и с писаниците Ви на неверни неща,давате възможност да стават скандали и подстрекавате риболовците да си мислят че исканията им да ловят навсякъде където им падне са основателни.Господин ИАРА Хасково,държавата е дала водоемите под аренда и прибира хиляди левове наеми от НАС.Ние си пази и си зарибяваме,Вие си пазете водоемите които се дръгнат от мрежари и токаджии безспирно,та вие със свободните не можете да се справите,камоли със всички водоеми в България.Другото нещо което искам да Ви попитам,не Ви ли минава през акъла че има моменти когато водоема трябва да се изпразни и да се елиминира плевелната риба,която отнема кислорода и пречи на растежа на видовете риби които арендатора иска да отглежда :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: Това е задължително поне веднъж на 3 години и ако арендатора има възможност,може и да обеспаразити водоема и т.н и т.н.Не се мазнете на ребарите - бракониери,те са по крадливи и от бракониерите,това го казвам от 20 годишния ми опит и наблюдения на действията им. И още нещто,г.н ИАРА Хасково,някаква идея как да си вадим рибите без да се пусне водата :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: За това,гледайте си свободните водоеми,ние си имаме сили да си пазим водоемите.Гледайте арендаторите да са си маркирали уредите и да са изрядни пред закона,не се занимавайте с това как и колко вода е пусната за да си извади арендатора рибата,никои не е длъжен да оставя каквато и да било риба на които и да било.Къ де беше ИАРА тези дни,когато огромно количество риба изпуснах през преливника и целия свят със сюркмета,ток и сакове бродиха и продължават да бродят по река Каялийка в района на Бодрово,които е във вашата юрисдикция :?: :?: :?: За това,молбата ми е да не се занимавате с водите,не сте хората които се занимават с това,водата е на Напоителни системи и след като арендатора си плаща огромните наеми,има право да поиска да се пусне водата за да си извади рибата която е пуснал.Гонете бракониери и зарибявайте водоемите свободни за риболов,вместо да се занимавате с неща които не са от вашата компетенция :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

П.П На тези месари,направили си таиници в в рибарските коли,тъпчещи риба в подкалници и аптечки,в ботуши и ако има начин и в задниците,няма как да угодите.Видя се как бракониер хванат в крачка и със съставени актове за нарушение,ви спретна акцийка и направиха подписка с още няколко елемента,с помощта също така и на бракониери - отявлени Хасковски такива, изгониха д-р Милчев.НИЕ обаче,хората знаещи за какво става дума,направихме всичко възможно да се противопоставим но уви,доктора беше свален - временно и за наше щастие,съда го върна обратно.Така че,не се мазнете на мръсници които не знаят до къде могат и какво могат да искат.Казвам мръсници защото ако те дават пари за да вземат нещо под наем и аз отида и започна да предявявам претенции към наетото от тях,ще се разпищят като убодени камили.Обаче тъпанарите имат претенции към водоем за които аз плащам наем а не те и аз решавам кои ще лови на водоема и кой няма да лови.Надявам се че добре ме разбирате какво пиша.Държавата взима хиляди левове от водоемите под аренда и няма да си позволи лукса да ги загуби :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от oldman »

С огромно уважение и респект питам Любо арендаторът на яз. "Тополница" има ли право да го източи целия и да си излови рибата?
Според мен има различни арендатори и различни риболовци - нека не ги поставяме под общ знаменател. За "Доситеево" нищо не мога да кажа без да съм прочел договора му.
Сомът обича смелите!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

Към ИАРА Хасково: Информацията, която имам е, че браковците работят много дейно на язовир Тракиец.
Групата пристига към 17,30 от страната на Сираково и се спотайва, към 19-20 ч. си опъва мрежите и ги прибира сутринта пак по тъмно. През деня мрежи няма. Улова по това време е само бяла риба, която дори трудно се пласира, щото българина няма традиции в консумацията на подобни риби.....
Ако прецените и имате ресурси д-р Милчев, направете нужното....

п.п. Язовирът трябва да бъде пазен през нощта..., когато действат гадовете...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
IARA_HASKOVO
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 1:01 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от IARA_HASKOVO »

Уважаеми г-н Vid.
Не се прави така. Сега вече всички, включително и бракониерите знаят за какво става въпрос. Защо не дойдохте в отдела да съобщите тази информация? Намерете двама трима като вас и всяка вечер ще влизаме в яз.Тракиец. Преди малко и jettronix ни писа същото. Само че едни и същи хора не могат да работят и денем и нощем. Искат ни на "Банска река", искат ни на "Харманлийска река", искат ни на "Тунджа" и къде ли още не. Нямам нужда само от информация, имам нужда от човешки ресурси.
Все пак Ви благодаря.
д-р Милчев
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от С.Върбанов »

Осигурете си ресурса който Ви е нужен за да работите добре :idea: Това е масово явление в цялата страна без изключения за региони ! Еми станете и се съберете пред главно управление или където прецените и искайте увеличаване на щата защото , както е видно орки много инспектори малко ! Ако нещата не се променят не виждам смисъла от тази агенция :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
koci1
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 8:48 am
Местоположение: Първомай

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от koci1 »

Vid написа:Към ИАРА Хасково: Информацията, която имам е, че браковците работят много дейно на язовир Тракиец.
Групата пристига към 17,30 от страната на Сираково и се спотайва, към 19-20 ч. си опъва мрежите и ги прибира сутринта пак по тъмно. През деня мрежи няма. Улова по това време е само бяла риба, която дори трудно се пласира, щото българина няма традиции в консумацията на подобни риби.....
Ако прецените и имате ресурси д-р Милчев, направете нужното....

п.п. Язовирът трябва да бъде пазен през нощта..., когато действат гадовете...


http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=570
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ribata402 »

Господин Милчев ,пак става на въпрос за тракиец,и защо си мислите ,че като те знаят за какво става на въпрос.Спокоино си пускат мрежите,днес колеги пак са изкарали 500м мрежа до стената.И ви питам ,докога ще е тази анархия знам ,че знаете кои са хората,знаят ги много хора,но все още си правят каквото искат.Навеждаме мисълта ,че между вас има техен човек които снася.Къде ще сте за деня и ноща.Сега поне ние вадим по някоя мрежа,питам се какво става по време на забраната.Сигорно е мрежа върху мрежа.дали ваште хора ходят поне от време на време да се очете активност.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

Искам да отправя специално благодарство за бързата реакция на ИАРА-Хасково, които след подаден от мен сигнал се отзоваха в рамките на половин час.
Беше изкарана 150 м. мрежа от един щукарски водоем. В нея се бяха уловили два лина педарки, които бяха върнати обратно във водоема...

Апелирам всички колеги в региона, ако констатират нарушения, да звънят на телефона на д-р Милчев 0887 212 999.
Ако ние не си опазим водоемите, няма кой...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

Днес посетих Тракиец, на втичалото... Реката е осеяна с умрели рибки от вида бяла риба-сулка.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не е ясно каква е причината, но е много жалко за нас спинингистите, това което става....

:lol: , това беше урожай за щъркелите, кои пълнеха гуши в несвяст, щото нищо в природата не се губи....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”