Оплаквания от ИАРА

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от ribolovcho »

само практиката на американците-ловци на глави..ловиш -плащат.и те така
Изображение
Най добрите са тук
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от INCUBUS »

Пичове,и аз преживявах и се нервех на ИАРА-та,ама след като разбрах,че на цяла област са 1 началник с 500 лева брутна заплата и още двама подчинени инспектори с много по-ниска заплата,си седнах на гъза и се замислих,дееба.Даже сега си нямаме началник-няма балами-кандидати. :!: Е,къде им е мотивацията ?И какво искаме ние от тях ?Искаме на баба си фърчилката ! :shock: Спрете с нападките към бомбетата от ИАРА и го навирайте четвъртит,квадримногофункционален на ония,от които всичко в днешното време зависи-нали не сте ептен тъпи,че да ви ги посочвам поименно и си ги знаете? :mrgreen: Аз нямам право,ама вие що не заявите конкретна ПОЛИТИЧЕСКА позиция по въпроса ? :?:
raidrer
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 11:43 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от raidrer »

INCUBUS написа:Пичове,и аз преживявах и се нервех на ИАРА-та,ама след като разбрах,че на цяла област са 1 началник с 500 лева брутна заплата и още двама подчинени инспектори с много по-ниска заплата,си седнах на гъза и се замислих,дееба.Даже сега си нямаме началник-няма балами-кандидати. :!: Е,къде им е мотивацията ?И какво искаме ние от тях ?Искаме на баба си фърчилката ! :shock: Спрете с нападките към бомбетата от ИАРА и го навирайте четвъртит,квадримногофункционален на ония,от които всичко в днешното време зависи-нали не сте ептен тъпи,че да ви ги посочвам поименно и си ги знаете? :mrgreen: Аз нямам право,ама вие що не заявите конкретна ПОЛИТИЧЕСКА позиция по въпроса ? :?:
Много си прав колега.Като прочетох поста ти реших да се регистрирам и да кажа някои истини за институцията наречена ИАРА.Да речем,че съм запознат от вътре с нещата.Звената в страната разполагат с по 1 много рядко 2 коли.Болшинството са над 15 години.Стари,изгнили и изпотрошени морги,които в най-добрия случай биха могли да изминат 100 км.без ремонт.Има и звена без коли.Инспекторите карат личните си коли.Колите разполагат със 200-400 лв.месечен лимит,който постоянно се реже.Лодките разполагат с гориво,колкото да обиколиш малък град с мотопед.Техниката с която разполагат служителите е морално остаряла,а новите неща които се купуват са китаиски боклуци.Работното облекло на служителите най-често е биташки камуфлаж.Такова не е раздавано от години.Инспекторите нямат бойно оръжие.Според ръководството такова не им било нужно.Случва се да излизат с голи ръце срещу въоръжени бракониери,които са готови на всичко да упазят улова си и да се измъкнат безнаказани.Служителите са със заплати малко повече от минималната.Да не говорим,че сектори с по 7-8 водоема се обслужват от най много 2,а в добрите случаи 3 инспектори-кога да спят?кога да работят?Закона е с огромни пропуски,които са в услуга на бракониерите и в ущърб на ИАРА.И най лошото е ,че ръководството нехае за проблемите на звената.
Е кажете ми приятели мои как да се оправим?Как ще спрем бракониерите?Напълно подкрепям протеста ВИ!
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от svilen_sa6kov »

Подкрепям напълно предходния пост. Винаги съм критикувал яростно бездействието на ИАРА, но наистина положението е такова, каквото го описва колегата по горе и на всички е ясно че с трици маймуни се не ловят. Приказките на управляващите за затегнат контрол,уволненията на шефове на звена и тн, са си просто прах в очите и показност целяща да отклони вниманието на масите от истинския проблем, а той е, че ИАРА без пари и без хора не може да се справи с проблема. Това се вижда от всички,но защо тогава не се дадат правомощия и на други органи като полиция и горска стража да се борят също с бракониерите. Например патрулка минава по моста на Чудните скали и в тоя момент спокоино и пред очите на полицайте бракониери си вадят мрежите. Питаме полицаите кво правим и те викат ми обаждаме се на колегите от ИАРА Варна да дойдат, НООООООООО колегите от ИАРА Варна са изгорили месечната дажба гориво и не могат да дойдат и накрая бракониепите си прибират рибата безнаказано и с гордо вдигнати глави си отиват. На въпроса ако им теглим един бой на тия гадове - отговора на полицаите е, че могат да те арестуват за хулиганство и ти ще си виновен. Те така живеем в "ПРАВОВА" държава с "РАБОТЕЩИ" контролни органи и институции. Какво да се направи - това е реалността към момента, а Бойко си приказва пък кервана си вървииии......престъпността е преборена пък в центъра на Варна взривяват показно човек ама това е друга тема една....
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Д.Граховски »

Аз пък мога да се похваля от ИАРА Дупница.При всеки подаден от мен сигнал са се отзовали,даже се съгласиха през забраната да отидеме и където има толстолоб да го заплодиме изкуствено,като уговорката е от мен бензина от тях лодки и мрежи.Всичко ще бъде законно и с цел увеличаване на популацията на тази прекрасна риба.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Павел Иванов »

svilen_sa6kov , на полицаите и на горската стража по закон едно от задълженията им е точно да ловят и бракониерите . Друг е въпроса че в повечето случаи те не смятат това за свое задължение както се е получило при теб . Следващият път като попаднеш на полицаи дет си правят секуро как в случаят , записваш номера на патрулката и ги пущаш по етапният ред . Та тъй .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
raidrer
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 11:43 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от raidrer »

Вижте - http://ivberov-zona.blogspot.com/2012/0 ... .html.Това е поредния и....т в ИАРА с огромни права.Назначили са си по няколко замесници,секретарки и замесници на секретарките да папкат дружно, а по звената съкръщават хора.Няма оправия ейййй...Засилват контрола,ама на книга.
Ето още...http://iara-ribarstvo.blogspot.com/
Liubomir Genkov
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 20, 2010 9:11 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Liubomir Genkov »

Здравейте, колеги. На проблемите с ИАРА има решение, но няма желание за справяне с тях.
За миналата година издадените риболовни билети са около 200000, а това са 200000 избиратели.Идват избори никой не би искал да изгуби тези гласове, време е ние да потърсим правата си. Аз ще гласувам за този който обещае да се справи с бракониерството.
Не може да се дават пари за всевъзможни глупости, а водоемите ни останаха без риба, това е все едно гори без дървета и дивеч.Това е недопустимо!
Както е тръгнало ще асфалтираме цялата страна.
Време е съсловните организаций в тази страна да отстояват правата си.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от С.Върбанов »

Трудно се обединяват толкова хора ! Иначе съм напълно съгласен с теб !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
teh
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 8:53 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от teh »

Най-тъпото оправдание е "няма пари". Все едно кинаджията да ми спре филма по средата и да каже "няма пари". Значи някой не си е изчислил разходите и приходите за да се стигне отново до заветното "няма пари".
Като при здравеопазването ... искат ми еди колко си здравна вноска, внасям я всеки месец, но и там "няма пари". Е как няма? Аз давам ли ти само половината вноска и за останалото да ти казвам "няма пари"? Ти си изчислил всичко колко струва и на база тези изчисления трябва да ми искаш тая вноска и аз ти я плащам - ако не ти излизат сметките значи си некадърен и заминаваш.
Тия неща са си платени услуги, без значение дали ще е под формата на риболовен билет, здравна вноска или друг данък. С пълното съгласие и съзнание, че част от тях са за "социална отговорност" към останалите.

Аз лично не виждам никаква светлина в тунела, въпреки усилията на малка част от обществото да обърне мисленето на останалата. За момента не се получава. А времето си върви и не чака никой.

Зае*и ... няма пари.
levak_pld
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 10:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от levak_pld »

Всичките ни проблеми идват от манталитета на българите - ако бяхме НАРОД, а не овце нещата биха стояли другояче.
Ohne Fleiß - kein Preis! No pain - no gain!
ico71
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 1:49 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от ico71 »

Аз съм доволен от ИАРА Пазарджик,един път съм подавал сигнал за мрежи веднага се отзоваха и лично видях как издърпаха мрежата и после ми звъннаха да ми кажат,че са я намерили.
vankata8101
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Юли 02, 2012 11:31 am
Местоположение: габрово

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от vankata8101 »

е това е вече лошо,бракониерите си отмъщават.искат война http://www.ribibg.com/index.php?p=get_news&news_id=1090
Рибохранец
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 12:12 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Рибохранец »

Мда...отдавна не съм влизал тук,но след като чух за "жътвата",с която врачанските Иараджии вероятно са си изпълнили годишната норма, не се сдържах.Наистина според закона те са прави, но можеше да оставят хората да си наловят по някоя скумрия на чепаре...можеше но -"според закона риболова с чепаре с 10 куки по Дунав е забранен"...все едно че на това чепаре се вади риба с тонове,или кълве някаква друга риба?А бракониерите които джиткат денонощно по реката,с мрежи, и ловят всякаква риба,или не ги виждат , или не ги закачат.
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Д-р Дулитъл »

Рибохранец написа:Мда...отдавна не съм влизал тук,но след като чух за "жътвата",с която врачанските Иараджии вероятно са си изпълнили годишната норма, не се сдържах.Наистина според закона те са прави, но можеше да оставят хората да си наловят по някоя скумрия на чепаре...можеше но -"според закона риболова с чепаре с 10 куки по Дунав е забранен"...все едно че на това чепаре се вади риба с тонове,или кълве някаква друга риба?А бракониерите които джиткат денонощно по реката,с мрежи, и ловят всякаква риба,или не ги виждат , или не ги закачат.
Я сподели за тази ,,жътва",че ми стана интересно?
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”