Оплаквания от ИАРА

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Оплаквания от ИАРА

Мнение от Николай Неделков »

Нека всеки , който по някакъв начин се чувства ощетен или има проблем с териториялните звена на ИАРА , пише в тази тема и си излее мъката , за да не се пускат постоянно нови теми за идентични проблеми в различнитe области на страната.
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Батко Емо »

Идеята донякъде е добра,но какво ще рече ''оплаквания''?Тази година ИАРА-Перник събира мрежи на яз.Студена,но ние с теб градски не можем да ловим там по закон.Де факто те работят,но не за нас риболовците а за себе си!Примери във форума от тези дни много :D :D :D
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Диканаров »

Ники, идеята ти е прекрасна! Дано само да има как да им я препращаме в ИАРАІСофия!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Николай Неделков »

Ще е добре като има някакво конкретно оплакване за конкретен и действителен случай , след обсъждането тук да се пуска линк към форума на ИАРА , за да видят за какво става дума и какво обсъждаме тук.
Но на мен не ми отваря тяхния форум , при Вас как е :?:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от jporlando »

Няколко пъти пробвах ,но при опит да вляза във форума на ИАРА се показва :arrow: The forum is temporarily unavailable!
Иначе съм с регистрация там......,но :arrow: The forum is temporarily unavailable! :smt102 :smt102 :smt102
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Кърцата »

Форума им вече не работи, както и самата ИАРА (с малки изключения на съвестни служители)
Както знаете там назначенията на 90% са политически, а са се задали избори и сега служителите го дават на "уволнение".
Такова беззаконие като тази година не съм виждал никога.
Обиколил съм половин България за последния месец и единственото място където видях проверяващи беше Кърджали.
Точно хората които винаги съм плюл беха единствените дет ме провериха.
А иначе преди дни бех до Арчар. Ловеше се на Дунава, по всички микроязовири покрай пътя, на Искър под моста на Мездра, на устието на Бебреш, от магистралата, се виждаха поне 10 коли, Богров бе човек до човек, над 20 човека имаше на Искър под моста на ботевградско шосе.
Яко са заебали работата и чакат уволнението!
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от jporlando »

И,какво излиза? Няма на,кой да се оплачеш на всички инстанции им е през...... :evil:
Бракониерите си щъкат по гьоловете ,езерата,реките и язовирите и на никой не му пука освен на няколко хиляди риболовци от сайта.... :(
Можем да си пишеме и да ги псуваме и да препращаме до медиите и до министъра разни линкове ,снимки и информация за бракониери,
колкото си искаме и никой нищо няма да направи....... :evil: :evil: :evil:
Навсякъде цари беззаконие и анархия.
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Николай Неделков »

В началото на годината изглежда , че ни замазаха очите с няколко акции и сега яко ПАС до изборите...
Жалко :axe:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Кърцата »

Николай Неделков написа:В началото на годината изглежда , че ни замазаха очите с няколко акции и сега яко ПАС до изборите...
Жалко :axe:
Не баце, не са пас по изборите. Много яко работят даже... ама по предизборната агитация на Партията, че после па да им дадат топли местенца... Тъй стават тея работи
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от saksi »

Днес бях в Лом и не съм видял браконери.
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от Батко Емо »

Николай Неделков написа:В началото на годината изглежда , че ни замазаха очите с няколко акции и сега яко ПАС до изборите...
Жалко :axe:
Ами хората работят а риболовците ходят за риба.Колегата от Лом ви посочва пътя-по кило,кило и половина.Много ще се радвам ако някой пусне инфо за зарибени водоеми като Бегуновци или Сопот по време на откриването,па и след това!Бдете!!! 8)
Аватар
gentrata
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 12:28 am
Местоположение: Плевен

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от gentrata »

Мога да кажа само че вчера - събота на арендован гьол малък при това са написали окло 10 акта, че рибарите нямали билети! А на горни Дъбник всяка вечер има минимум 2 мрежи и сега е забрана! Ако идеш с пръчка изгорял си! Ама за мрежите или контрол няма или си делят........... нямам думи
Поне не се срамувам, че не.... ловя риба!
ivo_faraona
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 11:53 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от ivo_faraona »

МОДЕРИРАНО !!!
Пиши на КИРИЛИЦА !!!
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от AMUR4ETO »

бях на язовир тича .сложих си шамандура на която подхраних да чакам таранка и ако ми излезне късмета и шаран.колегите от страни на мен уж сомджий бяха напускали поне 5бр шамадури за сом или сулка,които са забранени от закона .и познаи те какво направиха служителите на иара.доидоха през ноща към 23.30 с моторница и започнаха да обикалят покраи брега с фар.минаха праз шамадурите на колеге без да им кажат нещо и доидоха на моита шамандура и без да ми казват нищо мия скъсаха и заминаха.така работят служители на иара .хората които ловят риба с браконерски способия няма проблеми а тези които са рибари, за една кукичка в повече ще си отнесе акта.когато ме спре полицай на пътя се преставя а тези селяни се държат като изтървани от гората без да кажат нещо или да се представят.на мен ми ясно от къде идва цялата им дивотия .сега в момента на тича има стршно много народ.което не м много удобно на техните хора да си пускат мрежите.незнам до кога трябва да я търпим тази агенция....според мен не трябва да съществува .а ние любителите рибари да си направим наше здружения.
Аватар
gentrata
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 12:28 am
Местоположение: Плевен

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от gentrata »

Много се палят хората, но истината е, че сме си в Бг и много хора си правят каквото си искат, на откриването бях на яз. Горни Дъбник и понеже имаше много хора редовния мрежар, дойде и си разпъна мрежите на 250-300 метра от мен в залива на плиткото, където ходят предимно местни. Понеже за същия човек съм звънял на ИАРА няколко пъти( няма смисъл той е партия с тях) този път съм го и снимал не е много добро качеството защото беше доста далеч, но се вижда какво прави и къде! Не знам как да кача снимките.Наблюдавал съм случай в който 4 групи мрежари се карат и идва нивата на ИАРА изгонва половината и другите почват да си помпят лодките и това се случва в събота привечер.
Поне не се срамувам, че не.... ловя риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”