Оплаквания от ИАРА

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
maver_71
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 11:57 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от maver_71 »

И сега през 2011 година, както се очертава студена пролет ,кога мислите че ще се забранява риболова и кога ще се отбрани ,защото ще го забранят сигурно в средата на април и ще го отбранят най - вероятно в най-добрия случай за тях началото на юни ,но никой не мисли че водите във вътрешността на страната ни са студени и когато отбранят риболова най-вероятно , тогава миролюбивата риба ще си хвърля хайвера. Но някои хора не ги интересува това , защото за да могат други хора (бракониери) да се облагодетстват от ситуацията. :oops:
Аватар
icokanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от icokanev »

При опит за подаване на сигнал от моя страна преди 2 седмици, имаше разни прехвърляния, изчаквания, .... , записвания и кво ли още не, НО НЕ и акция следващите 4 часа. Още по-лошо, дори и НИКАКЪВ резултат следващите 10 дена. Позната практика - тука бехме, там бехме, ама ...... нищо не видехме. Или да не се развалят добрите "другарски" отношения с някои "спонсори". И тези господа са малко като едно друго Министерство, където щом ти потрябват ги няма никакви, а представителите са им навсякъде.
Ако знаеш, значи можеш, иначе ... се учиш!
Аватар
leshoqda400
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 1:17 pm
Местоположение: София-Люлин-Кристиан Войнов-Тито

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от leshoqda400 »

Чета си аз форума и разбирам колко болка и гняв са събрали хората покрай разни там бракониери и разни инспекторчета от ИАРА.А мисълта ми е като набараме някой бракониер и го почваме още там на водоема,пък колегите риболовци ще помагат,кой с каквото може.Аз специално имам два три пръта които с удоволствие бих счупил на някой бракониер в главата.Ако не си помогнем сами-няма кой.Съжалявам ако съм бил малко груб,но и на мен ми е писнало да ходя по ощавените от бракониерите водоеми.Още веднъж се извинявам за малко по-грубия тон,дано не съм обидил някой.
Който пие бира,не умира
maver_71
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 11:57 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от maver_71 »

Благодаря за извършената акция на 28 срещу 29 март 2011 година от страна на ИАРА Ловеч ,но все пак явно извършителят на бракониерството (както винаги ) е неизвестен . И защо трябва да ги пишем в форума ,за да могат да се вземат някакви адекватни мерки и дали не е някаква реклама за тях? Но ще видим за в бъдеще как ще си вършат работата по водоемите и трябва да има наказани не само със Актове ,а и с лишаване от свобода. :-|
Аватар
leshoqda400
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 1:17 pm
Местоположение: София-Люлин-Кристиан Войнов-Тито

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от leshoqda400 »

Вчера се прибирам от провинцията с кола и гледам на река Искър,под моста имаше над 10 човека.Звъня на ИАРА няколко пъти-никой не вдига.После звъня на 112 и от там ми казват, че не е тяхна работа и да се обадя на ИАРА.Кажете какво мога да направя?Нищо!
Който пие бира,не умира
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от svilen_sa6kov »

И аз ще надам глас в пустиня -, но нека се оплача от ИАРА Варна. Тия май са шампионите по мързел в България. Един язовир имат свободен в района си да проверяват -Цонево и това не правят, като се оправдават,че са много ангажирани с морето.Какво толкова му пазят на морето не знам.
Аз за няколкото години активен риболов по водоемите- на живо инспектор от ИАРА не съм виждал,никога не са ме проверявали за билет/ а с каво удоволствие ще си покажа само билета/ и никога не са реагирали на подаден сигнал. Инспекторите от ИАРА Варна май са много активни само в пиенето на кафе и подбъзикването с колежките в офиса. Казвам тези думи защото ми е болно за Цонево,че е оставен на безхаберието и бездействието на това звено но ИАРА.
Дано след уволнението на сегашният им шеф днес да се вземат в ръце и да почнат да си вършат работата поне на Цонево/ Като Цонево не са само Чудните скали,а има и Дебелец, Погребите, Черешовата градина и т.н. места, които също трябва да се посещават от господата инспектори./
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
young fisherman
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:45 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от young fisherman »

колега ако ще те успокои така е навсякаде не само в Варна . :D
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от fn1p »

Искам да кажа някой друг кусур на ИАРА-Хасково.
Казват, че нямат пари за гориво, а същевременно обикалят с Nissan Pathfinder нов или най-много 3 годишен, на това животно комбинирания разход е около 10 литра дизел на 100 км , а по-черните пътища сигурно харчи 14 литра на 100км но да речем, че средния му е 10литра това в пари е около 25 лева, за парите който за който са купили Pathfinder-а ,а той струва около 90 хиляди лева, са можели да купят пет Ниви на газ, който струват около 17 хиляди лева или да купят две Ниви и да обикалят на 2 места едновременно, Нивата харчи около 12 литра газ на 100км ,което в пари е около 15 лева, а да не говорим за парите който са дадени за Pathfinder-а колко газ са можели да купят на две Ниви, по мой сметки около 44 хиляди литра газ, та за какво говорим.

Моля изтъкнете и вие по-някой кусур на ИАРА, може и да други градове и някой ни прочете какво пишем !
Изображение Изображение
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от haga »

Да , ама на Нивата няма екстри.
Те това е причината.
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от fn1p »

haga написа:Да , ама на Нивата няма екстри.
Те това е причината.
Екстрите бракониери не хващат :idea:
Изображение Изображение
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от haga »

Те не мислят за бракониерите,на тях да им е добре.
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от ribolovcho »

кога най после ще изловят токаджийте по река искър,те ебаха майката на реката....поне един да хванат..толкова сигнали и обаждания до тях ..и никакви реакций..
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от bokser »

Я вижте как хоратя ловят бракониери по NG WILD! :shock: :wink:
dmitev007
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 9:49 am

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от dmitev007 »

Колеги напълно съм съгласен с вас.Но докато на се изгонят 90% от служителитие на ИАРА няма да има риба.Точно те са най-големите бракониери.Не може да толерират тяхните хора с мрежите и да са безнаказани.Пример : обаждат се въпросните мрежари на тяхните ортаци от ИАРА Н.Загора и на същата вечер-подчертавам вечер хвърлят мрежи в жребчево.Каквото се хване е по магазинчетата в Н.Загора .Очевидно или спът зимен сън или не им се разваля хубавата далавера.
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Оплаквания от ИАРА

Мнение от svilen_sa6kov »

Каквито и кадрови промени да се направят в ИАРА, каквито и чистки де се направят то нещата не се променят никога. Гонят старите шефове и солташаците им и идват нови с техните такива, браконерите са си все старите познайници, ама си плащат и никой не ги закача. Лично чух разговор на едни дето влизаха с лодка в Цонево - че спокоино той нашия ще се обади ако тръгнат насам за проверка. Какво повече да говорим - колкото и кадри да се извъртят то корупционната схема си остава същата и работи в защита на копелетатат с мрежите и тока. Проблема може да се реши ако ИАРА се премахне и се направи някаква нова структура, която да е подчинена на МВР и заедно с това да се криминализира бракониерството. Лошото е,че кучето си лае а кервана си върви, а рибите изчезват поголовно със всяка изминала година.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”