На риба в резерват!

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от кирил великий »

Резерват означава, наред с всичко друго, че е забранено да се вкарват отвън територията му каквито и да са други видове - растителни, животински, микроорганизми. Изобщо идеите да се проявява инициатива и да се пускат разни видове тук и там е доста опасна, нанасяща твърде много вреди. Така се появи у нас досадния слънчак; така се съсипа езерото Чад в Африка, зарибено с нилски костур и напълно обезрибено в последствие. Примери има много, имаше и цяла научна поредица "Окупанти" по Енимъл Планет. Хубаво е да се знае какво означава резерват и да се спазва поведение, когато се намираме в него.
Последно промяна от кирил великий на Нед Юли 27, 2014 11:32 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от gochev86 »

geibriel написа:
С.Върбанов написа:Кой си ти , та да ловиш в резерват ? Имаш писмено разрешение от министъра на околната среда и водите или ... ? Правилно ти е казано , че си НАРУШИТЕЛ точно толкова колкото и ония с мрежите :idea:
Нарушител на какво колега,аз никога не съм ловил във въпросното езеро.
Колега gochev86 аз не съм служител на иара нито полицай нито имам правомощия да съдя и да раздавам правосъдие.Ако ти се чувстваш опълномощен прави го.Що се отнася до колегите всеки сам решава дали да сподели къде е ходил за риба.Аз винаги споделям за водоемите и рибите и не мисля че това е грешно.
Колега rap66 дори да отида някой ден на въпросното езеро да ловя риба нямам намерение да я вземам,по скоро ще закарам малко натам няма да казвам кога, че да не ме пречака някой от пазителите на закона тук.


Явно не можа да вденеш каква беше целта на упражнението,както и да е няма да се впускам в излишни обяснения(явно няма смисъл).Щом на теб ти е кеф да ходиш из гнусотия ходи,когато един ден го израснеш това ще ме разбереш(имам в предвид умствено,не на години).


П.п. Тук научих доста неща за риболов и опазване на природата,и аз като теб си мислех е к'во толкова двама циганина ловят през забрана(примерно).
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

rap66 написа:
geibriel написа:... аз ще намокря плувката в гьола пък ...
На детската площадка : Аз ще запаля една цигара, щото на мене мноооого ми се е допушило ... голяма работа, нема да се отровят от една цигара я, я къв смок се стеле над града....

В парка : Ей, как ми се е присрало. Я да събуя гащите, те дечицата гъз ако не са виждали, все някога ще видят, по рано-по добре ...

Докога ще обикалям, я да се паркирам на тротоара, че изгорих пет кила бензин. Те децата като мъ заобикалат ще се оглеждат. Пък и тия да карат по-бавно, ко са се разбързали ....

На масата вечерта, изпражили сме рибата (където намокрихме плувката ), след първата ракия : Ей тъз скапана държава .....
Право в десетката! :!: :drinkers:
az ribara
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 1:30 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от az ribara »

Смешник, защо си счупил на децата въдиците, ако съм бил там, ще ми целуваш обувките!! Ти кой си бе? Какво право имаш а?!? Недоносено създание
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”