На риба в резерват!

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от pacho69 »

Някъде у форума в подобна разпра бях апелирал вместо да се карате тука, да вземете да си спретнете един риболовен турнир например нещо от рода на "Да си премерим мускулите с въдица в ръка" , ма явно не Ви стига нито акъла нито умението да го направите. От кавги файда няма, а и кавгите плашат рибата ;-)
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: На риба в резерват!

Мнение от Красимир Атанасов »

[quote="firepd69"]Сега излизам" ( щото нема ШВЕЦИЯ ) :[/quotе]
Има ABSOLUT но ти от къде да знаеш.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: На риба в резерват!

Мнение от firepd69 »

Със същества обиждащи цяла нация, как да си спретна турнир :?: Но какво значение имат обидите тук. Явно на хората така им харесва, да ги обиждат на националност, да си трайкат и да гледат сейр :roll: Все имах некаква надежда , че тези където се ометоха поне те малко от малко ще възприемат некакви по-добри ценности но не става.За водката пия само СЛИВЕНСКА 0,5 л. и по някога САВОЙ черен етикет.Все пак не съм патрон.Най ме дразнят три неща:Ебаване с Българщината :mrgreen: , саморазправата :mrgreen: и все по-тудното намиране на сливенската водка :lol: :mrgreen: .
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: На риба в резерват!

Мнение от GODzillata »

firepd69 написа:...Ебаване с Българщината ....

Ко речи? :roll:

К'ва българщина, к'ви 5 лева? :shock:
Няма такъв филм отдавна! :idea:

Няма такава държава, няма и такъв народ!

Дори и нашенецът, скъсал синджира, пак си остава булгаристанец, независимо в коя държава е драснал........но няма да се плашите, нещата ще стават и по-кофти, идващите поколения са мноооооого по-зле! :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: На риба в резерват!

Мнение от firepd69 »

GODzillata написа:
firepd69 написа:...Ебаване с Българщината ....

Ко речи? :roll:

К'ва българщина, к'ви 5 лева? :shock:
Няма такъв филм отдавна! :idea:

Няма такава държава, няма и такъв народ!

Дори и нашенецът, скъсал синджира, пак си остава булгаристанец, независимо в коя държава е драснал........но няма да се плашите, нещата ще стават и по-кофти, идващите поколения са мноооооого по-зле! :lol:
Ще има, ще има споко! :wink: Нещата тук се изясниха и аз напускам темата.Ама ако, излезе некоя тема пак с БрусЛий или герой от '' Пази Боже сляпо да прогледне '', пак ще се шмугна :lol: :lol: :lol:
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: На риба в резерват!

Мнение от Красимир Атанасов »

Годзи не е така баце,твърдо нцъ.
Избягах от доста простотий,и за мен съм си вече нов човек.
Но има моменти в които ми кипва млякото,когато разни шлаки се опитват да се правят на каймак.
Да държиш образ на мачо е трудно,може би дори и демоде.
Но и да си самарянин си е доста трудна работа.Защото,пази боже един ден ей такива сладунковци подтикнати от бедност ще продадът "бонбонки"на децата ни с 5-те лева които сме им дали за училище.
И тогава пак ли ще ги съжалите и помилвате?
Не оправдавам и не защитавам никои.
Но за една такава привидна дреболия,да се изписва толкова простотия.....ми идва малко в повече.
То не беше библия,ала-бала......простотий.
Аз съм Българин и такъв ще си остана,независимо къде се намирам.
Обичам си родината,мразя държавата и за това съм възирал.
Не съм съгласен да съм роб отново,днес като прочетох кой е станал зам-председател на Българското народно събрание и ми си присра буквално.И така,до нови срещи в риболовни излети,там се чувствам най-добре.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
ynovi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 7:29 pm
Местоположение: София

Re: На риба в резерват!

Мнение от ynovi »

Redimido написа: Тогава ми призля ......
Според мен това обяснява всичко. На човека му станало лошо и без да знае и иска счупил 2-3 въдици. Ами голяма работа, за некви си въдици, дет се продават у всеки магазин едва ли не.
Хората са най-важното нещо и са много по-важни от некви си въдици. :wink:
Аватар
marvelous799
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:50 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от marvelous799 »

pacho69 написа:Някъде у форума в подобна разпра бях апелирал вместо да се карате тука, да вземете да си спретнете един риболовен турнир например нещо от рода на "Да си премерим мускулите с въдица в ръка" , ма явно не Ви стига нито акъла нито умението да го направите. От кавги файда няма, а и кавгите плашат рибата ;-)
:prayer: :prayer: :prayer: Браво на колегата!

Ако не знаете все още, а уж сте печени?

ДОБРОТО ЩЕ СПАСИ СВЕТА!!!

Всеки от Вас го е изпитвал! :shock: :oops:
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: На риба в резерват!

Мнение от geibriel »

Днес посетих за сефте въпросното езеро много красиво място.Да ти е кеф ,хем да си в гората ,хем да си метнеш въдицата, поне така си мислех до момента в който не прочетох темата.Ще споделя и аз едно преживяване преди години на един пазарджишки гьол.Та рано сутринта пристигам на въпросния гьол и карам сформираната група от 15тина човека в маскировъчни облекла и пушки на рамото по енергично да прибират мрежите в джиповете си.Аз видимо по изплашен от тях гледам как отпрашват макар на водоема вече да имаше колеги рибари които с отегчен поглед в въдиците си не отразяваха случващото се на 20 м от тях.Местото което заех обаче се оказа собственост на друг рибар които в последствие се обади на горския с заканата "ся ше видиш горския ми е приятел".Въпросния служител на закона доиде след около 10 мин за да провери наглия бракониер в случая аз и хванатите от мен промишлени количества риба в случая 2 слънчевки.След обстойна проверка а и видимо учуден че бракониерът е 14 годишно момче проверяващият орган реши да ми даде малко уроци по опазване на околната среда, изпуши една цигара и отпраши забравяйки да провери останалите около 50тина човека на гьола.Този ярък спомен от детството ми винаги ми напомня колко добра и колко работеща е изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.И до ден днешен се възхищавам от способноста и да не прави нищо независимо от условията и размерите на проблема.Малко се отплеснах но мисълта ми е колко килограма риба бяха хванали въпросните нарушители? И хората с въдица за 20 лв отишли за няколко часа на даден гьол за да разпуснат от натоварения ден ли са най -големите бракониери по водоемите?Дали като видя на свободен водоем някои да залага 20 дънни въдици не ме гневи и не ме кара да ги счупя.Просто според мен някои хора не различават бракониерство от риболов.Та аз ще намокря плувката в гьола пък които ме смята за бракониер може да доиде да ми счупи пръчката или да викне полиция важното е такива врагове на народа да бъдат заличавани.
ПС: За кокошка няма прошка за милиони няма закони
Изображение
Изображение
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

geibriel написа:Днес посетих за сефте въпросното езеро много красиво място.Да ти е кеф ,хем да си в гората ,хем да си метнеш въдицата, поне така си мислех до момента в който не прочетох темата.Ще споделя и аз едно преживяване преди години на един пазарджишки гьол.Та рано сутринта пристигам на въпросния гьол и карам сформираната група от 15тина човека в маскировъчни облекла и пушки на рамото по енергично да прибират мрежите в джиповете си.Аз видимо по изплашен от тях гледам как отпрашват макар на водоема вече да имаше колеги рибари които с отегчен поглед в въдиците си не отразяваха случващото се на 20 м от тях.Местото което заех обаче се оказа собственост на друг рибар които в последствие се обади на горския с заканата "ся ше видиш горския ми е приятел".Въпросния служител на закона доиде след около 10 мин за да провери наглия бракониер в случая аз и хванатите от мен промишлени количества риба в случая 2 слънчевки.След обстойна проверка а и видимо учуден че бракониерът е 14 годишно момче проверяващият орган реши да ми даде малко уроци по опазване на околната среда, изпуши една цигара и отпраши забравяйки да провери останалите около 50тина човека на гьола.Този ярък спомен от детството ми винаги ми напомня колко добра и колко работеща е изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.И до ден днешен се възхищавам от способноста и да не прави нищо независимо от условията и размерите на проблема.Малко се отплеснах но мисълта ми е колко килограма риба бяха хванали въпросните нарушители? И хората с въдица за 20 лв отишли за няколко часа на даден гьол за да разпуснат от натоварения ден ли са най -големите бракониери по водоемите?Дали като видя на свободен водоем някои да залага 20 дънни въдици не ме гневи и не ме кара да ги счупя.Просто според мен някои хора не различават бракониерство от риболов.Та аз ще намокря плувката в гьола пък които ме смята за бракониер може да доиде да ми счупи пръчката или да викне полиция важното е такива врагове на народа да бъдат заличавани.
ПС: За кокошка няма прошка за милиони няма закони
Изображение
Изображение
Браво, кокошка!!!

Кое различава бракониерството от риболова не е твоята преценка, а едно нещо черно на бяло, написано ЗАКОН. Явно си неграмотен, щом не можеш да го прочетеш. Много се дразня на разни тепигьосчета, дето единственото им оправдание за погазване на законите на държавата е виж другите че ги погазват повече от мене, аз ли съм проблема. Точно мангалско оправдание...циганина като го хванеш да краде и почва да се оправдава, аз щото съм гладен бе бате, аз да не съм откраднал всичкото, виж го Мехмет, как краде повече...Който в малкото е верен, може да му се повери и голямо. А който в малкото е неверен...съм сигурен, че стига да можеше би постъпвал точно като тия с мрежите и джиповете. Това че не си на тяхно място, само и единствено е защото нямаш тази възможност. Аре у лево!! :finga:
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: На риба в резерват!

Мнение от geibriel »

Колега незнам кое в разказа ми по горе породи тази злоба и грозните думи които си отправил по мой адрес но ще помоля модераторите да се намесят.Уж казваш че защитаваш правилата пък не спазваш правилата на форума в който пишеш.Казваш че съм "тепигьосче" и с "мангалски" манталитет пък под темите ми пишеш браво.
Ако не е нахално ще се защитя.Никога през живота си не в форум където и да е не съм убидил човек независимо дали сме приятели или врагове, независимо че са ме обиждали достатъчно много пъти.Никога не съм казал лоша дума за някой, никога не съм наранил човек или унищожил чужди вещи.
Второто нещо което искам да ти кажа е че това изречение е нещото от което наистина ме заболя - „Това че не си на тяхно място, само и единствено е защото нямаш тази възможност.” Никой не беше изливал такава помия по мой адрес без да ме познава, много грозна реакция колега,много съм разочарован от държанието ти.
Та надявах се описаната случка от мен да те накара да се замислиш, че не всичко е черно и бяло.С нея не взимам страна нито твоята нито ничия.И тези закони които ти почиташ и ревностно браниш не винаги са справедливи, и по често облагодетелстват по заможната част на обществото, както се казва - всички сме равни но някои са по равни. Нека преди всичко бъдем човеци, преди да съдим тия долу да погледнем тия горе.Мисля че трябва да прочетеш пак приказка за стълбата.Аз може да съм всякакъв но никога не бих си позволил да обиждам хора които не познавам, камо ли да повредя чужда вещ ,това си е чиста вандалщина.Замисли се над думите ми , и когато видиш някой циганин да събира желязо ,или да бърка по кофите, или да влачи чували с боклуци, или цигане да лови риба на някой гьол ,с скапана пръчка гадна корда ,с наилоново пликче вместо живарник.Погледни в очите му и ще разбереш кой е виновен за това му положение той или държавата същата скапана държава в която живеем аз и ти, и се моли някой ден да не изпаднеш в неговото положение.Докато не се научиш на състрадание и прошка какъв човек ще си.
ПС:Какви бяхме какви станахте :smt010
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от gochev86 »

geibriel написа:Колега незнам кое в разказа ми по горе породи тази злоба и грозните думи които си отправил по мой адрес но ще помоля модераторите да се намесят.Уж казваш че защитаваш правилата пък не спазваш правилата на форума в който пишеш.Казваш че съм "тепигьосче" и с "мангалски" манталитет пък под темите ми пишеш браво.
Ако не е нахално ще се защитя.Никога през живота си не в форум където и да е не съм убидил човек независимо дали сме приятели или врагове, независимо че са ме обиждали достатъчно много пъти.Никога не съм казал лоша дума за някой, никога не съм наранил човек или унищожил чужди вещи.
Второто нещо което искам да ти кажа е че това изречение е нещото от което наистина ме заболя - „Това че не си на тяхно място, само и единствено е защото нямаш тази възможност.” Никой не беше изливал такава помия по мой адрес без да ме познава, много грозна реакция колега,много съм разочарован от държанието ти.
Та надявах се описаната случка от мен да те накара да се замислиш, че не всичко е черно и бяло.С нея не взимам страна нито твоята нито ничия.И тези закони които ти почиташ и ревностно браниш не винаги са справедливи, и по често облагодетелстват по заможната част на обществото, както се казва - всички сме равни но някои са по равни. Нека преди всичко бъдем човеци, преди да съдим тия долу да погледнем тия горе.Мисля че трябва да прочетеш пак приказка за стълбата.Аз може да съм всякакъв но никога не бих си позволил да обиждам хора които не познавам, камо ли да повредя чужда вещ ,това си е чиста вандалщина.Замисли се над думите ми , и когато видиш някой циганин да събира желязо ,или да бърка по кофите, или да влачи чували с боклуци, или цигане да лови риба на някой гьол ,с скапана пръчка гадна корда ,с наилоново пликче вместо живарник.Погледни в очите му и ще разбереш кой е виновен за това му положение той или държавата същата скапана държава в която живеем аз и ти, и се моли някой ден да не изпаднеш в неговото положение.Докато не се научиш на състрадание и прошка какъв човек ще си.
ПС:Какви бяхме какви станахте :smt010




Колега не ти ли се струва че е малко тъпо за едни да има а за други не,разбира се е много дразнещо това.Отивам някъде на излет,хубава природа,чисто има даже направени пейки,кошчета, законозащитен резерват или друго и изведнъж......няколко циганина който хвърлят,чупят и хващат(да примерно с 5-10 риби няма държавата да обеднее ,но и те няма да изхранват семейство),но все пак не е редно.После на следващата седмица пак отиваш и какво виждаш,всичко изпотрошено,навсякъде боклуци и целия водоем наобиколен от банда мърши които вадят и последната живина от мястото...е извинявай но не само ще им строша въдиците но и други доста по груби неща.Така че според мен колегата е прав че ти набира,ти едва ли не си затваряш очите и казваш "Майната му,този все едно не съм го видял". Имам и още един въпрос ,защо според теб доста от колегите не казват къде са били на излет,отговори си на този въпрос и дано да разбереш колко е грозна гледката в нашата мила държавица.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от С.Върбанов »

Кой си ти , та да ловиш в резерват ? Имаш писмено разрешение от министъра на околната среда и водите или ... ? Правилно ти е казано , че си НАРУШИТЕЛ точно толкова колкото и ония с мрежите :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: На риба в резерват!

Мнение от rap66 »

geibriel написа:... аз ще намокря плувката в гьола пък ...
На детската площадка : Аз ще запаля една цигара, щото на мене мноооого ми се е допушило ... голяма работа, нема да се отровят от една цигара я, я къв смок се стеле над града....

В парка : Ей, как ми се е присрало. Я да събуя гащите, те дечицата гъз ако не са виждали, все някога ще видят, по рано-по добре ...

Докога ще обикалям, я да се паркирам на тротоара, че изгорих пет кила бензин. Те децата като мъ заобикалат ще се оглеждат. Пък и тия да карат по-бавно, ко са се разбързали ....

На масата вечерта, изпражили сме рибата (където намокрихме плувката ), след първата ракия : Ей тъз скапана държава .....
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: На риба в резерват!

Мнение от geibriel »

С.Върбанов написа:Кой си ти , та да ловиш в резерват ? Имаш писмено разрешение от министъра на околната среда и водите или ... ? Правилно ти е казано , че си НАРУШИТЕЛ точно толкова колкото и ония с мрежите :idea:
Нарушител на какво колега,аз никога не съм ловил във въпросното езеро.
Колега gochev86 аз не съм служител на иара нито полицай нито имам правомощия да съдя и да раздавам правосъдие.Ако ти се чувстваш опълномощен прави го.Що се отнася до колегите всеки сам решава дали да сподели къде е ходил за риба.Аз винаги споделям за водоемите и рибите и не мисля че това е грешно.
Колега rap66 дори да отида някой ден на въпросното езеро да ловя риба нямам намерение да я вземам,по скоро ще закарам малко натам няма да казвам кога, че да не ме пречака някой от пазителите на закона тук.
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”