На риба в резерват!

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

Нека споделя една случка, от вчера...

Бяхме решили да направим една разходка в планината с нашите кумове и малката им дъщеричка на 8 години. Всичко беше прекрасно, до момента в който не стигнахме до Боянското езеро...За тези които не знаят, това е едно езеро на Витоша, забранено за всякакъв вид риболов, намиращо се на територията на природен парк - резерват. В езерото се размножават 90 % от тритоните, които живеят на територията на република БГ. Пристигаме с идеята да направим малко снимки на красотата, а на отсрещния бряг некви си трима умника разпънали въдиците и си ловят риба. Трудно ми беше да се въздържа и да не им викна че това място не е за риболов. Отговора беше - Гледай си работата! Казах им че това е резерват и тук риба не трябва да се лови, а те си ме отсвириха шампионски. Веднага звъннах на 112, пред тях и ги предупредих, че ако не си съберат такъмите веднага, ще си носят последствията...и ето ви срама! От 112 не знаеха, че съществува това езеро, и казаха че ще ме свържат с 6-то районно. Помолих ги да ме свържат с отдел на ИАРА, а те ми отговориха: "Г-не, не ме учете с кого да ви свържа, свързвам ви с 6-то районно. След като почаках 1-2 минути на линия, същата г-ца се включи и ми каза, че е казала на 6-то районно и те са и обещали да дадат сигнал на който трябва. Познайте дали въобще някой някъде нещо щеше да направи. Тогава ми призля и реших да взема нещата в свои ръце, не че света ще стане по-добър, не че ще ги променя, но поне да получат един хубав урок...балдъзата взе да ме моли: "Недей де, остави ги и т.н"", но на мен ми е писнало вече от селски изпълнения и наглост и просто я помолих да дръпне малката настрани, а аз отидох да ги прослушам тия пишман нагляри..."Билети имате ли бе?" "-НЕ! И кв'о..." Ами какво ли...дай тука въдицата бе...храс! Айде при другия - дай беее! ХРАС! Третия реши да не я пуска - за малко само...ХРАС! Айде ловете сега, вържете си дезодоранти! Марш беее! Останаха като препарирани...Не знам откъде ми дойде тоя хъс, ама бях готов на всичко да ги окъпя. Почнаха да се обясняват, абе братле, аз ловя тука от както се помня!" Така ли?? Я да ти направя викам една снимка, да те видим кой си ти дето толкова години не са ти писали акт...Луда работа...В крайна сметка до пердах не се стигна, събраха си партакешите и се махнаха. Насред планината направихме сеира...Явно дори и в резервати, никой не реагира на сигнали. Де да беше това в Англия, щяха да си продават къщите да плащат глоби! Ей ги и наглеците!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едва ли щеше да се стигне до чупене на въдици и грозни сцени, ако просто бяха приели забележката, но наглостта, край няма...ами - минус 3 бракониерски уреда!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: На риба в резерват!

Мнение от Красимир Атанасов »

:mrgreen:
Браво баце :!:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от gochev86 »

Браво,малко е било.Трябвало е да ги вържеш голи за някое дърво и .... :)
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

Лошото е, че малката нямаше да го понесе...ако се беше стигнало до по-грозни сцени...ходи и обяснявай че са бракониери. И че чичо и е добър човек после...
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: На риба в резерват!

Мнение от hristoogi »

Браво за куража . Похвално за смелоста ти , а за 112 тел . :cry: нямам думи .Още един път респект .
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: На риба в резерват!

Мнение от firepd69 »

Както каза по един друг случай многоуважаемият от мене отец Амбарев - Аз имам право да се съмнявам, че това са пълни измишльотини.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: На риба в резерват!

Мнение от GODzillata »

firepd69 написа:Както каза по един друг случай многоуважаемият от мене отец Амбарев - Аз имам право да се съмнявам, че това са пълни измишльотини.
Eeeeee, ти пък, Тома неверни! :wink:

Разбирам да се чудиш дали първо ги е снимал или дали първо им е счупил въдиците, НО ако се вкара малко дедукция и дудукция :lol: , ще се установи, че явно първо ги е снимал, защото е очевадно, че въдиците им са цели, а и виж как хубаво позират. :mrgreen:

Представям си сценката...
Той - "Я, чакайте, момци, да ви снимам за спомен с въдиците ви!"
А те - "Що бе, бате, за спомен, да не си решил да се фъргаш в гьола?"
А той - "Не бе, абдали, ще ви фъргам въдиците!"
А те - "Що бе, бате?"
А той - "Щото са
Redimido написа:3 бракониерски уреда!
"
А те - "Ма как така бракониерски уе :smt017 , да не са бомби или ток? :roll: "
А той - " :shock: Упс! Вярно бе! :oops: "

...и накрая един мармот завива шоколада в станиол... :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

Дамм...всъщност последователността беше, аз ги снимам със зума от отсрещния бряг, защото си помислих че след като звънна на 112, те чувайки ме ще си бият камшиците и исках да имам доказателство, но уви не стана така...после преди отиването ми при тях апаратът беше връчен на жена ми, защото техника за 2000 лв, не се рискува, при положение, че не се знае, кой ще се къпе...после когато му казах, дай да ти направя една снимка, се усетих че апарат нямам върху мене си, явно адреналина ме беше заблудил...и се провикнах на жена ми да го снима по-отблизо, но тя не искаше да се приближи повече.
Така или иначе, след коментари от подобен род си вадя само едно заключение. Българина и кол да му завреш отзаде, не верва докат се не изпразни! - Сега ми дойде!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

GODzillata написа:
firepd69 написа:Както каза по един друг случай многоуважаемият от мене отец Амбарев - Аз имам право да се съмнявам, че това са пълни измишльотини.
Eeeeee, ти пък, Тома неверни! :wink:

Разбирам да се чудиш дали първо ги е снимал или дали първо им е счупил въдиците, НО ако се вкара малко дедукция и дудукция :lol: , ще се установи, че явно първо ги е снимал, защото е очевадно, че въдиците им са цели, а и виж как хубаво позират. :mrgreen:

Представям си сценката...
Той - "Я, чакайте, момци, да ви снимам за спомен с въдиците ви!"
А те - "Що бе, бате, за спомен, да не си решил да се фъргаш в гьола?"
А той - "Не бе, абдали, ще ви фъргам въдиците!"
А те - "Що бе, бате?"
А той - "Щото са
Redimido написа:3 бракониерски уреда!
"
А те - "Ма как така бракониерски уе :smt017 , да не са бомби или ток? :roll: "
А той - " :shock: Упс! Вярно бе! :oops: "

...и накрая един мармот завива шоколада в станиол... :mrgreen:
Видински, с друго впечатление бях останал от тебе, ама с тоя коментар ме подразни зверски...бракониерски уред за мен е всяка една патка, дето е извадена не на място! Също като твоя коментар, в тая тема! Ако мислиш, че съм си правил труда да си измислям истории подобни на тая, че и да ги пиша, честно - много си зле! Не знам дали мармот ще завива шоколада в станиол, или мармота ще завиваме в станиол, обаче...лелеее. :axe:
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На риба в резерват!

Мнение от Redimido »

firepd69 написа:Както каза по един друг случай многоуважаемият от мене отец Амбарев - Аз имам право да се съмнявам, че това са пълни измишльотини.
А не тебе приятелю ще ти кажа както казаха не особено уважаваните от мене манафи... :ANAL:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: На риба в резерват!

Мнение от firepd69 »

Не си ми преАтел :D
slavcho tasev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Май 31, 2012 8:39 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от slavcho tasev »

независимо дали се одобриава това поведение /за победителя става вапрос/ за момента това е превилния подход.гледам ги на красиви места доидат,ловят,ядат пият и накрая вси4ки боклуци не били техни.оставят и дим да ги няма.побеснявам при положение 4е кофата е на 50 м. БРАВО КОЛЕГА> НЕ ТРЯБВА ДА СИ ТРАЕМЕ А ДА ВИКАМЕ С ВСИ4КА СИЛА 4Е ЦАРЯТ Е ГОЛ>
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: На риба в резерват!

Мнение от mishkata_mp »

аз такива първо ги шамаря и после звъня на 112 да викат линейка, изроди м...а им :axe:
kefeto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 6:09 pm

Re: На риба в резерват!

Мнение от kefeto »

Здравей Колега!!!!
Постъпката ти не е много за толериране,поради факта,че ти не си закона, не си копувал тези въдици на тези видимо деца.Би могъл да бъдеш малко по-хрисим, защото ако беше някой по-голям "батко" едва ли щеше да си толкова агресивен. Гледай по ведро на нещата и обръщай по-вече внимание на "балдъзата", че там е истината.
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: На риба в резерват!

Мнение от minchoto »

mishkata_mp написа:аз такива първо ги шамаря и после звъня на 112 да викат линейка...
:D :D :D И след като те качат на линейката кво правиш? :D
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”