Грозната истина

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Аватар
raykovcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 12:48 pm

Грозната истина

Мнение от raykovcarp »

Eдна случка от България.На 27.06.2014 година ден Петък както почти всяка седмица решаваме с доктора да се отдадем на риболовни подвизи и страсти.Водоема в който решихме да пробваме шаранджийските си умения е язовира в село Бяла река община Върбица.Правилата за риболов са както във всички свободни язовири или риболовен билет ,заверен и ограничение до 3 хвърлени въдици.Разбира се като едни примерни риболовци ние винаги спазваме правилата на риболовната игра.Пристигнахме на водоема около 16.30 часа.След кратък обзор на избраното от нас място и избор на риболовна тактика пристъпихме към разпъване на въдиците придружено с обилна захранка.Приключването на това мероприятие беше в 18.30 часа с поздрав за успешен риболов и добра слука.Около 19.00 часа на отсрещния бряг забелязахме пристигането на бял микробус с канати.Реакцията ни разбира се беше еднозначна-идват колеги , казахме си ние,ще става интересно.За броени минути от микробуса изскочи лодка внимателно пренесена от трима "колеги".Викаме си бре бре майстори ще захранват с лодка.Имайки предвид местоположението на избраното от тях място и нашата локация не беше трудно да осъзная че видимостта е помежду ни е отлична.Не минаха 5 минути и лодката плуваше безгрижно насочвайки се към средата на язовира.След продължително свиване на очните си мускули забелязах дървен сандък поставен по средата на плавателния съд.След 10 секундни логически разсъждения усетих леко главоболие което беше вследствие на вече учестения ми пулс и повишено кръвно налягане.Последва жестока вътрешна борба в съзнанието ми придружена с яростно отричане -не не това не може да е мрежа не е възможно та те са на 200 метра по права линия от нас,не може да са толкова нагли и безочливи.За съжаление обаче фактите говориха друго.След около 2 минути от сандъка се показа грижливо сгъната бракониерска мрежа която за още 20 минути обгради почти цялата водна площ на язовира.Последваха няколко традиционни български поздрава на висок почти истеричен глас насочени към майките и почти цялата рода на въпросните господа които не ни удостояха с вниманието си и продалжиха да разпъват мрежата си до последния метър.В предвид законодателството в нашата мила родина и макар огромното си желание и готовност не ми отне много време да стигна до извода че саморазправата в случая е неуместна.Като един съвестен гражданин и с помощта на мобилния Интернет на телефона си реших да подам сигнал по каналния ред до инспекторите от ИАРА-Шумен директно с г-н Музафер Ехлиманов който се явява началника на отдела в нашия регион.След кратък разговор и описания от моя страна инспектора увери че ще реагират на подадения сигнал.И наистина реакцията му беше мигновена.Стоящата вече час мрежа във водата беше светкавично извадена и небрежно набутана в сандъка.Последва бърз рейд на плавателния съд към брега и акостиране на лодката мрежата и бракониера в най близките храсти.Вече беше тъмно а в далечината се виждаше единствено огънчето от цигарата на скрилия се наглец който чакаше да бъде прибран от колегите си които по рано го бяха оставили да наглежда мрежата.Инспектори от ИАРА така и не се появиха А КАК И ЗАЩО БРАКОНИЕРИТЕ ИЗВАДИХА ТОКУ ЩО РАЗПЪНАТА СИ МРЕЖА И ДАЛИ НЕ СЕ ПОЗНАВАТ С ХОРАТА КОИТО БИ ТРЯБВАЛО ДА ПРОТИВОДЕЙСТВАТ НА ТОТАЛНОТО МРЕЖОСВАНЕ НА РОДНИТЕ НИ ВОДОЕМИ.ДАЛИ НЕ БЯХА ПРЕДУПРЕДЕНИ ЧЕ ИМА ПОДАДЕН СИГНАЛ-ТОВА ОСТАВЯМ НА ВАС,ВИЕ ПРЕЦЕНЕТЕ.ЕДИНСТВЕНИЯ ИЗВОД КОЙТО МОГА ДА НАПРАВЯ Е ЕБ...М ТИ ДЪРЖАВАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ В НЕЯ.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Грозната истина

Мнение от Chromeo »

Четейки тези редове, колега, беше неизбежно да не усетя гнева, с който са написани и единственото, което мога да направя е да съм гневен, колкото вас. Съвестта ви на гражданин е попречила на желанието за саморазправа, но когато иституциите мълчат- тя остава единствената алтернатива. Следващият път ако сте повече хора и ако поне един от вас има оръжие не му мислете. Ако имах необходимата власт, щях да съм Хитлер за бракониерите, освен геноцид друго не може да ги оправи. Извинявам се ,ако съм краен в думите си, но това е личното ми становище.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Грозната истина

Мнение от pacho69 »

Очевадно е, че се познават колега. Нищо ново за родната ни действителност. Инак умно си постъпил, като не си се саморазправял, че току без вина станеш виновен, после ходи доказвай че нямаш сестра
По-голям шаран от рибаря няма...
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Грозната истина

Мнение от desi »

Оставка за шефа на ИАРА-ШУМЕН!!!
besttop
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:14 pm
Местоположение: Кърджали/Стара Загора

Re: Грозната истина

Мнение от besttop »

Шефа на ИАРА - Шумен да си ходи при партийните другари..Оставка!
Христо - наслука на всички
Аватар
raykovcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 12:48 pm

Re: Грозната истина

Мнение от raykovcarp »

относно поста на колегата Chromeo бях въоръжен колега но ако бях реагирал може би това щеше да ми е последния риболовен излет
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Грозната истина

Мнение от MITKO70 »

besttop написа:Шефа на ИАРА - Шумен да си ходи при партийните другари..Оставка!
То малко им остава,ще ги сменят, гаранция :wink: Но и на яз.Сопот е същото,новия началник от ДПС го е оставил на произвола на съдбата ,помаците си вършея с парашути,тройки ,а и мрежи.Доживях и да ми откраднат риба,7кг. шаран миналата седмица, ще засилваме охраната нощем,до сега не е имало проблем.Оръжието ни е на кръста,но по-добре че не съм го усетил,не си заслужава.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: Грозната истина

Мнение от MOSKOW83 »

За колегите които мислят да се саморазправят с такива измекяри, обезателно след побои или друго физическо упражнение ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вемете личната карта на тариката, ако я носи де. Без нея неможе да си извади ВЕДНАГА медицинско или да пусне жалба. И все пак умната.
Аватар
raykovcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 12:48 pm

Re: Грозната истина

Мнение от raykovcarp »

колега исках но се радвам че размислих понеже тоя дето ги чакаше да го приберат стоя в храстите 2 часа и имахме време да заобиколим от към селото и да им се появим в гръб, ас дори само кучето да бях пуснал щеше да се посерът но след това щяха да ми скъсат г..за абеее другия път може да не му мисля много и да става каквото ще
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Грозната истина

Мнение от HAZART »

:smt017 Музафер Ехлиманов ,(звучи ми като име на стар модел американски "FORD")?. Сигурен съм,че са в кюпа всички заедно,ама няма да е за дълго.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
stefanburnev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 27, 2009 5:51 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Грозната истина

Мнение от stefanburnev »

Колега, такива ситуации в днешно време са неизбежни.Бракониерите играят с полиция, горски, а да не говорим за ИАРА, като стават все по безочливи.Аз лично звъня директно на 112, като сигналът ми се записва и институциите са длъжни да реагират.Но дали ще реагират е тема на друг разговор.
Не мога да ловя риба, но много се забавлявам докато опитвам!
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Грозната истина

Мнение от refab »

Една възможност е да опишеш отново всичко, като внимаваш да не правиш квалификации и да не отправяш обвинения, и да го депозираш официално като сигнал-жалба до местната ИАРА с копие до централната. Няма да ти отнеме много време и няма да представлява някаква заплаха за теб. А ако има някаква мафиотска връзка на служители на ИАРА и бракониери, такъв регистриран сигнал все пак би трябвало да изиграе поне минимална положителна роля. Сигнала-жалба може да изпратиш и като имейл с два адреса - до местната и до централната ИАРА, или само до централната. В един момент по телефона може да попиташ завеждащата (беше жена преди две години) прес службата, напр., как се движат нещата по случая, и дали ще получиш отговор. Аз съм го правил това нещо - което описвам, и имаше добър резултат.
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Грозната истина

Мнение от pavre »

Направо си ги запуквайте мрежарите както обстоятелствата позволяват - реален ефект на момента. Вместо да се обаждате на 112 и да чакате нулевия резултат! :axe:

пс: а за автора на темата, регистриран на 30 юни тази година, със снимки с маска, пищови на кръста и тем подобни бих казал, че се обяснява като ченге, пишещо рапорт и просто провокира първо-сигналните измежду нас... :finga:
mayski
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 3:38 pm

Re: Грозната истина

Мнение от mayski »

Наистина е гадост. Аз искам да споделя нещо друго. Преди 7-8 дни гледах на входа един ресторант меню със заглавие: Прясна дунавска риба. Датата е около 20.05.2015.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Грозната истина

Мнение от GODzillata »

mayski написа: Аз искам да споделя нещо друго. Преди 7-8 дни гледах на входа един ресторант меню със заглавие: Прясна дунавска риба. Датата е около 20.05.2015.
:shock:
И к'во те притесни в това меню? :smt017
По това време има поне 4 вида дунавски риби, които са разрешени! :idea:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”