ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

ribarrr
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 10:12 am

ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от ribarrr »

Над 30 км бракониерски рибарски мрежи, въдици и три гумени лодки бяха изгорени в бивша каменоломна на Лагера на смъртта до Ловеч днес, 15 април. Престъпните такъми са иззети по време на проверките на служители на местния отдел на ИАРА в продължение на три години. Аутодафето на незаконното рибарско имущество продължи с часове при строго спазване на мерките за противопожарна безопасност, съобщи началникът на ИАРА-Ловеч д-р Йордан Найденов.
Пак според него от началото на т.г. до днес служителите на ИАРА-Ловеч са конфискували над 4 км мрежи и над 300 кг риба. Част от рибата е дарена на социални заведения и Троянския манастир, а живата е върната обратно във водата.
Да припомним, че през март при нощна проверка на язовир Сопот са извадени от водата и конфискувани 700 м мрежи и голямо количество риба от вида платика, уклей и бяла риба – около 50 кг общо. Част от рибата е дарена за социални нужди на Ловчанска Митрополия, уклеят на зоопарк – Ловеч, а бялата риба е пусната обратно във водата.
Тези дни пак при нощна проверка на язовир Сопот бяха открити три мрежи / уклеарници/с обща дължина от 300 метра за улов на риба от вида уклей. Мрежите са извадени от водата и са иззети с констативен протокол. Уловената 23 кг. риба уклей е дарена на зоопарка в гр. Ловеч за храна на животните поради липса на интерес към дребната риба от социални институции.
За месец февруари бяха извършени 4 броя проверки на вода с продължителност 18 часа и са извадени три километра незаконно поставени рибарски хрилни мрежи с уловена в тях 208,5 кг. риба шаран, сулка, каракуда, платика и уклей. От нея 70 кг е пусната обратно във водата жива и 138,5 кг. е дарена за социални нужди.
„С наближаване на най важният /размножителният/ период за рибата се създава организация за наблюдение на критичните зони за бракониерство и физическото залавяне на нарушителите. Има такава добра практика, както и потвърдени от съда наказателни постановления за бракониерство с мрежи. В момента текат процедури от НАП по продажба на конфискувани лодки. За язовира точките на бракониерство са локализирани и те са не повече от пет. В най-скоро време ще бъдат ликвидирани. Дейността на сдруженията и рибарската общност в този район е доста активна. На доброволен принцип се събират средства и предстои зарибяване с амур. Активно се работи по проект в края на забраната да се зариби с риби от вида лин и чига. Наша цел и задължение е да опазим и подпомагаме обогатяването на рибният ресурс на територията на област Ловеч каквито са и обществените очаквания. Безценна е помощта на любителите риболовци в тази насока. Те подпомагат дейността ни чрез сигнали за бракониерски риболов, а много често, като риболовеца Данчо Колев участват и в самите проверките“, коментира още началникът на ловешкия отдел към ИАРА д-р Йордан Найденов.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от boki speca »

Бравос, ама да е така навсякъде.
И тия въдици защо не ги подариха на деца примерно дето сега прохождат в риболова.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от batvanko1 »

boki speca написа:Бравос, ама да е така навсякъде.
И тия въдици защо не ги подариха на деца примерно дето сега прохождат в риболова.
Присъединявам се към колегата. Въдиците и лодките също така могат да бъдат продадени и с парите да се извършва зарибяване.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от hshopov »

boki speca написа:Бравос, ама да е така навсякъде.
И тия въдици защо не ги подариха на деца примерно дето сега прохождат в риболова.
+1
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от G.Petkov »

Добре свършена работа !

А за тези, които препоръчват подаряване или продаване на въдици и лодки,
Първо да проучат как една държавна структура като ИАРА може да го направи,
И чак после да дават съвети !

Пиша го защото съм запознат с нещата !

Така както са постъпили е най-правилното решение!
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от Gosheto »

Позьори!
Крайно време е да разберат, че с тия PR кампанийки по форуми и сайтове не става, хората искат да ги виждат по водоемите!( това е към ИАРА като цяло) От 1987г съзнателно съм по водоемите в Ловешко, като дете цяло лято, сега по-рядко- Е ВЕДНЪЖ НЕ СЪМ ВИДЯЛ СЛУЖИТЕЛ НА ИАРА! И сега ми се снимат как горят въдици и гумени лодки?!

Не са ни нужни снимките ви, почнете да работите, ние сами ще усетим, че го правите!!!
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от яз,Сопот »

Gosheto написа:Позьори!
Крайно време е да разберат, че с тия PR кампанийки по форуми и сайтове не става, хората искат да ги виждат по водоемите!( това е към ИАРА като цяло) От 1987г съзнателно съм по водоемите в Ловешко, като дете цяло лято, сега по-рядко- Е ВЕДНЪЖ НЕ СЪМ ВИДЯЛ СЛУЖИТЕЛ НА ИАРА! И сега ми се снимат как горят въдици и гумени лодки?!

Не са ни нужни снимките ви, почнете да работите, ние сами ще усетим, че го правите!!!

Специално за теб,като те гледам с две мнения си ми ясен :lol: :lol: Стой в блатото при жабокряка и си пий ракията,ИАРА съществува от 2004г.Па ти що ли дЪ знаЪш.На село е най добре. :fishing6:

Г.Петков правилно си описал нещата. :drinkers:
Пък то се китаец от левчето,кой нормален с билет ще ги купи. :idea:
Последно промяна от яз,Сопот на Сря Апр 15, 2015 9:30 pm, променено общо 1 път.
Риба къща няма.
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от dako71 »

Верно голяма поза голяма драма. :smt117 Да вземат да работят те и техните колеги в цялата страна и те похвалите сами ще дойдат. А не приказката дето умряла циганката. И Сопотче нищо лично към теб и към инспекторите ма тези PR акции ми стават досадни.
MakaveliCC
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 19, 2014 12:28 pm

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от MakaveliCC »

навсякъде трябва да е така ! И бракониерите с мрежите нямат срам бях хвърлил един път 2 дънни въдици( става въпрос за р.Дунав ) и минават наще с лодката и пускат 200 метрова мрежа върху въдиците ми , скъсах всичко в нея извадих само кордата здрава. Изчаках да се стъмни, и с колегата изкарахме мрежата напраихме я на парчета с ножа и така.... Хорската наглост няма край :axe: :ANAL: :butthead:
Рибарите се виждат един друг отдалеч
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от баничката »

Аз искам на поне 3-4 излета да ми проверяват билета, само така би се установил възпиращ натиск върху бракониерите и несъвестните с билет.
Иначе ИАРА- джийте са си пичове във форума. :D

Нямате пари за бензин- ми ревнете един митинг- за природата и т.н.,
като разберат хората че не ревете само за пари, всеки ще ви подкрепи, дайте по- смело.
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от Gosheto »

яз,Сопот написа:
Специално за теб,като те гледам с две мнения си ми ясен :lol: :lol: Стой в блатото при жабокряка и си пий ракията,ИАРА съществува от 2004г.Па ти що ли дЪ знаЪш.На село е най добре. :fishing6:

Г.Петков правилно си описал нещата. :drinkers:
Пък то се китаец от левчето,кой нормален с билет ще ги купи. :idea:
Специално за теб, г-н Язовир, не че има значение с колко мнения съм, но може да се загледаш по-добре утре сутрин. Отново не, че има значение роден съм и живея в София. Запалих се по риболова от дядо ми и първоначално бях член на ловно-рибарската дружинка в с.Дойренци. От кога съществува ИАРА ми е през "жабокряка", важното е, че не върши работа.
Очевидно сте един от тези, на които плащам заплатата, а работата си я върши половинчато. Не знам как ще ви прозвучи, но ако аз си вършех работата, за която ми плащат половинчато, щяха да умрат много хора. Замислете се........и работете, не се снимайте, ние трябва да се снимаме с рибите, които вие да пазите!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от boki speca »

G.Petkov написа:Добре свършена работа !

А за тези, които препоръчват подаряване или продаване на въдици и лодки,
Първо да проучат как една държавна структура като ИАРА може да го направи,
И чак после да дават съвети !

Пиша го защото съм запознат с нещата !
:fishing11:
Така както са постъпили е най-правилното решение!

Първо като се загледам по подробно в снимките отначало се вижда и по някоя макаричка ама после само празни макародържачи.
Второ и други държавни структури продават по съществуващ регламент конфискувани стоки , като каруци и други превозни срелства на незаконни дъървосекачи например. Не им се занимава просто.
Който иска намира начин, коите не иска си търси оправдание.

Макарите дето ги няма , с валяк ли ще ги газят , да попитам. ,,запознатите с нещата''???
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от dako71 »

Бе макарите дали горят или не не знам ма теления живрник за чии ... е там не знам.
Може би да си го ползват за скара. :shock:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от Vid »

баничката написа:Аз искам на поне 3-4 излета да ми проверяват билета, само така би се установил възпиращ натиск върху бракониерите и несъвестните с билет.
Баничка, това няма как да стане с 2-ма човека охраняващи цяла област. А, това че са двама човека с ограничени ресурси няма да коментирам... Само ще попитам нашите пари от билети къде отиват??? За зарибяване не отиват, за заплати и персонал на ИАРА не отиват, предполагам отиват за запълване на дупки в бюджета като пътища, пенсии и пр...

На този етап смятам, че гражданското общество трябва да играе голямата роля в борбата с браковците, а ИАРА да стоят в джипа си и да реагират само на сигнали, като подпомагат риболовците при ваденето на мрежите и т. н.

п.п. Нямам случай в който да съм закачил мрежа и след сигнал до ИАРА, конкретно Хасково, хората да не са се отзовали на сигнала.
Така, че не говорете небивалици, а бъдете гражданско общество. Ако ИАРА не ви ебават, има телефон 112- там ще реагират. Ако не пратят ИАРА, ще пратят полиция.....
Хора, станете гражданско общество и алармирайте за все произволи кои видите по водоемите.. Само това е начина да се оправим...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: ИЗГОРИХА НАД 30 КМ. РИБАРСКИ МРЕЖИ И ТРИ ЛОДКИ В ЛОВЕЧ

Мнение от Hills »

Гума,пластмаси,карбони,найлони .
Замисля ли се някой какъв отровен облак се дигнал над острова на СМЪРТА -СМЪРТОНОСЕН 100% .
В Германия така ли ги палят на полянката?
Сопите можеше да се дарят на домове със сираци или подобни.
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”