Истината за българските "рибари"

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от mrenka »

miro253 написа:Според мен се бъркат нещата. Това може да не е престъпление, но е нарушение на закон, което също подлежи на санкция. Проблема обаче е, че ние тук си лаем и се плюем, а този който трябва да приложи закона никакъв го няма - нито тук, нито на реката. И това не е проблем само с бракониерите, това е проблем на цялата ни държава във всяка една област. Накратко казано причината за целият ни хал. Важното е далаверата да върви и да се изкарват лесни пари, но само за НЯКОИ всички останали сме им раЯ.
Съгласен съм с теб - проблем е, че няма кой да приложи закона, в смисъл да излови и санкционира нарушителите в една или друга сфера. Но още по - големият проблем е, че това не са отделни индивиди, това е огромна маса, срещу която държавата няма как да отговори подобаващо.
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от ribolovcho »

причината е че сомовете са много вкусни и тези които трябва да съблюдават закона похапват доста от тези риби..
Изображение
Най добрите са тук
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от Каба Тоньо »

Язък ви на труда пичове. Едни хора ще се намерят да положат грижа и за всеки един от тях по 1000 неандерталци.
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kara mia »

Каба Тоньо написа:Язък ви на труда пичове. Едни хора ще се намерят да положат грижа и за всеки един от тях по 1000 неандерталци.
Всичко в тая държава е така! За съжаление!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от С.Върбанов »

ribolovcho написа:От отдавна не съм писал по най болната ми тема но сега е момента да пиша няколко реда.Няма да казвам мястото и тъй нататък по обясними причини.Регистрирали сме сдружение със не стопанска цел .Дейността ни е да опазим и възобновим рибния запас във нашият район намиращ се на река Искър.Но какво се получи на практика.Две години охрана,зарибяване,борба със бракониерите,залесяване със върби и тополи.Есента като ни надушиха баш "риболовците"..Да видите как българина -гладен и жаден на какво е способен .Няколко по "отворени " индивида един ден дойдоха и случайно хванаха по 20-30 кила риба .Почна се едно звънене на баджанаци на кой ли не ,на роднини близки и познати.За нула време на вира и не само на него се започна масовото преселение на народите.Всеки лови яко риба но никой не пуска нищо.Кефал ,каракуда и шаран..чат пат по някой скобари и шаран ..тъпчене по кофи и живарници и никой не пусна нито едно рибе обратно във водата ,макар да било и маломерно.Извадихме си карти да сътрудничим на Иара но във повечето случай като обясниш на някой че трябва да пусне наднорменото количество риба обратно се стигаше до спорове и кавги ..че даже и до бой..Ккави сме ние ..на какви се правим..все някакви тъпи въпроси .Извадиха върбите ..за да си палят огън..прекършиха тополките ..разсипаха пътищата които бяхме заравнили..,извадиха табелките ..Обяснения от рода на-знаеш ли колко км. съм навартял да дойда до тук ..един път във годината съм хванал повече риба а ти искаш да я пусна..няма да стане..Написахме и доста протоколи,актовете от които на стойности със 4 цифри,но явно и това не спира прегладнелия български народ.После видиш ли колко сме отворени българите..как ги ловиме яко..А за броя на въдиците които се поставяха по брега нямам коментар просто..Били на някакви колеги които отишли за ядене и пиене..Кажете уважаеми колеги ..как да се оправи тази държава когато излиза че редовните риболовци са по големи бракониери от самите бракониери..Каква е тази лакомия не мога да си го обясня.Боклуци навсякъде ,всевъзможни бутилки и какво ли не.Крие се риба по багажници и във пликове във тревата..Накрая искам да кажа..-Благодаря ви че съсипахте труда на 50 човека за две години -само за един месец.

Равносметка: всичкият ни труд отиде напразно и развъдената риба вече е само спомен.Засадените дървета бяха тотално съсипани ,пътищата -все едно са минали танкове,парите които сме събирали от собствените си джобове не ги броим,мърсотията която се оставя по бреговете е сравнима само със страни от четвъртия свят,множество дела против бракониерите за наша сметка които не са никак малки като размер,мен лично ме наръга един токаджия посред бял ден на центъра ,прокуратурата и полицията нищо не направи против този опит за убийство -само предупредителен протокол,Дадохме жалба против въпросното лице от името на сдружениети във прокуратурата и във районното мвр но резултата е О Друг един случай-ловим няколко пъти един култов мрежар -със по 10-12 мрежи и все още прокурорката не иска поне акт да му напише.Нали са си комший,гледа и прасета и т.н.Е извинете за безпокойството ..но оправия скоро във тази държава няма да има.Тука само си чешем езиците.
Не знам дали да се смея или да се смея много и с глас :lol: Каквото и да направите БЕЗ служители на закона се сещаш какво е надявам се :wink: Ако не се сещаш ......лошо :idea: И 50 сдружения да регистрирате все тая ! Да зарибяваш РЕКА и да твърдиш , че опазваш рибата в нея е меко казано идиотщина ! Дано си си извлякъл поука от цялата работа :rolleyes:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kara mia
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 8:29 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kara mia »

Дам...на чужд гъ** и сто тояги са малко... :wink:
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от ribolovcho »

Върбанов...да ви го таковам на служителите аз ..точно тези служители похапват сомчета и си пасуват..вземете да си вършите работата и изловете бракониерите а тогава ми казвай какво да регистрирам и какво да не регистрирам ..смешно ти било..ми то вашата агенция се превърна във посмешище..И КЪДЕ са ви инспекторите ..за 3 години съм ги виждал 2 пъти
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от С.Върбанов »

Аз нямам нито агенция нито инспектори :fishing4:

п.п. А тези служители на агенцията дето хапват сомчета с бракотата им направи снимки не ми го пиши тук :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
PlamenCZE
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Юни 18, 2015 12:26 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от PlamenCZE »

С.Върбанов написа:
ribolovcho написа:От отдавна не съм писал по най болната ми тема но сега е момента да пиша няколко реда.Няма да казвам мястото и тъй нататък по обясними причини.Регистрирали сме сдружение със не стопанска цел .Дейността ни е да опазим и възобновим рибния запас във нашият район намиращ се на река Искър.Но какво се получи на практика.Две години охрана,зарибяване,борба със бракониерите,залесяване със върби и тополи.Есента като ни надушиха баш "риболовците"..Да видите как българина -гладен и жаден на какво е способен .Няколко по "отворени " индивида един ден дойдоха и случайно хванаха по 20-30 кила риба .Почна се едно звънене на баджанаци на кой ли не ,на роднини близки и познати.За нула време на вира и не само на него се започна масовото преселение на народите.Всеки лови яко риба но никой не пуска нищо.Кефал ,каракуда и шаран..чат пат по някой скобари и шаран ..тъпчене по кофи и живарници и никой не пусна нито едно рибе обратно във водата ,макар да било и маломерно.Извадихме си карти да сътрудничим на Иара но във повечето случай като обясниш на някой че трябва да пусне наднорменото количество риба обратно се стигаше до спорове и кавги ..че даже и до бой..Ккави сме ние ..на какви се правим..все някакви тъпи въпроси .Извадиха върбите ..за да си палят огън..прекършиха тополките ..разсипаха пътищата които бяхме заравнили..,извадиха табелките ..Обяснения от рода на-знаеш ли колко км. съм навартял да дойда до тук ..един път във годината съм хванал повече риба а ти искаш да я пусна..няма да стане..Написахме и доста протоколи,актовете от които на стойности със 4 цифри,но явно и това не спира прегладнелия български народ.После видиш ли колко сме отворени българите..как ги ловиме яко..А за броя на въдиците които се поставяха по брега нямам коментар просто..Били на някакви колеги които отишли за ядене и пиене..Кажете уважаеми колеги ..как да се оправи тази държава когато излиза че редовните риболовци са по големи бракониери от самите бракониери..Каква е тази лакомия не мога да си го обясня.Боклуци навсякъде ,всевъзможни бутилки и какво ли не.Крие се риба по багажници и във пликове във тревата..Накрая искам да кажа..-Благодаря ви че съсипахте труда на 50 човека за две години -само за един месец.

Равносметка: всичкият ни труд отиде напразно и развъдената риба вече е само спомен.Засадените дървета бяха тотално съсипани ,пътищата -все едно са минали танкове,парите които сме събирали от собствените си джобове не ги броим,мърсотията която се оставя по бреговете е сравнима само със страни от четвъртия свят,множество дела против бракониерите за наша сметка които не са никак малки като размер,мен лично ме наръга един токаджия посред бял ден на центъра ,прокуратурата и полицията нищо не направи против този опит за убийство -само предупредителен протокол,Дадохме жалба против въпросното лице от името на сдружениети във прокуратурата и във районното мвр но резултата е О Друг един случай-ловим няколко пъти един култов мрежар -със по 10-12 мрежи и все още прокурорката не иска поне акт да му напише.Нали са си комший,гледа и прасета и т.н.Е извинете за безпокойството ..но оправия скоро във тази държава няма да има.Тука само си чешем езиците.
Не знам дали да се смея или да се смея много и с глас :lol: Каквото и да направите БЕЗ служители на закона се сещаш какво е надявам се :wink: Ако не се сещаш ......лошо :idea: И 50 сдружения да регистрирате все тая ! Да зарибяваш РЕКА и да твърдиш , че опазваш рибата в нея е меко казано идиотщина ! Дано си си извлякъл поука от цялата работа :rolleyes:

+1 Върбанов ти го написал кратко точно и ясно. Без служители на закона няма как да стане. С бой проблема няма да се реши, защото днеска ще напердашиш един ама утре ще срешнеш друг и може бития да си ти . Хиляди хора правят протести и нищо не става ти сам искаш да раздаваш правосъдие. На бракониера хич не му пука кой зарибява кой с кфо се занимава решава и опъва мрежи, срекмета парашути и т.н
GooD luck ~ HaVe FuN
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от ribolovcho »

Май не разбрахте темата за какво беше...не за бракониерите а за редовните рибари които унищожават рибата..създадена е система за ранно уповестяване и напипат ли риба глей кво става...
както е и положението надолу преди устието на искър със амурите..страхотен цирк..Докато органите
на иара се ослушват и не си вършат работата такова ще е положението,Сеч и унищожение..Затова няма риба ..
Изображение
Най добрите са тук
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от N.Dimitrov »

Добре де без служители не ставало.. така де ама като не си вършат работата, нали така, а всички рибари викаме: ако не се захванем ние няма кой, сега колегите са се пробвали да направят нещо, пак не било правилно... еми как да стане, нито така-нито така. За това не сме добре ,че никой не знае какво иска!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от С.Върбанов »

N.Dimitrov написа:За това не сме добре ,че никой не знае какво иска!
Или някой не знае какво прави :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от dunavski »

Оня ден в Англърс меил четох за един дето са го хванали без билет въпреки че е бил с доста скъпи такъми и съотвено бил пратен на съд. Обаче пича се явил по джапанки и шорти в съда и се е държал доста нагло за което е отнесъл допълнителна глоба и общо е бил глобен за 861 паунда. Кога това ще зпочне да се случва в България питам аз?


П.п Ще си отговоря сам на въпроса! Докато в този форум открито се поощрява взимането на наднормен улов и не пускане на риба обратно, а хората критикуващи това нещо биват класифицирани като хейтъри нещатата в близко бъдеще няма да се оправят!
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”