Истината за българските "рибари"

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Rsg1f1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 6:19 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от Rsg1f1 »

kevlar написа: България е най-бедната страна в Европа!Чета ви тук коментарите,всичките са обезверени.Почитаеми колега,като ми се яде риба,ще си наловя(не че толкова я ям).Каракудите по магазините,да не би да са с въдица ловени,а?Народа е гладен,ама на никой не му пука.Хората нямат,какво да ядат и след тези бедствия са още по зле,вие ми се правите на големи еколози Catch&Release.Всеки има право на избор,не бързай да осъдиш и да оплюеш някого (защото Ние в това сме най-добри),не се знае на какъв хал е човека.Пълнели живарници,Алоооо,а онези които пълнят мрежите и продават после,от тях ли да си купя рибата???
За боклуците и золумите по водоемите,няма да коментирам
[/quote]

Аз не твърдя че няма Българи които са бедени
и гладни само твърдя че тези дето ги правят тия мизерии не са от тях. Тия дето пълнят чували с риба го правят от лакомия. Ако почнат всички да прибират що хванат то тогава какво ще остане по водоемите. Аз риба не ям това ми е просто хоби и да си отпочина от стреса , на въздух сред природа имаме чудна природа ,но за жалост никой не я оценява подобаващо.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kevlar »

mrenka написа:
oneillbgm написа:Браво и адмирации за стореното от Вас! Не се отказвайте.

Хмм. Беззаконието и лошият ни манталитет водят всички нас към нашият естествен сигурен край. Нищо хубаво. Разбира се, това се вижда и в отношението ни към природата, и в отношението ни към водното биоразнообразие. Изглежда, че каквото и да се направи по въпросът, няма да има резултат. Старите чички нямат отучаване да не слагат в торбата маломерките или да не си изхвърлят отпадъците зад тях или във водата. А като им направя забележка, хах, много съм знаел.

Събирам си отпадъците винаги и ги хвърлям после на определените за това места. Често правя и оборки, ама писва всеки път. Така, че, ще насъбера на някого отпадъците и ще му ги хвърля в палатката или автомобила, та да се научи. Май отпадъците са изхвърлени от боклуци всъщност. Замърсяването на природата и водите е тежък случай и вече се отразява. Запомнете, че не природата се нуждае от нас, а ние от нея. Така, че ще се измисли нещо по въпросът, и то скоро.

http://www.wwf.bg/what_we_do/rivers/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow
Виж сега, в тия работи няма стари, няма млади - манталитетът им е един и същ. По язовири им набюдавам с бинокъла срамотиите, от мало до голямо отвътре ги кара да си съберат боклуците и след това да ги метнат в някоя гъста шипка. Миналата година в края на септември гледам една компания, колата им е до въдиците, обаче торбата с боклука я изхвърлиха на 30 метра от брега точно под самотна шипка. Отивам на 12.04. тази година и що да видя,

Изображение

ха - ха, за някои работи времето е спряло :lol:
На тема боклуци никога няма да се освестим. И да, има много гладни и бедни хора, макар че никой от тях не тъпче живарници с щеки за по 500 лв.
Kevlar, това че сме бедни и гладни дава ли ни оправдание да си изхвърляме боклуците навсякъде? Всъщност помисли - дали сме мърляви, защото сме бедни и гладни, или сме бедни и гладни, защото сме мърляви?
Браво бе,значи сме бедни и гладни,защото сме мърляви,така ли?
Страшна логика,пич
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от dunavski »

Да се твърдиче нкой взима риба щото е гладен и да се нахрани е просто ансурдно и смешно твърдение. Векове наред българина е живял в условия на малтрериране и немотия това е довело естествения инстинкт да се трупат запаси за бъдеще. Това ни е заложено в генетиката. Повечето рибари ще задържат целия си улов било то и наднормен просто защото сега има и не е сигурно дали утре ще има. А хвърлянето на боклуци е резултат свободията и егоизма на прехода. За съжаление това са все неща вкоренени в народо-психологията, които ще се променят след като минат няколко поколения.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kevlar »

dunavski написа:Да се твърдиче нкой взима риба щото е гладен и да се нахрани е просто ансурдно и смешно твърдение. Векове наред българина е живял в условия на малтрериране и немотия това е довело естествения инстинкт да се трупат запаси за бъдеще. Това ни е заложено в генетиката. Повечето рибари ще задържат целия си улов било то и наднормен просто защото сега има и не е сигурно дали утре ще има. А хвърлянето на боклуци е резултат свободията и егоизма на прехода. За съжаление това са все неща вкоренени в народо-психологията, които ще се променят след като минат няколко поколения.
Смешно за теб,нали знаеш dunavski-На чужд гръб и 100 тояги са малко!Ама нали ти си в Англия....
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от dunavski »

kevlar написа: Смешно за теб,нали знаеш dunavski-На чужд гръб и 100 тояги са малко!Ама нали ти си в Англия....
Смешно защото тея пари които ги даваш за такъми, захранки, стръв и гориво по-добре отиди до магазина и си купи кило салам и хляб. Имено щото съм в Англия мога да ти кажа, че тука никои няма да ти разреши такива своеволия само защото си безработен.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kevlar »

Дунавски,не ми говори на изуст,ако обичаш.50% от населението в България живее с 360лв на месец!!!
Защо не поясниш,че ти в Англия тези пари ги правиш за по-малко от два дни???Че с надника ти за ден,си плащащ лиценза за година,купуваш стръв,няколко килограма захранка която в България струва 15лв килото,и ти остават и за гориво и за бира?Няма своеволия,защото всичко е частна собственост,колко държавни водоема има,кажи ми?
И не ми казвай,че не е така защото и аз съм в Англия
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от dunavski »

kevlar написа:Дунавски,не ми говори на изуст,ако обичаш.
Много ясно че неможем да правим сравнение между стандарта на живот в Англия и България. Именно, че там всичко е клубна собственост има контрол и подръжка предполагам знаеш какви са санкциите ако решиш да се правиш на тарикат. За разлика от това в България всичко е изоставено на самотек, няма никакъв контрол. И пак ти казвам, че хвърлянто на боклуци и прибирането на наднормен улов не е въпрос на ниски доходи.

п.п. Снощи се прибрах в бг през Румъния и на Дунав мост когато българският граничар почна да ни крещи по бързо да вадим личните карти и се почуствах удома
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kevlar »

Аз като ходя на едни езера,има един дядка викаме му ''расиста''
Като разбра,че сме чужденци и почна да ни наглежда постоянно,да не сме вземели някоя риба.
От у дома,по-хубаво няма
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от ribolovcho »

Продължение по темата..Какво се констатира сега след откриването..Масово започнаха месарите нощния риболов и маломерни сомчета ,които се прибират от нашите така сладко говорещи по форумите че пускат рибата която е маломерна ,че не хвърлят повече от 2 въдици...Глупости на търкалета..По 7-8 пръчки на човек повечето от които са със по 5-6 куки на капан ..и отделно по 2-3 пък за сом.Боклуци и бутилки на всякъде..Няма ли да се засрамят някои хора най накрая.Няма да се сърдите на никой после като ви засърби джоба.На всичко от горе от прокуратурата пък казаха че култовия за нашия район токаджия не може да бъде осъден щото няма доказателства че уловената от него риба превишава нормите разрешеното количество за улов...А какво прави той във водата през време на размножителния период....защо лови риба когато тя е забранена за улов...на този въпрос никой не отговаря....Смешна държава е това е самата истина...
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от mrenka »

Ами правилно ти е отговорил другаря прокурор. В наказателния кодекс никъде не е написано, че риболова с ток е престъпление. Като напишеш риба и наказателен кодекс в чичко Гугл, излиза член 238. И като го прочетеш, виждаш че там няма изричен вариант за риболов с ток, освен ако не води до количества, значително надхвърлящи нормите за любителски риболов.
Но ако провериш нашия закон - за рибарството и аквакултурите, там има едни забрани по член 35. Във втората поред хипотеза са посочени ток и модните сега електровъдици, дето били безопасни за рибите :lol: . Глобата я открих чак в член 74 - от 4000 до 6000 лева.
С една дума, въпросният токаджия явно не е за прокурор, освен ако не е напълнил чувал. Ако го набарат от ИАРА и си свършат работата, чака го глоба до 6 бона, дай Боже :mrgreen: .
Ще ми се много да се върне практиката от бай Тошово време - бракониерската паплач от всякакъв вид да се показва на снимки, залепени на табло в риболовните магазини 8)
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от mrenka »

kevlar написа:Браво бе,значи сме бедни и гладни,защото сме мърляви,така ли?
Страшна логика,пич
А по твоята логика, защо сме бедни и гладни? Или по - добре, защо сме мърляви?
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от ribolovcho »

mrenka написа:Ами правилно ти е отговорил другаря прокурор. В наказателния кодекс никъде не е написано, че риболова с ток е престъпление. Като напишеш риба и наказателен кодекс в чичко Гугл, излиза член 238. И като го прочетеш, виждаш че там няма изричен вариант за риболов с ток, освен ако не води до количества, значително надхвърлящи нормите за любителски риболов.
Но ако провериш нашия закон - за рибарството и аквакултурите, там има едни забрани по член 35. Във втората поред хипотеза са посочени ток и модните сега електровъдици, дето били безопасни за рибите :lol: . Глобата я открих чак в член 74 - от 4000 до 6000 лева.
С една дума, въпросният токаджия явно не е за прокурор, освен ако не е напълнил чувал. Ако го набарат от ИАРА и си свършат работата, чака го глоба до 6 бона, дай Боже :mrgreen: .
Ще ми се много да се върне практиката от бай Тошово време - бракониерската паплач от всякакъв вид да се показва на снимки, залепени на табло в риболовните магазини 8)

........................................добре да кажем че не е пръстъпление улова със ток ...а кой му дава право да лови 40 дена на воля във забранителния сезон ..и ако сомово по 20-кила не са престъпление и по 10 шарана и 50 мрени ....и как не е престъпление щом има глоба 4-6000 лева ..е те това ми обяснете и аз ще се съглася със вас...и как да зарибиме реката по европроект като се знае че еди кой си ще мине със тока да и ебе майката на рибата ии на хайвера и на всичко...щото тока убива хайверните зърна..
Изображение
Най добрите са тук
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от kevlar »

mrenka написа:
kevlar написа:Браво бе,значи сме бедни и гладни,защото сме мърляви,така ли?
Страшна логика,пич
А по твоята логика, защо сме бедни и гладни? Или по - добре, защо сме мърляви?
Да не си на 15?
Сам си отговори
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от mrenka »

ribolovcho написа:.......................................добре да кажем че не е пръстъпление улова със ток ...а кой му дава право да лови 40 дена на воля във забранителния сезон ..и ако сомово по 20-кила не са престъпление и по 10 шарана и 50 мрени ....и как не е престъпление щом има глоба 4-6000 лева ..е те това ми обяснете и аз ще се съглася със вас...и как да зарибиме реката по европроект като се знае че еди кой си ще мине със тока да и ебе майката на рибата ии на хайвера и на всичко...щото тока убива хайверните зърна..
Кой му дава право ли - ами навика, тежката му съдба / беден, гладен и няма какво да яде/, генетичната обремененост / взимай, когато има, а не когато огладнееш ...8) /. Колегата Kevlar би ти го обяснил по - добре, аз съм още непълнотелетен :butthead: и не ги разбирам нещата.
Не съм много в час със законите, но колегата Vid, дето май работи в съд, вероятно с лекота може да ти обясни кое е престъпление, кое не е.
Като набарате токаджия, включете го и него в проекта - вкарайте му кабелите в задника :ANAL: и опишете резултата в заключителния доклад.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Истината за българските "рибари"

Мнение от miro253 »

Според мен се бъркат нещата. Това може да не е престъпление, но е нарушение на закон, което също подлежи на санкция. Проблема обаче е, че ние тук си лаем и се плюем, а този който трябва да приложи закона никакъв го няма - нито тук, нито на реката. И това не е проблем само с бракониерите, това е проблем на цялата ни държава във всяка една област. Накратко казано причината за целият ни хал. Важното е далаверата да върви и да се изкарват лесни пари, но само за НЯКОИ всички останали сме им раЯ.
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”