Кой са най гадните бракониери?

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Кой са най гадните бракониери?

Мнение от elanmorin »

Общо си слагам в следните категории:
1. Аматьори - такива ползващи примерно парашутки и други недобросъвестни практики.
М.у другото, какво мислите за лова на риба с лък?
2. Мрежари
3. Бомбаджии
4. Токаджии
5. Такива, които ползват отрови.

Аз категрично слагам последните на първо място, след тях "трева не никне".
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от N.Dimitrov »

Енергото.. да ги еба, че след тях едра риба няма а дребната не дава поколения и след един тур с електроуреда всичката оцеляла риба бяга на някъде!
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от elanmorin »

Тука при нас имаше една рекичка, която все още държеше пъстърва, и много раци.
Някви абсолютени кретени натровиха реката с негасена вар. Тия избиха всичко живо в реката от риба, през раци, до ручейници, абе всичко, даже мухички и всякакви миниатюрни твари. Това вече става 3-4 години, оттогава, още не се забелязва риба. Което е малко странно, но е така.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от oneillbgm »

N.Dimitrov написа:Енергото.. да ги еба, че след тях едра риба няма а дребната не дава поколения и след един тур с електроуреда всичката оцеляла риба бяга на някъде!
Защо не дава поколение? Разяснение...
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от miro253 »

Най-гадните от списъка са последните четири. В точка едно сме били почти всички :lol: . Риба с лък не съм ловил. Кандидатствах, но не ме приеха при индианците :lol:
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от N.Dimitrov »

oneillbgm написа:
N.Dimitrov написа:Енергото.. да ги еба, че след тях едра риба няма а дребната не дава поколения и след един тур с електроуреда всичката оцеляла риба бяга на някъде!
Защо не дава поколение? Разяснение...
Аз не бих могъл да ти разясня защо не дава поколение, така съм чул от доста риболовци, ако искаш да разбереш попитай тук там.
Предполагам поста ти не с цел заяждане, ако е така не виждам на каква основа :wink:
Аватар
NMC
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 6:45 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от NMC »

http://olx.bg/i2/sport-knigi-hobi/turiz ... %86%D0%B0/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
http://balkanka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Rud
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:30 pm

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от Rud »

Като разясните кой са най гадни какво ще промените ? Темата ми изглежда като отдушник да си изкарате яда.Браконери винаги е имало и винаги ще има :toimonster:
Като не кълве аз ще клъвна.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от Венелин Радушев »

И най гадните, и най-вредните /според мен/ са бракониерите с въдица в ръка, уж са съпричастни към прекрасното ни хоби, в устата им постоянно са изброените от вас бракониери, кълнат ги, псуват ги, а после прибират количества улов в пъти над нормата, включително маломерни риби, включително в по време на забраната. Една част от тях дори нямат намерение да консумират улова си, правят това единствено за да се похвалят...... каква полза, че е бил за риба, ако не тръсне вечер един чувал риба пред блока, та да го говорят съседите -"Брей Ставри /примерно/ какъв рибар е.....", после рибата се раздава на съседи, роднини. А най- -лошото на тази група бракониери е, че са МНОГО!
Всяка година в България се регистрират между 400 и 500 000 издадени риболовни билета /и още бог знае колко практикуващи без билет/, да приемем, че всеки от тях направи 10 успешни излета /а дали не по 30-50?/, да приемем, че всеки от тях задържа улов според нормата /хаха..... всъщност не е никак смешно/.........400 000 х 10 х 3 = 12 000 000 килограма годишно /реално в пъти повече/. Реално хвани и пусни не е екстравагантност или лигавене /както масово се възприема/, а шансът ни да съхраним своето хоби и дадем шанс на внуците си да изпитат тръпката и красотата на риболова.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от Д-р Флекс »

Леле, Радушев, като ти проследявам сметките, ми ти си готов заместник-министър на финансите на ГЕРБ, отговарящ за бюджета! :D:D:D
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от Венелин Радушев »

Д-р Флекс написа:Леле, Радушев, като ти проследявам сметките, ми ти си готов заместник-министър на финансите на ГЕРБ, отговарящ за бюджета! :D:D:D
Не, въобще не претендирам за точност, напротив.....умишлено занижавам цифрите до някакъв /за мен неоспорим минимум/, и бъдейки в пъти под реалната, цифрата е достатъчно плашеща? Жалко, че не симпатизирам на герб, иначе с елементарните си сметки верно съм готов финансист.... :lol: Иначе за себе си мога да ти дам съвсем точна статистика, но ме мързи да си вържа старият компютър и поровя в записките от излетите си, затова пак грубо сметнато 500 излета = 0 задържани риби...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
petrov_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 29, 2011 5:27 pm

Re: Кой са най гадните бракониери?

Мнение от petrov_mm »

Всички бракониери са гадни и всички заслужават бавна и мъчителна смърт!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”