Re: Лодка в Пясъчник

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от djza »

Предлагам и четвърти отговор на анкетата-защото няма смисъл.
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от Joro_PZ »

djza написа:Предлагам и четвърти отговор на анкетата-защото няма смисъл.
Да, от такива като теб!
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
chlen
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:59 pm
Обратна връзка:

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от chlen »

.....няма смисъл и е неграмотно написана :) Абре Фанете го научете тоз български език-нищо срамно няма
Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от bigfish133 »

Жорка , не виждам защо се хабиш брат ! Не прочете ли , че тук са важни броя на мненията , а не колко работа си свършил на язовира ?! Е , поне ще разбереш как правилно граматически се изписва думата 'бракониер' ... Успехи !
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от hshopov »

bigfish133 написа:Жорка , не виждам защо се хабиш брат ! Не прочете ли , че тук са важни броя на мненията , а не колко работа си свършил на язовира ?! Е , поне ще разбереш как правилно граматически се изписва думата 'бракониер' ... Успехи !
Аз пък мисля,че всеки в зародилия се спор е прав , според собствената си гледна точка! На мнение съм, че анкетата и 1вото мнение на колегата е меко казано,малоумно( не искам да обиждам никого) и ми прилича по скоро на мнение на човек на, който са му заели,любимото место за риболов! Всъщност анкетата няма нищо общо с мнението на колегата, провокативни са и двете,обиждат колеги без доказателства и видима причина и съвсем закономерно се стига до споровете тук! Аз също съм ходил за риба на Пясъка,хвърлял съм си чинно 3 въдици с по 1 кука, пускал съм винаги маломерните шаранета, а ако съм взимал риба , винаги е била в законните килограми и МЕРНА,защото никога не съм бил алчен гъз и няма и да стана! Е какво..ако снимат колата ми значи и аз съм бракониер ли???
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
da378ve
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:29 pm

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от da378ve »

Явно колегата пуснал темата иска да ядоса голяма част от участващите във форума.
Аз не присъствам лично на акции по зарибяване, но се опитвам да участвам по друг начин. За мен важно е участието под каквато и да е форма - не всеки има възможност да отиде лично, а и няма нужда.
Всеки от нас би могъл да каже - за какво си плащам билета, за какво си плащам данъците и т.н. Досегашната практика показва, че в нашата родина ако не си помогнеш сам няма кой да ти помогне. Ето защо всяка акция по зарибяване или такава срещу бракониери би трябвало да се подкрепя по един или друг начин. Всеки може да реши как, а и едва ли ще му се отрази на семейния бюджет някаква малка сума - да речем 20 или 50 лв. Дано хората които провеждат тези акции никога не загубят хъса си - риболовци обичащи рибата в България винаги ще има, и ще ги подкрепят с каквото могат.
Новак съм, ама така ме сърбят такъмите че....
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от Joro_PZ »

da378ve написа:Явно колегата пуснал темата иска да ядоса голяма част от участващите във форума.
По скоро той беше ядосан на една част от риболовците по язовира, да кажем пазарджиклии, дето по седенките са големи тигри, но да си го кажем директно са си пълни мишки :wink: . И понеже е бил афектиран не е оформил темата както трябва, за това не му се сърдете толкова 8) .
da378ve написа: Аз не присъствам лично на акции по зарибяване, но се опитвам да участвам по друг начин. За мен важно е участието под каквато и да е форма - не всеки има възможност да отиде лично, а и няма нужда.
Всеки от нас би могъл да каже - за какво си плащам билета, за какво си плащам данъците и т.н. Досегашната практика показва, че в нашата родина ако не си помогнеш сам няма кой да ти помогне. Ето защо всяка акция по зарибяване или такава срещу бракониери би трябвало да се подкрепя по един или друг начин. Всеки може да реши как, а и едва ли ще му се отрази на семейния бюджет някаква малка сума - да речем 20 или 50 лв. Дано хората които провеждат тези акции никога не загубят хъса си - риболовци обичащи рибата в България винаги ще има, и ще ги подкрепят с каквото могат.
Е най-накрая да прочета едно наистина стойностно мнение на явно трезвомислещ човек. Ами точно за това става въпрос, колеги. Никъде не е казано, че задължително трябва да се идва на язовира и да се гонят бракониери. Имаме хора за това :wink: . Както е споменал колегата има много други начини с които да се подкрепя каузата. Не, че ако някой реши да се присъедини към групата ще го върнем де :D .
Благодаря отново на всички, които по един или друг начин ни подкрепят!
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от saw1977ewa »

djza написа:Предлагам и четвърти отговор на анкетата-защото няма смисъл.
Смисъла е в това,на бракониери да им е гадно.Мрежите да им бъдат изгорени,приходите от хваната риба намалени а разходите увеличени.Сметката да не им излиза,тоя язовир да го оставят на мира и да си търсят други обекти.Очевадно е ,че ИАРА не може да се пребори сама с многото бракониери,защото не разполага с нужните ресурси.Ние риболовците ако искаме да ловим хубави риби. Какво правим?Трябва нещо да променим,повече сме и правото е на наша страна.Обединяваме се да си опазим язовира от наглите браковци и кой с каквото може помага за каузата .Не е невъзможно.Вижте как е при комшиите една Сърбия и Словения,реки и язовири пълни с риба.Има по места риболовни сдружения които стопанисват водоемите,риба има бракониери няма,със задружни усилия са успели да си опазят водоемите.Идеята на момчето,според мен, пуснало темата е кой с каквото може да помага,направил го е по начин който не е коректен към колегите чиито коли е снимал,анкетата си е меко казано провокативна а и може би това е целял да разбуди духовете и привлече повече съмишленици.Няма смисъл повече да се караме, ядосваме и да си търсим кусурите.Лично аз нямам възможност в момента да помогна физически за това ще помогна с пари за гориво.Такъв беше ефекта при мен, чувствам се вече съпричастен и с каквото мога ще помагам.
Аватар
falco2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 479
Регистриран на: Сря Мар 30, 2011 8:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от falco2 »

Подкрепям автора на темата, защото съм виждал как колеги с лодки не могат да си качат пълните живарници в лодката, пълни бидони, кофи и т.н. Възмутително е.
djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от djza »

chlen написа:.....няма смисъл и е неграмотно написана :) Абре Фанете го научете тоз български език-нищо срамно няма
Какво искаш да кажеш колега,че нещо не ти разбрах дълбоката мисъл?
djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от djza »

Vid написа:
oneillbgm написа:Темата е глупава. Убеден съм, че повечето колеги при вида на бракониери ще сигнализират на 112.
Я пък съм убеден, че повечето колеги видейки бракониер, просто ще се обърнат на другата страна, щото болшинството от тях са също бракониери пълнещи живарниците с маломерки...
Ще си позволя да довърша изречението на Vid:
Я пък съм убеден, че повечето колеги видейки бракониер, просто ще се обърнат на другата страна, щото болшинството от тях са също бракониери пълнещи живарниците с маломерки,а другите,които са съзнателни,също ще се обърнат на другата страна,защото не вярват че ще има последици за браковците.Или ИАРА няма да ги провери,или акта им ще падне в съда с някой подкупен съдия.
Аватар
brandon76
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 10:22 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от brandon76 »

И какво предлагаш? Да се откажем ли ? Или да заебем всичко,както навсякъде в милата ни Родина.........
Добре разбраха всички, какво иска да каже колегата с темата, няма място за сръдни!

пп.Робско и страхливо племе....
djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от djza »

Не колега,не искам никой да се отказва.Трябва съпричастност,това е ясно.В белите държави,към които се стремим има работещи институции,а не доброволни отряди.Има гражданско общество,което помага.Вашата схема е грешна,съвсем добронамерено го казвам.Не може през нощта да се вадят мрежи,да се обикалят селата защото орди от крадци бият и ограбват родителите ни(полицията няма ресурс),през деня може би трябва да ходим по горите и да дебнем за дървосекачи и крадци на дърва(горските нямат ресурс).А кога ще работим и ще си издържаме семействата?ИАРА нямали ресурс?Човек,ако има достоинство си подава оставка като не може да си върши работатата.Ами да ходят да пасат кравите тогава,ресурс има(трева),може на тяхно място да дойдат други,които ще се справят по-добре.Ама не,всички стоят на работните си места и се оплакват,а да виждаме намаление на бракониерството-не.Трябва да накараме ИАРА да работи и да си подредим държавата,но това зависи от всички нас.Тогава и хората ще ги подкрепят(ИАРА),а не като в момента да ги припознават като комбина с бракониерите.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от Vid »

djza написа:В белите държави,към които се стремим има работещи институции,а не доброволни отряди.Има гражданско общество,което помага.Вашата схема е грешна,съвсем добронамерено го казвам.Не може през нощта да се вадят мрежи
Напротив, тяхната схема е правилна щото ние не сме в "белите" държави, а в абсурдистана наречен Б-я. При нас реално гражданското общество къде се роди здраво такова, изземва функциите на законните институции, щото последните са дали фира от десетки години....
Това не би трябвало да е така, ама в Б-я е така...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Лодка в Пясъчник

Мнение от Hills »

Днес казаха по телевизията за някви милони отпуснати от ЕС за ЗАРИБЯВАНЕ и АКВАКОЛТУРИ.
Обаче преоритет имал асвалта и магистралите. :lol:
Ето ви един хубав разказ по темата "Лодка в реката" и наличието на много брак в електората.
Или както казва Б.Б - Лош МАТЕРИЯЛ !
Също казаха ,че до 2020 година е възможно държавата да започне да произвежда нещо ! :lol:
Високи технологии ала бала портокала... :lol:
Ето ви четивото! :lol:
Лодка в реката - Нямам идея http://nyam ... urn false;
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”