01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от heifisch »

На 01.05.17 ходихме на щукарско откриване по р.Огоста. Прави лошо впечатление, че добре оборудвани рибари си ловят на болонезки с бяло червейче и се преструват на ............. Като минахме в едната посока, беше извадена една бяла мряна. На връщане видяхме да вадят още една. Колегата се обади до ИАРА-та, но дали е имало проверка, не зная ( и много се съмнявам). Та, това е от уж грамотни рибари. Не ми се мисли как се "спортува" с другите уреди.
20170501_111433.jpg
20170501_111408.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от m65 »

Мила, Родна картинка. Така е в цялата държава, във всеки един аспект.
Има индивиди, които си мислят, и явно са над законите.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от galin_fcb »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Над кои закони колега?
Има ли такова понятие освен на хартия в България?
Криминализиране на риболова!!!!
Това е истината поне според мен.
Напълно си прав има индивиди които си правят каквото си искат..............то да беше само риболовът............
Трагедията е пълна и светлина в тунелът Няма!!!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от m65 »

Ами за мен закони има, и в едната посока и другата. Едната посока е когато аз трябва да ги спазвам, а другата посока е когато ме наказват, когато не ги спазвам.
Като казах, че някой са над законите, имах предвид, че те нито ги спазват, нито ги наказват, когато ги нарушават.
Не разбрах какво трябва да се разбира под ''криминализиране на риболова''? Надявам се не значи, че всеки който го практикува трябва да бъде под ударите на закона.
А за тунела е така. В държавата на абсурдите е така. Не съм черноглед или песимист, но това е реалността. Има няколко процента индивиди, които живеят в друг, паралелен на нашият свят, и за тях всичко е по мед и масло в България.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от miro253 »

Лошото е, че ако се разтълкува написаното в "закона" ще разберете, че хората на снимката колкото и тъпо да звучи може да не са нарушители при определени обстоятелства, а това много ги отдалечава от криминализирането.
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от heifisch »

Прибрани 2 мрени (със сигурност и колко други не сме видели...) по време на забрана, какво да му тълкуваш....
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от miro253 »

Ами има какво да му тълкуваш ...... . Ако не ги хванат, че прибират рибата никой, нищо не може да им каже.
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от heifisch »

miro 253, отговорът ми не беше насочен срещу теб, а по-скоро към нашите закони, които ме вбесяват. Иска се майсторлък, за да напишеш един закон, който после подлежи на тълкуване. Законите трябва да са точни и ясни, без да дават поводи за беседи и вратички за измъкване. Това е работата на "законотворците".

Иначе в нашия случай, ако не се прибираха риби, " колегите" можеха да кажат, че са за гъби..........или че имат много добра слука да хващат щуки на бял червей и куки 16-ки или пъстърви ( в долното течение на Огоста), но ги тормозят някакви плевелни бели мрени, морунажи и скобари.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от miro253 »

И моя не е насочен лично срещу теб, защото мисля, че усещам какво те възмущава и аз също се чувствам така. Просто само двамата си пишем в темата. Нищо лично.
Пролуката тук е щуката. Да, ти си си отишъл с воблерите и железцата да си я търсиш и от теб евентуално някоя бяла мряна може само да бъде затърмъчена случайно, но никой не е обяснил в закона с какви методи може да се лови /то май е и невъзможно/ и хората с болонезите могат спокойно да кажат, че са за щуки. В нарушители се превръщат само ако ловят без билет или не връщат рибата обратно във водата независимо от състоянието и. Багажниците на колите едва ли някой ще ги провери. Просто според мен за този период трябва да бъде забранен всякакъв риболов.
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от galin_fcb »

Извинявам се!!!
Голяма простотия съм изпляскал.
Имах предвид криминализиране на Бракониерството!
Защото всеки от тези играчи е бракониер в моментът на снимките.
heifisch
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 9:06 am

Re: 01.05.17 Белите мрени разрешени по Огоста

Мнение от heifisch »

miro253 написа: Просто според мен за този период трябва да бъде забранен всякакъв риболов.
За нашия начин на мислене и невъзможността на ИАРА за проверки на минималния брой неарендовани водоеми, явно това (тотална забрана) е най-добрия вариант. За съжаление са ни нужни Крумови закони / санкции.
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”