Как да си набавим стръв през пролетта...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Как да си набавим стръв през пролетта...

Мнение от batmilen »

Как да си набавим стръв през пролетта за морски риболов...това стои на дневен ред пред много колеги...

ето някой мои предложения...

- ако сте от Бургас...разходете се по плажа в кв.Сарафово...където има изхвърлени черупки от бяла мида...потърсете в изхвърлената трева и водорасли в края...често след буря има изхвърлени много миди...това което не могат да изядат граруситеу ще намерите вие...ако имате ботуши...поровете и на плиткото...там може и някой рапан да намерите...

често след буря...около тетраподите има изхвърлени много миди...от студената вода те се запазват живи дълго време...

намерените миди и рапани почиствам от черупките още на място...след това съхранявам в торбички във фризера...

бялата мида е една предпочитана стръв от пролетното попче...а може и калканче да хванете на нея ако имате малко късмет... :lol:
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Мнение от irsh »

Много хора използват бяла сланина за ем рано напролет, но не всеки
път е най-удачният вариант.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Дааа и аз я използвам...нарязана на тънко с препечена филийка...с едно ирландско кафе или чайче с ром...много добре се хлъзга по гърлото...ухаааа...след това риболова е песен...слънцето препича,изтегнат на стола с пръчка в ръка...така изкарвам цял ден на пролетен риболов... :o :lol: :cry: :wink: :twisted:
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Мнение от irsh »

Забравих да уточня, че в твоя случай трябва да е малко изкисната
за да не те гори много на вода, а иначе като я хвърлиш в морето тя сама се обезсолява- да не ги гори на вода поповете :idea: :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Стига си ги бъзикал колегите...с тая сланинка...като няма стръв и океанската скумрия става...питай Local кви цървули влачеше когато бе малко по-топла водата... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Батеее.... ти си бил цял биолог-естественик.

Нямате ли по вашите риб.магазини - бяла мида с пишка :lol: :lol: :lol: - така и викаме ..бе , кво толкова.
Мидата е пехтиеста отвътре и едно хоботче излиза навън - това хоботче е ема - то е твърдичко - месото му е бяло - каята си умира за него.

1лев струват 20 миди :lol: :lol: :lol: - от 20 хобота - 100-120 емчета - колко кила кая прави, смятай сметачо :wink:

...или чакайте дъжда - плазмодии бол.
.....или - бели охлювчета - ама за тях е раничко
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Има ама замразена...и тая бялата Мите дето говориш е с по-продълговатото тяло...аз говоря за другата...по облата с оранжевото месо...точно на нея налитат най-много рибите...а ти хоботчето...си го заври в ...НОСА...хахаха.... :lol:

Изображение не е тази мида, а сперпендикулярните как да се изразя...ламели по черупката...


Изображение

ама папасите и черна мидичка си похапват...
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

Много си отворен .... беееее --- ми аз с една доза пишки една кофа от фасаген 5 кила правя - много е траен ема многократен - и то само женските с хайвера, другите ги пускам.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Ши похабявам аз сланинката за попове , кат си е резна на 1,5 см пляс върху скара заедно с пръжки , червено винце и кисели краставички , ще я давам на рибите , е там морски червеи и емове колкото искаш , ши им давам сланинка .... ама хА!
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Пусти глад-студентски...аре кога ша почваш при Ванко, че да те видим зад щанда...утре ще вали ...и май не става за риболов...

а дойдели Римохит...в Бургас...да го калесаме за морски риболовец...хахаха.... :lol:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Да таковам гадното време , да видим неделята какво ще е ... При Ванко от другата седмица да упраим там бумагите , едно 1-седмично курсче на обучение и така ... сичко ще се нагласи до 1 седмица. Та проблеми със набавянето на стръвта няма да имам :D .
Той римохит е от 1 месец тук , ама не можи си дигне главата от работа , пък и съпругата му е напреднала бременност по мои изчисления трябва да е в 8мия месец и на човека хич не му е леко ... та да видим кога ши го завлечем , иначе така ми са апват попове..... :)
Клавиатура риба не лови!!!
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Мнение от irsh »

Локал, то с едно мъничко кубче хващаш една кофичка риба :lol:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Ръката си давам ... сланинката не давам.... :D :D :D
Клавиатура риба не лови!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”