"За и против захранката при морския риболов"...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

"За и против захранката при морския риболов"...

Мнение от batmilen »

Да отворим нова тема "За и против захранката при морския риболов"...При много от колегите с които съм ловил риба на морето робува мнението, че на морето захранка не се ползва...Но преди години бях свидетел как двамина софиянци захраниха едно местенце край Мичурин с надробена мида и парченца от цаца и....пукнаха заргана...След това като лових лефер на тапа в пристанището ....по съвет на Кирчо Къдравия хвърлях остатъците от грацата от която правих хиленца за ем...край кея ...и улових прилични лефери...на единичния 7 метров телескоп имах 16-18 риби...
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Преди 2 година във Варна на 1-ва буна , един пловдивчанин напваи същата процедура , даже омешено с месокосно брашно , но ефекта не беше особено добър . Хвана 6-7 иларии , както всички други колеги и това беше.
Клавиатура риба не лови!!!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Захранката е хляб в гаца с един камък за да потъне...иларията пощурява това лично съм го виждал и съм сигурен че работи но трябва регулярно да се захранва и рибата да свикне там тогава има ефект :wink: !
За бракониерите само слънчаци :lol: !
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Re: "За и против захранката при морския риболов"..

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

batmilen написа:...Но преди години бях свидетел как двамина софиянци захраниха едно местенце край Мичурин с надробена мида и парченца от цаца и....пукнаха заргана
Благодаря ти Боже че си вкарал тоз чиляк в правия път ! :lol: Крайно време бе да се сети че Софиянци са баш майсторите. Е дойде ден Господи и да си го признае. :lol: Аз само да вметна че рибата си е риба къде ще да е, и тя душа има и тя се храни така че ние от гьоло знаеме кви ги вършиме батка.

Снощи тоз вупрос ми бе зададен и от Чирешовото топче на 8му мартенското каубойско празненство? Ще ли да храниме и на състезанието. И аз като чиляк божи който е провеждал вече много такива състезания ще кажа че е редно!!! Съгласно правилника има определени минути преди стартовоя сигнал който са за захранка, но това ще го зачета гласно на мястото. Същото важи и за отстоянието м/у всеки състезаващ се раб божи ! Правилника е категоричен : 2 подготвени пръчки и само една във водата!!!!!!!!!!
така че....а да не изкилифинчваме нещата плийз :twisted:
Амин
Господ може всичко чада мой !
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Това ще го променим...ние сме любители и Закона ни дава право на 2 пръчки с по 2 куки...1 за калканче и 1 за попче...а за захранката ...кой с квото може...и с ултра байт също... :lol:
Hristiqn
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 3:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Мнение от Hristiqn »

Съгласех съм с калканчо и аз съм виждал даже практикувал :lol:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

batmilen написа:Това ще го променим...ние сме любители и Закона ни дава право на 2 пръчки с по 2 куки...1 за калканче и 1 за попче...а за захранката ...кой с квото може...и с ултра байт също... :lol:
...да когато си на риболов, а не на състезание драги мой !!!
Правилника не може да го промениш, защото после няма да е редовно проведено Милене и няма да бъде вписано никъде...сиреч няма да го вкараме в републиканския .....анадъмо парашутисте? Равни условия за всички, това е принципа! И още ако риба излезе от сектора ти...изгаря бидемчето ти! Имам една голяма ножица и режа влакната нау. Не ми се сърди така ще е за всички. Това са правилата. Иначе няма да е състезание, а махленски риболов!

не бъди наопаки, не ти го казвам с никаква лоша умисъл!!!

айде мача да не е от селското първенство а пич?

дай да го въведеме като употреба и найменование и кръг в първенството на БГ!

Амин

п.с. Ингилизино за някой нища ш'ма слушаш че ш'та изплющя :lol:

да ти прости Господ низнанието
Господ може всичко чада мой !
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Виждал съм на Бяла как изсипват с касите цаца и после смилаш иларията
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
batrumba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 11:05 pm
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Мнение от batrumba »

Бат Милене миналата година ме караха да ходя в несебар за платерина,като попитах как дасе подготвя ми казаха 1-во захранка даси направя ,доста бях учуден но от тогава знам че и на морето е хубава дасе захрани .......
и на дъжд и на пек се прибирам с пален кеп:-)
Ukleq
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Яну 02, 2006 6:09 pm
Местоположение: Sofia- Shkorpilovci

Мнение от Ukleq »

Бат Милене аз винаги храня в морето-ползвам хранилкадомоделка.
Голямо булдо пълня част от него със оловни съчми слепени с каноколит през големите дупки.Правя дупки 0,5мм.Пълня със спринцовка смлени рибни отпадъци .Това ми е и тежеста.Монтажа на куките според рибата.Успех на 25 март.
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Мнение от irsh »

При захранване определено се получават добри изненади. :roll:
Калканчо, няма смисъл да подхранваш няколко дни преди това :wink:
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Има смисъл но не и със риба...ами с хляб !

Варненци не сте ли виждали как всеки божи ден лятото късат иларията под моста там където се слага всеки ден с хляб а само на 20-25 метра от захранката не пипва дали е случайно ??

Най-добре е да се захранва всеки ден ефекта ще е по голям според мене !
За бракониерите само слънчаци :lol: !
irsh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 1:10 pm
Местоположение: Varna

Мнение от irsh »

Калканчо,трябва да ходиш за риба всеки ден.
Подхранвай когато отидеш :idea:
Резултатите ще ги съобщиш след това :wink:
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Мнение от даката »

Има една захранка на ТРАБУКО за кефал на море дава много добри резултати в заливи . Лично аз я пробвах и съм доволен :lol: малко е скъпичка но нали е трабуко все пак :P
риба къща няма-риба време няма
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Днес в магазина на Слави Косара в Краставицата видях захранка за СОМ...представляваща желирани топчета съдържащи кръв и други субстанции...само цетана ме възпря да взема...10 кинта...да Ви попитам дали ще е целесъобразно да звема от тази захранка и да я поставя във фидерче...преди оловото...а може ли и малко хляб и Ултра Байт да поставя също вътре... Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”