Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
-=КаРаГьоЗ=-
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 10:25 pm
Местоположение: Варна

Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от -=КаРаГьоЗ=- »

Привет колеги !
Поводът да пусна тази тема е несполучливите ми опити във вторник да се сдобия с 1-2 дози морски червей.
Навсякъде продавачите клатят глави и отговора им е отрицателен: ЧЕРВЕИ НЯМА !
Е как така няма питам аз? :(
Доколкото успях да разбера някакъв мангал се явява монополист и е поискал по-висока цена при което магазините са му отказали и сега сме принудени да се съобразяваме с тези цигании. :cry:
Да ви призная адски се изнервих от ситуацията, за малко да си проваля деня .
Alosa pontica pontica- I love this fish !
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

И аз чух че пак има някаква криза с червеите.Много е вероятно да ни провалят и уикенда :x .Продавачи очакват нова цена от 2.50лв/дозата.Пък и за добива им се чу за намесени ТИМ-аджии,ромски кланове и т.н.Май ще грабваме лопатите :roll:
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Мнение от strijok »

Вие поне можете да си ги наловите сами край Варна, а ние от къде край Бургас.Вкарайте ги в релсите тези братя РОМИ че инак голям казък.То щото всичко друго ни е на ред,че и това ни удоволствие ако ВМИРИШАТ нейсе.....Ако искате помощ с лопатите, ние сме на среща -ще ги поотупаме. :evil: :twisted:
Илчо
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:02 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Илчо »

Аз пък чух,че просто червейте ги нямало!"Соди"Девня изпуснал нещо и мангалите хванали някъкви рани и се изпоразболяли!!На кой да вярваш....?
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Мнение от даката »

Илчо написа:Аз пък чух,че просто червейте ги нямало!"Соди"Девня изпуснал нещо и мангалите хванали някъкви рани и се изпоразболяли!!На кой да вярваш....?
Май нито- едното нито- другото. просто се е вдигнало потреблението в Бурас - :smt017
риба къща няма-риба време няма
Илчо
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:02 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Илчо »

Кво потребление бе?!Вместо 100-120 дози на магазин им носели по 20!!
elektronchika
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 2:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от elektronchika »

някой ще каже ли във Варна от къде ПО ПРИНЦИП може да се намерят морски червей?
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Блатен червей...

Мнение от Local »

Така, днес получих информация , че по рибарските магазини в Бургас по Великденските празници ще има истински блатен червей , а в магазин "Рибар" със сигурност.

Така че ако някой смята да отскача по празниците в Гърция ще има и жив .
Клавиатура риба не лови!!!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Ние тука във Варна си имаме вече.Само дето го наричаме морски червей щото е от морето а не от блатото и дори някой наизкараха първите си заргани и за илария на плувка се говореше ама не вярвам. :wink:
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

kalkan4o написа:Ние тука във Варна си имаме вече.Само дето го наричаме морски червей щото е от морето а не от блатото и дори някой наизкараха първите си заргани и за илария на плувка се говореше ама не вярвам. :wink:
Аз да ти кажа Калканчо че вашия червей също е блатен и го вадят от един гаден и миризлив канал :wink: , а и това за зарганите е верно и тук на юг ги изкараха първите. По упоритите винаги успяват. Ти като не вярваш , отиди и пробвай , със стояне пред компютъра не става тая работа.
Клавиатура риба не лови!!!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Local написа:
kalkan4o написа:Ние тука във Варна си имаме вече.Само дето го наричаме морски червей щото е от морето а не от блатото и дори някой наизкараха първите си заргани и за илария на плувка се говореше ама не вярвам. :wink:
Аз да ти кажа Калканчо че вашия червей също е блатен и го вадят от един гаден и миризлив канал :wink: , а и това за зарганите е верно и тук на юг ги изкараха първите. По упоритите винаги успяват. Ти като не вярваш , отиди и пробвай , със стояне пред компютъра не става тая работа.
Така е със седене нестава ама лошото е че и само с риболов нестава :( .

Червия го вадят от Варненското езеро което никак не е гадно и миризливо според мене пък и доста риба дава.Ако канала или варненското езеро е блато нека червея да е блатен ама инак не.В други градове съм виждал пак блатен червей и той няма нищо общо с вашия блатен прилича доста на торния ,но е с доста по-големи размери.
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

морския червей се вади от пясъка там където се разбиват вълните, и го има на много малко места. Аз лично ловя на него в Караач и Дяволска река, а това за което говорите си е чист блатен червей :D
който не лови, няма да яде :)
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Абе морския червей /нереис/ се вади в ляво след вливането на канала във Варненското езеро,там има много вятър и вълни,пясък е и с едни големи кат сита ги вадят,така че не спорете,ако обичате.Може би има и отделно блатен червей,но определено това не е името на нереиса/нереис=морски червей/!!! :lol:

Имам една доза в хладилника,кажете ми моля ви къде да ида да я изхарча,на някоя от трите варненски буни/не ми се ходи до Ной/,на вълнолома,или на канала?Каква риба да търся-заргана,или илария?

Ако отида на вълнолома и ако има плувкаджии за илария ще се наредя и аз,ама не ми се вярва да има.По-скоро от външната страна за заргана,как мислите?Ами на дъно?
Чакам отговори!
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Миналата седмица начупиха заргана във военноморска база "Варна".Кълвеше дори на мида и си хапваше разни буболечки паднали във водата.Нищо чудно - водата е топла и подходяща. На ТЕЦ-а го вземаха на трал гадните "траладжии".Доста едри екземпляри,дори впечатляващо едри.Колкото до нереидите мисля,че Локалчо се изказва неподготвен /при все,че работи в риболовен магазин/.Ако бургаския червей беше същия,то варненските мутри нямаше да изпращат всеки ден /в активния сезон/ по 500 дози за южното черноморие и да правят неприлично много пари.
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Мнение от docenta »

Камбата е прав и толкоз! Блата има и край София и от бреговете им можеш да извадиш само хирономуси /нашенска червенка, а по чуждому-вердевас/, вадят се и разни белезникави червеи, но това не е прекрасния за морските риби морски червей :D Около морето и езерата, и каналите, и блатата, и лиманите на реките имат солена или полусолена вода, който не вярва - да опита с език, за какви блатни червеи си говорим, това е само битово название :!: :D :!: :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”